Pages:
Author

Topic: İngiltere kripto paralara ilişkin inceleme başlatıyor! - page 2. (Read 161 times)

full member
Activity: 434
Merit: 112
Türkiye de uzun bir süre önce incelemeye başlamıştı. Ondan herhangi birşey çıkmadı galiba. Ya da örnek alınacak bir sonuç bekliyor. Diğer ülkelerden sonuç çıkınca hemen biz de cevabımizi veririz
sr. member
Activity: 729
Merit: 251
Kripto paralar İngiltere’de regüle edilmiyormuş, inovasyonu boğmadan tüketici ve işletmeleri koruma arasında doğru dengeyi bulmanın hayati önemine değinmişler. Bir an evvel bulsalar da piyasayı bulandırmaktan vazgeçseler. Ben bu İngilterenin ilerleyen yıllarda kripto paralar konusunda ön planda olacağını düşünüyorum. Bunların tarzı bu. Belli etmeden piyasayı ve dünyayı yönlendirme takıntıları var, her işlerini perde arkasından yürütürler.
newbie
Activity: 14
Merit: 0
İncelenmesinde bir sakınca görmüyorum.

Devletlerin bu işlere yasal düzenlemeler ile müdahil olması her zaman iki taraf için de iyidir.Piyasaya zarar verebilecek unsurlar temizlenmiş olur veya en azından önlerine yasal bir engel bir set örülmüş olur. Yoksa "bitcoin merkez kafasına herkes" mantığıyla yürümez bu işler.Ancak yasal bir organ mevzuat vs. ve o mevzuata uymakla mükellef dürüst insanların,yatırımcıların elinde bu emtia/değer saklama aracı olan bitcoin değer kazanabilir.
member
Activity: 238
Merit: 10
İncelesinler bakalım nasıl bir sonuç çıkacak bekliyoruz. Olumlu açıklama yaparsalar iyi olur tabi de olumsuz yapmasalar da olur böyle kalsa da iyi
sr. member
Activity: 546
Merit: 252
İngilizler altına endeksli kripto para çıkarmadımı? Bu ülkeler neyin kafasını yaşıyo anlamadım ben, bir gün öyle, bir gün böyle. Hoş kripto paraların devlet desteği falan aradığıda yok, köstek olmasınlar yeter. Piyasa düşünce hep bir ağızdan olumlu haberler geliyor. Açıklama olumsuz görünmesede arada küçük nüanslarla piyasayı tedirginetmek istemişler gibi.
newbie
Activity: 280
Merit: 0
   Kayıtsız kalamazlar eninde sonunda yaptırım vergilendirme uygulanacak buna bağlı olarak kripto para dünya üzerinde etkili olduğunun farkına varacaklar
member
Activity: 238
Güzel bir gelişme daha kripto paralar hakkında. Bu da bir şey diye düşünüyorum ben hemen olumsuz yorum yapmamışlar incelemeye almışlar. Umarım olumlu sonuçlar çıkar.
member
Activity: 364
Merit: 20
Hindistanin ardindan diger ulkelerde yavas yavas yakimsar tavir almaktalar. Guzel bir gelisme. Ucu acik olsa da negatif yonlu degil.
full member
Activity: 224
Merit: 100
Ucu açık bir açıklama olmuş. Bütün dünya devletleri gibi İngiltere'de ne yapacağını bilmiyor. Bilinmemezlikte yerini tehditvari bir havaya sokuyor. Son 6 ayda büyük devletler tehditler içeren demeçler verselerde elle tutulur bir şey ortada. Önünde sonunda bu teknolojiye ve kripto paralara boyun eğecekler.
sr. member
Activity: 532
Merit: 251
Presale Starting May 1st
İngiltere güçlü bir ülke fakat kriptoda çokda fazla söz sahibi olduğunu düşünmüyorum .
member
Activity: 504
umachit.fund
G7 ülkelerinin Bitcoin'e olan ilgileri olumlu neticelerle sonlanırsa kripto paralar önüne geçilemez bir değerlenme yaşarlar.
Temennimiz tamamen bu yönde..
member
Activity: 224
Merit: 12
gün geçmiyorki olumsuz ve olumsuza yakın haberler çıkmasın asıl amerikan senatosunda vergilerin btc ile ödenmesine yönelik tasarı kabul edilirse iyi olacak
hero member
Activity: 864
Merit: 1002
Over 1,300 games in store for you!
İngiltere'de kanun yapıcılar kripto paraların faydalarıyla zararlarını araştırmak ve yeni teknolojinin nasıl regüle edileceğini gözden geçirmek üzere inceleme başlatıyor.

İngiltere'de Perşembe günü yapılan bir açıklamaya göre Parlamento'nun Hazine Komitesi Bitcoin ve benzerlerinin bankalar ve tüketiciler üzerindeki etkisini inceleyecek ve kripto paraların eninde sonunda geleneksel paraların yerini alıp alamayacağını değerlendirecek.

Hükümet, şeffaflığı ve izlenebilirliği düşük olan piyasanın üstesinden gelmeye çalışıyor; 11 üyeli komite, kripto paraların nasıl denetleneceğini araştıracak.

Muhafazakar Parti'den kanun yapıcı ve aynı zamanda komitenin başkanı olan Nicky Morgan, “İnsanlar Bitcoin gibi kripto paraların giderek daha fazla farkında oluyor ama şu anda İngiltere'de regüle edilmediklerinin farkında değiller.” dedi.

Morgan, inovasyonu boğmadan tüketici ve işletmeleri koruma arasında doğru dengeyi bulmanın hayati önemde olduğunu vurguladı.
Pages:
Jump to: