Pages:
Author

Topic: İngiltere'de Akaryakıt Problemi - page 2. (Read 217 times)

legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
September 28, 2021, 06:55:20 PM
Tır şöförü ehliyeti olanlar varsa fırsat bu fırsat diyerekten direk başvuru yapsınlar derim, bir kaç sene paund kazanıp Türkiye'ye geri geldiğinde malikane alacak parası olur. Herkes gibi bende bu akaryakıt kıtlığının İngiltere yaşanmasına şaşırıyorum en son olması gereken yer. Eğer bu durumu çözüme kavuşturamazlarsa tedarik zincirinde büyük çaplı problemler olacaktır. Elektrikli araçlar yaygınlaşmış olsaydı bu tarz problemleri yaşamazdılar, elde böyle teknoloji varken hala neden petrollü araç kullanılır ki ?

Hocam sıkıntı sadece akaryakıtlarda değil, gıda sektöründe de sıkıntılar var, genel anlam itibariyle lojistik sektörü çok sıkıntıda şuan ingilterede, elektrikli araçlar olsa nolucak aracı kullanacak insan olmadıktan sonra.
Araç var şoför yok olay bu.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
September 28, 2021, 01:37:17 PM
İngiltere tedarik kontrolü yapamamış. Bu konuda sınıfta kalmışlar. Avrupa'nın en güçlü ülkesine yakışmamış. Tır şoförü ehliyeti olanlar için İngiltere fırsatı doğmuş. Pound kazanmak iyi fikir bu devirde. 2 sene çalışmak yeter.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
September 28, 2021, 12:23:21 PM
Tır şöförü ehliyeti olanlar varsa fırsat bu fırsat diyerekten direk başvuru yapsınlar derim, bir kaç sene paund kazanıp Türkiye'ye geri geldiğinde malikane alacak parası olur. Herkes gibi bende bu akaryakıt kıtlığının İngiltere yaşanmasına şaşırıyorum en son olması gereken yer. Eğer bu durumu çözüme kavuşturamazlarsa tedarik zincirinde büyük çaplı problemler olacaktır. Elektrikli araçlar yaygınlaşmış olsaydı bu tarz problemleri yaşamazdılar, elde böyle teknoloji varken hala neden petrollü araç kullanılır ki ?
copper member
Activity: 644
Merit: 269
September 28, 2021, 10:03:44 AM
İngiltere burada diğer arkadaşların da bahsettiği gibi maalesef Brexit sonrası yeterince hazırlık yapamadan Avrupa Birliği ni terk etme yoluna gitti. Bunun sonucunda böyle garip karışıklıklar olması da çok doğal. İngiliz halkı maalesef biraz refah kaybı yaşayacak.

İngiltere güneşin batmadığı bir ülke değil mi? Nasıl oldu da petrol alamadılar acaba? Para desen var yani sonuçta. Petrol bulamayacak durumda olması geçicidir. Bugün yarın bütün istasyonlarda ağzına kadar benzin olur bence.
hero member
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
September 28, 2021, 08:52:49 AM
Bizde benzeri durumlar her zaman yaşanmıyormu. Yangın zamanı yangına dayanıklı ürünler 2-3 kat fiyat artışı oldu yine 2019 dan beri yaşanan araç fiyatlarındaki aşı tutarsız fiyatlar 2. El araç alamıyorlar sıfırı daha uygun çünkü. İngilterede bu durum yaşanıyorsa eminimki 2-3 kat fazlası bizde yaşanırdı.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
September 28, 2021, 08:10:58 AM
Ingiltere'de akaryakit problemi yasanacagini dusunmezdim, kibris savasi sirasinda da ambargo yuzunden akaryakit noksanligi yasanmisti, o gaz yagi kuyruklari meselesi oradan gelme, japon-amerika birlesik devletleri savasinin temel nedeni de japonyaya uygulanan petrol yasagi idi, japonlar petrolu endonezya ve bati timor'u isgal ederek cozmeye kalkmislardi.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
September 28, 2021, 06:53:23 AM
brexit beraberinde avrupalı işçiler kendi ülkelerine geri dönmek zorunda kalmıştı. benzin yokluğu yine idare edilir, gıda ihtiyacı tedarikinin de benzer sorunlar oluşturabileceği söyleniyor. insanlar benzin ve benzeri akaryakıtlara ulaşamadığında sadece bir miktar homurdanır ama aynı şeyi gıda için söyleyemeyiz.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
September 28, 2021, 06:51:41 AM
İngiltere burada diğer arkadaşların da bahsettiği gibi maalesef Brexit sonrası yeterince hazırlık yapamadan Avrupa Birliği ni terk etme yoluna gitti. Bunun sonucunda böyle garip karışıklıklar olması da çok doğal. İngiliz halkı maalesef biraz refah kaybı yaşayacak.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
September 28, 2021, 06:30:14 AM
İngilterede akaryakıt depolayan tırlar haberini görünce şaşırdım, İngiltere bile olsa bir şeye korkuyla saldırılabiliyormuş, ülkemiz fakir olduğu için, daha kibar dille alım gücü düşük olduğu için bizde ancak makarnaya saldırı olabiliyor Smiley
full member
Activity: 854
Merit: 113
September 28, 2021, 05:45:27 AM
İngiltere'de yaşanan bu sorunun ülkemizde yaşandığını hayal bile edemiyorum ben açıkçası.  Grin  Zaten benzin olmuş 8 TL. Bir de böyle bir kıtlık çekilse hayat dururdu herhalde özellikle büyük şehirlerde. İstanbul'da o biçim trafik oluyor her iş günü ve hatta hafta sonları bile. Millet yakıta saldırsa ve stoklar tükense bu sefer de insanlar işine gücüne gidememeye başlardı iyice büyük bir kriz ortamı oluşurdu artık.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
September 28, 2021, 05:39:07 AM
Hocam bizim tırcı abiler genelde Irak’tan doldurdukları için yine rağbet olmazdı onun haricinde ise çok yüksek litre kapasiteli araçlar olmadığı için benzin sıkıntısı yaşamazdık tabi bir de ekonomik durum ile benzin fiyatlarının paralel yansımasından dolayı stoklanacak kadar lüks hayat yaşamıyoruz Grin
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
September 28, 2021, 05:32:20 AM
James Bond Irak'ta filminin çekilmesine kadar gider aga bknz: Maskeli Beşler Irak Cheesy Şakası bir yana birazda onlar uğraşsınlar bu tarz problemlerle dertlerle. Allahtan bizim devletimiz anlayışlıda zam geleceğini erkenden haber veriyor ve bizim insanımızda alışıp 00.00 olmadan depoyu dolduruyor Cheesy
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
September 28, 2021, 05:22:06 AM
Brexit sonrası İngiltere'nin yaşadığı ilginç problemlerden birisi de bu oldu. Tır şoförlerinin vize açısından sıkıntılar yaşamasının sonuçları ağır olabilir. Yakıt fiyatları zaten sudan ucuz olsa da yakıt kıtlığı çekmezlerse iyidir. Bu durumda İngiltere'nin acil bir şekilde tır şoförü takviyesi yapması gerekecektir. Tabi öncelikleri de vizesel problem yaşamayacak insanlar olacaktır diye tahmin ediyorum. Koskoca İngiltere'nin yaşadığı garip probleme bakın gerçekten.
member
Activity: 294
Merit: 49
September 28, 2021, 05:17:51 AM
Dün akşam ana haberlerde bende izledim haberi. Tır şoförü sıkıntısından dolayı akaryakıt istasyonlarından yakıt temini problemi varmış sorun o kadar büyük ki Bp ile başka bir firma bazı istasyonlarını kapama kararı almışlar. Millet akaryakıt stok yapmaya başlamış. Çok enteresan şeyler oluyor. Birleşlik Krallığa bağlı İskoçya da İngiltere'den ayrılmak istiyor. İngiltere'nin AB den ayrılması pek hayırlı sonuçlar vermeyecek gibi duruyor.
legendary
Merit: 1198
September 28, 2021, 05:04:50 AM
Bende şöyle bir bilgi okumuştum Tır şoförlerinin az para kazandığından dolayı farklı sektörlere geçtiklerinden bahsediyorlardı, bu sebeblede en az 100 bin tır şoförünün lazım olduğunu bildirmiş yetkili kurumlar.
Beni kabul ederlerse anında gidebilirim, alırız bi TIR ehliyeti.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
September 28, 2021, 04:56:31 AM
Bugün ilginç bir haber ile karşılaştım. İngiltere'de, tır şoförlerinin vize sorunları nedeniyle ülkeye girememesinden kaynaklı bir akaryakıt problemi ortaya çıkmış. Daha doğrusunu söylemek gerekirse, İngiltere'de yaşayan sürücüler bu durumu öğrenir öğrenmez, akaryakıt sıkıntısı yaşanabileceğinden korkarak akaryakıt istasyonlarına akın etmeye başlamış. Ortada büyük bir kargaşa oluşunca da İngiliz ordusu olaya el atmaya karar vermiş. Akaryakıt istasyonlarında düzeni sağlamak için ordunun görevlendirilmesi işin ciddiyetini ortaya koyuyor. Kurşunsuz benzinin litre fiyatı 1 penny artınca küçük işletmeler de hemen fırsatçılığa girişmişler.

Herhalde bizim ülkede benzer bir durum yaşansaydı yine büyük bir karmaşa olabilirdi ama benzinin litre fiyatları ortada olduğu için belki çok fazla kişi alamayabilirdi.  Grin  Ya da direkt olarak fırsattan istifade yüksek bir zam bile gelebilirdi.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-58715084
Pages:
Jump to: