Pages:
Author

Topic: Paypal ile güvenli bitcoin satma - page 2. (Read 4607 times)

sr. member
Activity: 476
Merit: 250
May 12, 2014, 05:04:04 PM
Güvenli bitcoin almak paypal ile karşılklı güven gerektirir fakat eğer satıcının bazı sitelerden referansları mevcut ve güven veriyor ise satmak oldukça kolay.

1 - Paypal hesabına giriş yapılıyor.
2 - Üste bulunan ''Para Gönderin'' kısmına tıklanıyor.
3 - Eposta ve tutar yazılıyor.
4 - En can alıcı kısım olan yer ''Aileme ve arkadaşlarıma para gönderiyorum'' kısmı seçiliyor bu durumda bitcoin alan taraf dispute açamıyor nede email vs ile kesinlikle parayı geri alamıyor.

Bu durumda sanki satıcı taraf dolandırıcı gibi gözükebilir bu yüzden yukarda dediğim gibi mutlaka internet ortamında ki güvenirliğini kanıtlamalı mesela gittigidiyor,sanalpazar,sahibinden,donanimhaber forumlarında bulunan referanslarını göstermeli bu durumda paypal ile alışveriş gerçekleştirebilir ve düşük miktarda komisyonlar (paypal yüzde 3.4 kesinti yapar) ile alışveriş gerçekleştirilebilir.

Herkese iyi forumlar...

bahsettiğin 4. madde kesinlikle yanlış sakın böyle bir şey düşünme de böyle bir olaya kalkışıp paypal almada. ben paypal ile çok işlem yaptım ve ürün göndermediğin sürece her an paranı alabilirler
full member
Activity: 150
Merit: 100
May 12, 2014, 03:36:26 PM
bu paypalda ne gibi ücretlere BTC alınıyor? yani demem o ki, btcturk direk banka havalesiyle güncel kurdan btc satışı yapıyor bir iki günde. daha geçengün yeni kurulan npay'dan aldım bir iki saatte kredi kartıyla. güncel kurdan. paypalda ne gibi fiyatlar dönüyor?

paypal'da herhangi bir kur yok. sen hangi kurdan anlaşırsan o kurdan alır satarsın kimse karışamaz Wink
full member
Activity: 238
Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...
May 12, 2014, 02:42:48 PM
bu paypalda ne gibi ücretlere BTC alınıyor? yani demem o ki, btcturk direk banka havalesiyle güncel kurdan btc satışı yapıyor bir iki günde. daha geçengün yeni kurulan npay'dan aldım bir iki saatte kredi kartıyla. güncel kurdan. paypalda ne gibi fiyatlar dönüyor?

Yüzde 3.4 paypal komisyonu var pek az sayılmaz asıl öne çıkaran taksitle alışveriş imkanı ve kredi kartı güvenliği.

Bir çok kredi kartından 100 tl ve üzeri alışverişe paypal peşin 3 taksit yapmakta buda taksitle btc almak demek oluyor

Npay sitesi pek güven vermiyor konusunu incelediğim kadarıyla söylüyorum siz sorunsuz aldıysanız bilemem.

kolay gelsin.
taksitle bitcoin iyimiş Smiley bu dispute olayını bu önerdiğiniz şeyle önleyebiliyor muyuz. benim en büyük korkum o aslında. gerçi ben satmicam alıcağım için disputeyi ben açacağımdan sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum.
newbie
Activity: 56
Merit: 0
May 12, 2014, 01:15:02 PM

Yüzde 3.4 paypal komisyonu var pek az sayılmaz asıl öne çıkaran taksitle alışveriş imkanı ve kredi kartı güvenliği.

Bir çok kredi kartından 100 tl ve üzeri alışverişe paypal peşin 3 taksit yapmakta buda taksitle btc almak demek oluyor

Npay sitesi pek güven vermiyor konusunu incelediğim kadarıyla söylüyorum siz sorunsuz aldıysanız bilemem.

kolay gelsin.
full member
Activity: 238
Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...
May 12, 2014, 01:09:30 PM
newbie
Activity: 56
Merit: 0
May 12, 2014, 01:01:41 PM
Güvenli bitcoin almak paypal ile karşılklı güven gerektirir fakat eğer satıcının bazı sitelerden referansları mevcut ve güven veriyor ise satmak oldukça kolay.

1 - Paypal hesabına giriş yapılıyor.
2 - Üste bulunan ''Para Gönderin'' kısmına tıklanıyor.
3 - Eposta ve tutar yazılıyor.
4 - En can alıcı kısım olan yer ''Aileme ve arkadaşlarıma para gönderiyorum'' kısmı seçiliyor bu durumda bitcoin alan taraf dispute açamıyor nede email vs ile kesinlikle parayı geri alamıyor.

Bu durumda sanki satıcı taraf dolandırıcı gibi gözükebilir bu yüzden yukarda dediğim gibi mutlaka internet ortamında ki güvenirliğini kanıtlamalı mesela gittigidiyor,sanalpazar,sahibinden,donanimhaber forumlarında bulunan referanslarını göstermeli bu durumda paypal ile alışveriş gerçekleştirebilir ve düşük miktarda komisyonlar (paypal yüzde 3.4 kesinti yapar) ile alışveriş gerçekleştirilebilir.

Herkese iyi forumlar...
Pages:
Jump to: