Pages:
Author

Topic: Paper wallet nasıl oluşturulur? - page 2. (Read 2912 times)

sr. member
Activity: 840
Merit: 300
January 18, 2017, 06:00:22 AM
Cok harika bir yazi olmus, benim anlamadigim 10 sene bir kasada dursa, gecerliligini yitirir mi paper wallet ?
newbie
Activity: 42
Merit: 0
January 18, 2017, 05:10:05 AM
şimdi burda oluşturulan paper wallet adreslerine benim bitcoin mi göndermem gerekiyor....

evet.oluşturduğun paper walletler boş.senin içine coin yüklemen lazım.
sr. member
Activity: 419
Merit: 255
January 18, 2017, 04:46:57 AM
şimdi burda oluşturulan paper wallet adreslerine benim bitcoin mi göndermem gerekiyor....
newbie
Activity: 42
Merit: 0
January 18, 2017, 03:26:21 AM
Bitcoininizi güvende tutmak için en popüler seçeneklerden biriside paper wallet (kağıt cüzdan). Bu yazıda dijital paraları nasıl fiziksel olarak kağıda dökeceğimizi anlatacağım.

Kağıt cüzdan nedir?

Paper wallet, bir wallet ı oluşturan public ve private keys lerin kopyalarını içeren bir belgedir. Genellikle QR kodlarından oluşmaktadır; böylece onları hızlı bir şekilde tarayabilir ve bir işlem yapmak için mevcut walletınıza ekleyebilirsiniz.

Papper wallet in avantajı public ve private keys lerin dijital ortamda saklanması yerine fiziksel olarak saklanmasıdır. Bu nedenle siber saldırılara ya da donanım arızalarından doğacak sorunlara tabi değildir.

Papper wallet in dezavantajı ise kağıda basıldığı için ateşten yada sudan etkilenebilir. Bu yüzden dikkatli saklanmalıdır. Ayrıca, papper wallet i kaybederseniz, adresine gönderilen bitcoinlere asla erişemezsiniz.

Papper wallet oluşturma
Papper wallet oluşturmak için gereken 10 adım var:
1.   Yeni Bitcoin adresi üretmek için BitAddress.org (veya litecoin için LiteAddress.org ) tıklayın.

2.   Bitcoin adresi (veya Litecoin addresi) için açılan sitede mouse imlecini rasgele  şekilde oynatın.

3.   İşlem %100 olunca site size puclic, private keylerin ve QR kodların olduğu bir ekran gelecek. Sakın QR okuyucu ile taramayın.

4.   Menüden  ' Papper wallet ' sekmesini tıklayın.

5.   Açılan bölümden ‘Addresses to generate’ kısmına kaç adres istediğinizi rakam ile yazın.

6.   Eğer görsel olarak resim istemiyorsanız ‘Hide Art?’ bölümünü tıklayın.

7.   Papper wallet oluşturmak için ‘Generate’ butonuna tıklayın .

8.   Papper wallet üretildikten sonra ‘Print’ tuşuna basarak yazdırın ve fiziksel olarak kağıda dökün.

9.   Yazdırma ekranında isterseniz ‘PDF’ olarak ta ayrı bir flash belleğe kayıt yaptırabilirsiniz. Bu sayede olurda yazdırdığınız kağıt ile ilgili sorun olursa bu kopyasını kullanırsınız.
10.   Bitcoin (veya Litecoin)  adreslerini kaydederek yada QR kodlarını okutarak coin yatırabilirsiniz.

Dilerseniz  Bitcoinpaperwallet.com adresinden de benzer adımları izleyerek daha fazla alternatif ile Papper wallet üretebilirsiniz.

forumda yabancı bölümde gördüm. dilim döndüğünce çevirmeye çalıştım.yeni başlayanlar için umarım faydalı olur.
kaynak:http://www.coindesk.com/information/paper-wallet-tutorial/
bitcointalk:https://bitcointalk.org/index.php?topic=1755927.0;topicseen
Pages:
Jump to: