Pages:
Author

Topic: Öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar desteği Resmi Gazetede yayınlandı - page 2. (Read 176 times)

hero member
Activity: 1204
Merit: 623
...Erdoğan, piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için toplamda 5 bin 500 liraya kadar teknoloji desteği verileceğinin müjdesini paylaşmıştı Yükseköğretim öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar ile, satış fiyatı 9 bin 500 TL'yi aşmayan telefon ve bilgisayarlarda en fazla 5 bin 500 TL destek sağlanacak.

Aslında fena bir teşvik değil, ama belki satış fiyatı 20-25,000'e çıkarılabilir, sonuçta öğrenciye jest ve burs sağlamak burada amaç, onun kullandığı telefonun kalitesine karışmak devletin işi değil,

Diğer yandan telefon alırken genel olarak ekonomik ve akılcı davranılmasını destekliyorum, dünyada telefonun statü sembolü olduğu ender ülkelerden biriyiz, ilkel toplumlara has tuhaflıklardan, kaliteli bir telefon en az 5-6 sene çok iyi performansla gidebilir günümüz teknolojisinde...

@Vispilio hocam aslında söylediğiniz gibi fena bir teşvik değil. Alınan ürünün nerdeyse yarısı durumunda. Ama alınabilecek ürünler konusunda da mantıklı olsalardı. Bu fiyata giriş seviyesi telefonlar bile kalmadı. Sıfır telefonu ucuza bulsanızda alamayacaksınız. Piyasa satış fiyatından diye bir durum var. Yani indirimli ürün buldunuz. İndirimsiz fiyat esas olan. Güzel android telefonlar var. İşlemciler gayet performanslı. Durumun ne ise ona yöneleceksin. Parası olan diğerini alsın. Durumu olmayan için yapılan bu güzelliği revize etmek şart.
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
...Erdoğan, piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için toplamda 5 bin 500 liraya kadar teknoloji desteği verileceğinin müjdesini paylaşmıştı Yükseköğretim öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar ile, satış fiyatı 9 bin 500 TL'yi aşmayan telefon ve bilgisayarlarda en fazla 5 bin 500 TL destek sağlanacak.

Aslında fena bir teşvik değil, ama belki satış fiyatı 20-25,000'e çıkarılabilir, sonuçta öğrenciye jest ve burs sağlamak burada amaç, onun kullandığı telefonun kalitesine karışmak devletin işi değil,

Diğer yandan telefon alırken genel olarak ekonomik ve akılcı davranılmasını destekliyorum, dünyada telefonun statü sembolü olduğu ender ülkelerden biriyiz, ilkel toplumlara has tuhaflıklardan, kaliteli bir telefon en az 5-6 sene çok iyi performansla gidebilir günümüz teknolojisinde...
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
limit düşük ama 9500 liralık telefon gayet de yeterli olur bence... sonuçta, bu uygulamanın amacı herkesi 70-80 bin liralık iphonelarla donatmak değil. bu uygulamanın amacı güncel yazılıma sahip ihtiyaçlara erişemeyen gençlere yardımcı olmak... kaldı ki, listede iphone yok diye eleştiri yapanlar benim gibi iphone kullanmayanları da dolaylı olarak hor görüyor.

çok konuşsak da bazen bir şeyler anlatmamız mümkün olmuyor, bazen birkaç görsel her şeyi daha kolay anlatıyor. twitter'da ataermeni diye bir trol var, bu ve benzeri konularla iyi alay ediyor. biliyorsunuz, türkiye'de malum bir kitle var, her halleriyle çelişki, her halleriyle iğreti...

https://twitter.com/ataermeniresmi/status/1717246651759288589
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
Üst limit bu kadar düşük tutulmuşken en azından ikinci el ürünler işin içerisine katılsaydı keşke.Günümüz şartlarında 9500 liraya telefon var ancak bu öğrenciler ve gençler için gerçekten yeterli değil.Özellikle küçük şehirlerde öğrenci olan arkadaşların en azından dünyaya açılan kapısı olabilir bu teknolojik aletler.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
https://www.cnnturk.com/turkiye/resmi-gazetede-yayimlandi-ogrencilere-vergisiz-telefon-ve-bilgisayar-destegi

Öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar desteği

7 milyon üniversiteli genci ilgilendiren vergisiz cep telefonu ve bilgisayar desteğinin şartları belli oldu. Konuya dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için toplamda 5 bin 500 liraya kadar teknoloji desteği verileceğinin müjdesini paylaşmıştı Yükseköğretim öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar ile, satış fiyatı 9 bin 500 TL'yi aşmayan telefon ve bilgisayarlarda en fazla 5 bin 500 TL destek sağlanacak.

7 milyon öğrenci bundan faydalanacak deniyor.
Açık öğretimliler bu işin dışında tutulmuş.
Yaş sınırı 26.
Üst sınır 9500Tl.
İkinci el ürüne destek yok.
Verilecek destek üst sınır 5500Tl.
10Gb 1 yıl internet desteği
Öğrenci kendi adına kayıtlı hatta alacak.
2 yıl sadece kendi kullanmak zorunda

Hayırlı olsun alabilecek yada gücü yetecek olan öğrenciye.
Pages:
Jump to: