Pages:
Author

Topic: PES bitiyor, yeni oyunun ismi e-Footbal olacak - page 2. (Read 225 times)

sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Bu bir bakıma iyi de olabilir kötü de. Ücretsiz olacak artık oyun ve sadece güncelleme gelecek. Yani yeni oyun diye bir şey çıkmayacak. Unreal Engine 4 oyun motoru ile yapılacak. Eğer başarılı bir oyun ortaya koyulursa Fifa ile ciddi bir şekilde rekabet edebilir. Belki de günün birinde EA de oyunu ücretsiz yapar ya da çok cüzi bir miktara satmaya başlar.

Ücretsiz olayına çok aldanmayın derim. Fifa ultimate de ücretsiz ama olay orada tamamen uygulama içi satın alma kullandırmak. Yani özellikle online versiyon kullananlar bir adım ileri gitmek için para basmaya devam edecek. Hatta eskisinden daha karlı olacak. Çünkü hep satın alımlardan kazanacaklar hemde oyunun içine daha fazla reklam alacaklar.

Fifa Ultimate mobil oyun değil miydi ben mi yanlış hatırlıyorum? Evet 0 para almayacaklar tabi. Oyun içi ücretli içerikler illa ki olur. Belki FUT gibi paket açmalar falan olur ve para vererek bunları açabilmek gerekir. Belki oyuna para ödemezsiniz ama bunlara ödeyebilirsiniz. Gelecek talep çok önemli. Eğer çok daha fazla kişi oynar ve bu ücretli içerikleri almayı da tercih ederse o kadar çok kazanacaklar. Fifa'yı mesela millet FUT için alıyor. Fifa Pointslere falan dünyanın parasını döküp paket açıyorlar. FUT olmasa EA'in her sene neredeyse aynı Fifa'yı çıkarmasına rağmen çok para kazanabileceğini sanmıyorum.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
Pes diye gecer halk arasinda sayet ben de boyle ogrenmistim, kisaltma hastaligi bizde aslinda cok yaygin degil, aslinda ismi "pro evolution soccer", boyle bilinmesi daha akilda kaliciligi azaltsa da anlam olarak katki sagliyor, e-football fikri tamamen facia kim dusunduyse, ters terfi ettirilmesi gerekir.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Ücretsiz olması bizimki gibi gelir düzeyi yüksek olmayan ülkeler adına iyi ama Fifa'nın rakipsiz kalması kötü oldu. Rekabet sayesinde oyunlar çok gelişmişti şimdi PES yokken Fifa kendini ne kadar geliştirir orası meçhul. Umarım 2K falan bu işe el atar da bir an önce yeni bir rakip çıkar. PES 20'yi satın alıp oynamıştım çok beğenmemiştim, 2021'de sadece season update geldi zaten. Bundan sonra da belli bir standart kalitede devam ederler.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
En son çıkan oyunu da eFootball adı ile çıkmıştı diye hatırlıyorum. Şimdi temelli bu modele geçildi. Free-to-play olması bence çok iyi olacak. Ülkemizde oyunlar oldukça pahalı olduğu için buna sevinen çok olur. Tabi free-to-play oldu diye de oyuna özenmemezlik yapmazlar umarım. Ama UE4 gibi bir oyun motoru ile kötü bir iş çıkmaz diye tahmin ediyorum.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
Bu bir bakıma iyi de olabilir kötü de. Ücretsiz olacak artık oyun ve sadece güncelleme gelecek. Yani yeni oyun diye bir şey çıkmayacak. Unreal Engine 4 oyun motoru ile yapılacak. Eğer başarılı bir oyun ortaya koyulursa Fifa ile ciddi bir şekilde rekabet edebilir. Belki de günün birinde EA de oyunu ücretsiz yapar ya da çok cüzi bir miktara satmaya başlar.

Ücretsiz olayına çok aldanmayın derim. Fifa ultimate de ücretsiz ama olay orada tamamen uygulama içi satın alma kullandırmak. Yani özellikle online versiyon kullananlar bir adım ileri gitmek için para basmaya devam edecek. Hatta eskisinden daha karlı olacak. Çünkü hep satın alımlardan kazanacaklar hemde oyunun içine daha fazla reklam alacaklar.
full member
Activity: 492
Merit: 139
1 cent = 1 satoshi
isterse abuzittin soccer koysunlar ismini, onun adı sonsuza dek "pes atak mı" olarak kalacak. isminin ne olduğunun pek bi önemi yok yani
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
Üniversite yıllarımın oyunu. Arkadaşlarla toplanır oynardık sabahlara kadar winning eleven serisinin rebranding ile PES'e döndüğü yıllardı o zamanlar. PES7 benim zirve yaptığım dönem olmuştu. Oradan sonra tabi oyun çağ atladı ama o yıllarda bize verdiği zevki sonrasında pek vermedi.
Tabi bu tarz oyunlar o zamanlar online değil, arkadaşlarla oynanırdı. Play station kafeler, internet kafelerde zamanında çok oynadık. PC için kaç tane joystick satın aldığımı hatırlamıyorum bile. Logitech kollar epey iyiydi PC için o zamanlar. Çok para harcadık. O zaman o paralarla BTC satın alsaydım şimdi fena yerlerde olabilirdim ama nereden bileceksin işte.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Pes valla diyorum. Çocuklar oynasın diye kurmuşluğum var. Maç sevmediğim için nasıl oynandığını pek bilmem. Yenisi gelince onun da kurulumunu yapar mıyım bilmiyorum. Hele bir gelsin.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Üniversite yıllarında arkadaşlarım çok oynardı. Ben bir kere oynadım beni hiç sarmadı.  Şimdi çıkacak olan  e-footbal da
beni  açmaz.
Şimdi artık fifa oyunları ile e-footbal rakip olacak. Pes ile rekabet bitecek.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Futbol sevenler ve fifa,pes oynayanlar için  güzel bir geçiş olacaktır e-footbal. “Motion Matching” teknolojisi kullanılcakmış bakalım nasıl bir deneyim yaşatıcak bizlere. Fifadaki ultimate team moduna benzer başka bir takım oluşturma güncellemesi olacakmış bunu merak ettim.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
Eskiden çok oynardım. Belki büyüdüğümüzden, belki aynı zevkleri yaşamamamızdan bilmiyorum, uzun süredir oynamıyorum. Hatta laptopa indirmedim bile. Yine de bir dönemin efsane oyunu, özellikle Winning Eleven oyununun devamıydı sanırım. PS1 zamanından beri vardı.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
Pes hayranlarını üzecek bir haber konami cephesinden duyuruldu. pes adıyla bilinen pro evoulotion soccer tarih oluyor. yeni maç motoruyla beraber gelen yeni oyunun ismi ise e football olacak. bu gelişme bizim gençliğimizin de tarihe gömüldüğü anlamına geliyor. pes 13 de agüero al git gol olsun diye bir literatür vardı Grin

https://pchocasi.com.tr/pes-donemi-bitiyor-efootball-donemi-basliyor-116029/
Pages:
Jump to: