Pages:
Author

Topic: [NEWS] Τα νέα από το www.bitcoin-gr.org - page 15. (Read 354441 times)

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Το pump γίνεται καθαρά λόγω halving. Τα δεδομένα αλλάζουν. Πλέον το BTC είναι σε περίεργη φάση. Δεν το λες πια νόμισμα για συναλλαγές (μέσο όρο fee για επόμενο block $2.5 αυτή τη στιγμή) αλλά settlement layer για μεγάλα κεφάλαια. Οι καρχαρίες τζογάρουν ανελέητα. Και μέσα σ' όλο αυτό το χάος , όλο προτάσεις, if, αν, διαγράμματα κτλ. Ανάθεμα αν η πλειοψηφία έχει διαβάσει το whitepaper. Το μόνο που έχω να προτείνω..Ζήτω το Dogecoin !


ποτέ δεν ήταν νόμισμα για να αγοράσεις καφέ αλλά ένα αποθεματικό αξίας καθώς και  μεταφορά αξίας εκτός τραπεζικού συστήματος. Οτι άλλο σου έχουν πει είναι απλά ανοησίες.
legendary
Activity: 1512
Merit: 7340
Farewell, Leo
Το pump γίνεται καθαρά λόγω halving. Τα δεδομένα αλλάζουν. Πλέον το BTC είναι σε περίεργη φάση. Δεν το λες πια νόμισμα για συναλλαγές (μέσο όρο fee για επόμενο block $2.5 αυτή τη στιγμή) αλλά settlement layer για μεγάλα κεφάλαια. Οι καρχαρίες τζογάρουν ανελέητα. Και μέσα σ' όλο αυτό το χάος , όλο προτάσεις, if, αν, διαγράμματα κτλ. Ανάθεμα αν η πλειοψηφία έχει διαβάσει το whitepaper. Το μόνο που έχω να προτείνω..Ζήτω το Dogecoin !


Συμφωνώ με αυτό. Οι περισσότεροι στο δίκτυο του bitcoin το βλέπουν σαν investment και όχι σαν νόμισμα. Και γι'αυτό πιστεύω ανεβοκατεβαίνει συνεχώς. Whitepaper? Πφφ, εδώ υπάρχουν άτομα που χρησιμοποιούν ακόμη web wallets.

Τι είναι το dogecoin?  Huh
jr. member
Activity: 56
Merit: 24
Το pump γίνεται καθαρά λόγω halving. Τα δεδομένα αλλάζουν. Πλέον το BTC είναι σε περίεργη φάση. Δεν το λες πια νόμισμα για συναλλαγές (μέσο όρο fee για επόμενο block $2.5 αυτή τη στιγμή) αλλά settlement layer για μεγάλα κεφάλαια. Οι καρχαρίες τζογάρουν ανελέητα. Και μέσα σ' όλο αυτό το χάος , όλο προτάσεις, if, αν, διαγράμματα κτλ. Ανάθεμα αν η πλειοψηφία έχει διαβάσει το whitepaper. Το μόνο που έχω να προτείνω..Ζήτω το Dogecoin !
legendary
Activity: 1512
Merit: 7340
Farewell, Leo

Εγώ πιστεύω θα γίνει λίγο χαμούλης. Θα φτάσει πάλι 20000 έχω την αίσθηση...
legendary
Activity: 1512
Merit: 7340
Farewell, Leo

Άραγε θα ανέβει πάνω από τα 9400$ που έφτασε πρόσφατα μετα το halving?  Huh
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
θέλουν πολύ δουλειά αυτές οι μεταφράσεις. Πάντως όντος είναι φοβερό το guide σε αυτή την σελίδα και ότι πρέπει για αρχάριους
legendary
Activity: 1512
Merit: 7340
Farewell, Leo
Φίλε @chek2fire έχεις κάνει περίφημη δουλειά με το bitcoin-gr.org

Μου πήρε λίγο καιρό να κατανοήσω τη λειτουργία του bitcoin, θεωρητικά και τεχνικά. Βλέπω πολλούς Έλληνες που ακόμη δεν γνωρίζουν πως λειτουργεί και δεν τους βοηθάει το ιντερνετ για να καταλάβουν. Εγώ κατάλαβα πολύ καλά πως δουλεύει από το learnmeabitcoin.com και θα σου πρότεινα να το λινκάρεις για να το δουν και άλλοι ή ακόμα καλύτερη περίπτωση να το μεταφράσεις  Wink

Μπα, ζητάω πολλά αν βρω χρόνο ίσως το κάνω εγώ σε ένα ωραίο .gr που είδα πως είναι ελεύθερο.

Απλά στο λέω σαν πρόταση.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
sr. member
Activity: 914
Merit: 299
Φίλε πολύ ωράιο το site - τα url γτ δεν τ αλλάζεις ομως για SEO; https://www.bitcoin-gr.org/?p=9036 (readable permalinks)

καλά έχω seo αλλά δεν ήξερα ότι βοηθάει στο να το αλλάξω σε readable

Ειναι πολυ σημαντικό φίλε, καλά θα κάνεις να το αλλάξεις.


για πες τώρα όμως γιατί τα ελληνικά link εμφανίζονται τόσο μακρινάρια?

Στα links βάζε τα greeklish, για παράδειγμα bitcoin-gr.org/to-bitcoin-apogionete

Ανάλογα με το CMS που χρησιμοποιείς, πάντα υπάρχει κάπου η επιλογή να κάνεις custom url (αν το αφήσεις αυτόματα, θα γίνεται πάντα μακρυνάρι λόγο ελληνικών) ενώ υπάρχουν και πολλά Plug ins που κάνουν αυτόματα τη μετατροπή των Url σε greeklish σε περίπτωση που βαριέσαι. Wink
Pages:
Jump to: