Pages:
Author

Topic: Pareri despre viitorul bitcoin - page 2. (Read 3178 times)

hero member
Activity: 819
Merit: 1000
June 21, 2017, 04:26:57 AM
#5
sincer este aiurea ca se misca atat de greu BTC si va avea de pierdut daca nu se rezolva. spre exemplu azi am dat o comanda la PCgarage si am vrut sa platesc prin BTC, dar ma grabeam asa ca am preferat sa platesc cu CASH, am mai platit si 11 lei in plus rambursul.. decat sa astept 1 ora sa mut ceva BTC..si sa fac plata.
full member
Activity: 203
Merit: 100
June 20, 2017, 06:11:48 PM
#4
Segwit ar fi viitorul, totusi sa nu uitam ca bitcoinul va fi folosit in continuare pentru tranzactii de valoari mari, nu il vad sa fie conceput pentru a cumpara o cafea.
full member
Activity: 938
Merit: 159
June 10, 2017, 07:20:11 AM
#3
eu nu sint de acord cu hard fork la bitcoin as prefera sa ramina in situatia de acuma,taxele sint mari e adevarat dar se pot scimba in alta moneda tip doge inaite de tranzactie si pe urma reschimba inapoi...
hero member
Activity: 541
Merit: 500
June 08, 2017, 05:47:49 AM
#2
Na, eu m-am intors sa vad ce este cu puseul actual in lumea crypto (ca m-am jucat cu BTC in epoca minatului cu placa video)

Nici nu stiu daca sa rad sau sa plang...Plansul vine de la amaratul de BTC pe care il mai am (ramas de atunci. Legat adica de valoarea lui actuala pe care as putea sa o pierd)

Tin minte ca atunci era in voga sa fie laudata crypto ca "alternativa la moneda standard"...insa acum descopar ca nu mai este vorba de asa ceva cand plata "unei prajituri" contine taxe mai mari decat valoarea prajiturii basca nici vorba sa mai fie ceva cat de cat instant (ca trebuie sa astepti dupa plata mai mult timp decat ii ia prajiturii sa te..."paraseasca")

Deci ca alternativa la moneda clasica a dat gres: platile marunte sunt deseu (chiar ma gandesc la minerii actuali care fac castiguri minuscule si trebuie sa faca tranzitia prin alte monede ca sa evite temuta 0.001 BTC taxa "minimo-obisnuita", adica 2.7 dolari)

A ramas bisnitareala cu btceul.

Iar legat de ce spune initiatorul cu imparteala asta eu nici macar nu o inteleg (desi pentru aia aproape 3000 dolari stationati in ce mai am parca s-ar cere sa ma strofoc sa inteleg daca ma paste o alta pierdere sau nu)
newbie
Activity: 1
Merit: 0
June 08, 2017, 04:20:37 AM
#1
Cum s.a ajuns la impartirea asta in comunintate? Ma uit pe reddit/bitcoin si vad numai terminati cu desene si cu mandria lor bip148. Pe reddit/btc sunt altii care promoveaza bitcoin unlimited, este comunitatea bitcoin atat de retardata? Segwit era destul ca sa rezolve problema taxelor de minat, chestia asta cu bitcoin si bitcoin classic mi.a futut starea pentru prima oara in legatura cu bitcoin, niciodata nu m.am indoit de viitorul bitcoin mai mult ca acum. Voi ce pareri aveti?
Pages:
Jump to: