Pages:
Author

Topic: Ocak tahminlerinizi alalım... - page 2. (Read 356 times)

legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
January 02, 2024, 10:50:25 AM
Bitcoin spot ETF ve Bitcoin halving arka arkaya geliyor. Daha önceki halvinglerde ETF büyüklüğünde bir etkinlik yaşandı mı bilmiyorum. Geçmişe bakarak buna benzer durumlarda neler yaşandığına bakmak iyi bir fikir olabilir. Tabii takvimde olan veya herkes tarafından tahmin edilen şeyleri yorumlamak kolay ve ben kolay olanı yapıyorum. Fakat Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş veya İsrail ve Gazze arasındaki savaş başka bir boyuta geçerse tüm beklentiler bir anda ters neticelere dönüşebilir. Yine de ETF ve halving benim umutlu olduğu konular. Ben Ocak ayından ve devamından umutluyum yeni yılda.
Benim de umudum ikisine bağlı. Özellikle halving için geçmiş performanslar büyük ışıklar parlamasına sebep oluyor bizim için. Rusya-Ukrayna savaşında daha büyük küresel bir savaş durumuna geçilmesi bizleri büyük bir krize itebilir. Bu kripto için olumlu da olabilir olumsuz da. Ben parasal enflasyon durumundan kaçınmak isteyenlerin kriptoyu seçeceklerini düşünüyorum. Filistin ile İsrail arasında bir savaş durumu böyle cereyan etmiyor şu an İsrail orayı yok ediyor. O çok etkilemez bu ekosistemi.

Umut kelimesi bence burada epey olumsuzluk barındırıyor, işi umuda bağlayacak bir durum yok bence Phoenix Anka.
Tut ki bazı olumsuzluklar, aksilikler oldu vb, güzel günler en fazla biraz ötelenir o kadar. Yazacağım şey hemen hemen tüm piyasalar için geçerli olmakla birlikte, kriptoda daha bariz, her şey bir sinüs dalgası basitliğinde, nasıl ki sürekli yükselmesi veya yeşilde kalması mümkün değilse, aynı şekilde sürekli düşmesi veya kırmızıda kalması da mümkün değil.
Hiçbir beklenti gerçekleşmese bile piyasa illa yükselecek, ama bu ay, ama bir yıl sonra.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
January 01, 2024, 07:31:11 PM
yalnızca ocak ayı hakkında bir tahmin yapmakta zorlanıyorum ama 2024'ten ben de umutluyum. en azından 2023'e göre daha iyi geçmesini bekliyorum. böyle söyleyince de aklıma pandemi sonrası artık daha kötüsü olmaz dediğimiz noktada yaşadığımız deprem ve doğal afetler geliyor ama yine de 2024'ten umutluyum. 2023 yılı bankacılık krizi, sec davaları ve binance olayı ile hayli sıkıcı geçti. 2024 ise etf ve halving gibi güzel gelişmelere gebe... bence enseyi karatmaya gerek yok, orta vadede güzel günler görmemiz çok yüksek ihtimaller barındırıyor...
hero member
Activity: 994
Merit: 607
January 01, 2024, 01:38:27 PM
Bitcoin spot ETF ve Bitcoin halving arka arkaya geliyor. Daha önceki halvinglerde ETF büyüklüğünde bir etkinlik yaşandı mı bilmiyorum. Geçmişe bakarak buna benzer durumlarda neler yaşandığına bakmak iyi bir fikir olabilir. Tabii takvimde olan veya herkes tarafından tahmin edilen şeyleri yorumlamak kolay ve ben kolay olanı yapıyorum. Fakat Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş veya İsrail ve Gazze arasındaki savaş başka bir boyuta geçerse tüm beklentiler bir anda ters neticelere dönüşebilir. Yine de ETF ve halving benim umutlu olduğu konular. Ben Ocak ayından ve devamından umutluyum yeni yılda.
Benim de umudum ikisine bağlı. Özellikle halving için geçmiş performanslar büyük ışıklar parlamasına sebep oluyor bizim için. Rusya-Ukrayna savaşında daha büyük küresel bir savaş durumuna geçilmesi bizleri büyük bir krize itebilir. Bu kripto için olumlu da olabilir olumsuz da. Ben parasal enflasyon durumundan kaçınmak isteyenlerin kriptoyu seçeceklerini düşünüyorum. Filistin ile İsrail arasında bir savaş durumu böyle cereyan etmiyor şu an İsrail orayı yok ediyor. O çok etkilemez bu ekosistemi.
legendary
December 31, 2023, 07:58:56 PM
Dünyada ne kadar kaos, kriptoya o kadar rağbet, bu durum bence artık bir gerçeklik halini aldı, şaşıracak bir şey de yok aslında çünkü bitcoin önderliğindeki kriptolar küresel finans sistemiyle bazen paralel, bazen birebir hareket etseler de, özünde hala onlardan bağımsızlar. Dolayısıyla kripto bulundurmak mesela altın gibi fiziki zorluklar taşımadığı için sıkıntılı zamanlarda ilk akla gelen oluyor. Bu sıkıntının ekonomik, siyasi, doğal vb olması durumu değiştirmiyor.
O nedenle Sec ve diğerleri ayak diremek adına kıçlarını da yırtsalar bir noktada yelkenleri indirecekler, zaten bunun onlar da farkında, aslında yelkenlerin indiği o noktayı mümkün olduğunca kontrolü bırakmayacakları şekilde dizayn etmeye çalışıyorlar.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
December 31, 2023, 04:08:27 PM
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
December 31, 2023, 08:22:36 AM
Etf sonrası ciddi bir düşüş brkliyotum umarım gerçekleşmez.
full member
Activity: 1017
Merit: 146
December 31, 2023, 07:41:15 AM
55-60k arası bir fiyat der oradan halvinge ve sonrası için kısa bir süreliğine salar 35-40k arası
member
Activity: 703
Merit: 51
December 31, 2023, 07:26:07 AM
Btc 50k olur ve düşüşe geçer diyorum. Salladım.  Cheesy
sr. member
Activity: 1664
Merit: 271
December 31, 2023, 07:17:09 AM
2024 kripto yılı olacak bu belli, düzeltme ise takip ettiğim 2 kripto var, her boğa da yolbaşçı oluyorlar, altların çoğunluğu hareketini yapıyor, bu yolbaşçı coinler düşmeye başladığında piyasa da düşüyor ve düzeltme geliyor, yine böyle olacağını düşünüyorum ve izlemeye devam ediyorum piyasayı, fakat bu coinlerin hangileri olduğunu söylerek kimseyi yanlış yönlendirmek istemiyorum..
legendary
December 31, 2023, 06:12:26 AM
Çok sallama olmayan dedikodu kuşları beklenen spot etf onaylarının düşünülenden de çabuk gelebileceği üç ya da dört Ocakta Sec' onaylarının gelme ihtimali olduğunu fısıldıyorlar, dediğim gibi net bir içeriden sızıntı diyemeyiz ama güçlü bir dedikodu bu.
Uzun vadeli etkisi ne olur, iy bir şey mi, tam tersine piyasanın içine mi edecek ayrı bir tartışma konusu, ama bu gelişmenin gerçekleşmesi veya herhangi bir nedenden dolayı yine ötelenmesi durumunda (bildiğim kadarıyla düzenleyicinin öteleme hakkı kalmadı ama) Bitcoin fiyatı nasıl tepki verir ve altcoinlere yansıması sizce nasıl olur?

Bence bu haber şimdiye kadar zaten satıldığı için onay gerçekleşirse çok ciddi bir yukarı gidiş olmaz ve bunun yaratacağı hayal kırıklığı kısa süreli bir geri çekilmeye bile yol açabilir ama sonrası yeşillik.
Eğer yine bir şekilde bir öteleme gerçekleşirse kısa süreli bir kırmızıdan sonra halvinge kadar yine böyle dar alanda paslaşmalar devam edebilir., sonrası yine yeşillik.
Pages:
Jump to: