Pages:
Author

Topic: İnsanlık dışı savaş değerlendirmeleri - page 2. (Read 287 times)

member
Activity: 157
Merit: 99
Life is my only chance. Thanks God.
February 28, 2022, 01:26:59 AM
evet bunu ben de gördüm mavi gözlü sarı saçlı olanını
esasında hemen her toplumda gizli ve ya açıktan ırkçılık görmek mümkün, bunu bazen açıktan bazen de kafamızın derinliklerinde kodlanmış halde bulabiliriz
mesela şurda bir anket yapılsa kimler-kaçımız ülkemizdeki mülteciler için pozitif bir şeyler söyleyebilir?
coğrafi olarak herkes herkesi bir şekilde sınıflandırmış-kategorize etmiş durumda, bunun da en masum soru hali "memleket nire" kalıbıdır. gelecek cevaba göre kafada beliren streotipler önyargılar uçuşmaya hazır bekler durur Smiley

Arabaya binmeyi bile kendilerinden olma sebebi saymışlar. Angry Çatlak sesler sadece bir iki kişiden çıksaydı duymazdan gelebilirdik ama ortak basın toplantısı yapıyormuş gibi davranmışlar. Kötü bir görüntü oluşturmuşlar.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
February 28, 2022, 12:58:00 AM
evet bunu ben de gördüm mavi gözlü sarı saçlı olanını
esasında hemen her toplumda gizli ve ya açıktan ırkçılık görmek mümkün, bunu bazen açıktan bazen de kafamızın derinliklerinde kodlanmış halde bulabiliriz
mesela şurda bir anket yapılsa kimler-kaçımız ülkemizdeki mülteciler için pozitif bir şeyler söyleyebilir?
coğrafi olarak herkes herkesi bir şekilde sınıflandırmış-kategorize etmiş durumda, bunun da en masum soru hali "memleket nire" kalıbıdır. gelecek cevaba göre kafada beliren streotipler önyargılar uçuşmaya hazır bekler durur Smiley
member
Activity: 157
Merit: 99
Life is my only chance. Thanks God.
February 28, 2022, 12:38:19 AM
Konuyu Avrupalı gazeteciler veya Batılı gazeteciler diye açacaktım ama onların seviyesine düşmek istemedim. Yıllardır devam eden savaşların ortasında veya çevresinde kalmış olan insanlar olarak acılarına empati ile yaklaştık ancak kötü düşünceler ile karşılaştık.

Gürcü politikacı David Sakvarelidze 'Mavi gözlü, sarı saçlı Avrupalı insanlar öldürülüyor' ifadelerini kullandı.

ITV News Muhabiri Lucy Watson 'Bu gelişmekte olan bir üçüncü dünya ulusu değil, burası Avrupa' derken,

CBS Muhabiri Charlie D'Agata 'Burası Irak ya da Afganistan değil' dedi.

Philippe Corbe adlı gazeteci de 'Burası Suriye değil, bunlar Suriyeli değil. Bunlar bizim gibi arabaları binen Avrupalılar' sözleriyle izleyenleri dehşete düşürdü.

Kaynak
Pages:
Jump to: