Pages:
Author

Topic: Petshoplar - page 2. (Read 191 times)

member
Activity: 252
Merit: 11
July 19, 2018, 07:44:04 AM
Kapatılsın. Kesinlikle kapatılmalı. Hayvan gösteriş için, kız tavlamak için, bak ben hayvanseverim diye anlatmak için beslenmez. bu şekilde besleyenler zaten 3-5 ay sonra sıkılıp sokaklara atıyor hayvanları. aylarca kafeslerde yaşayan ve insanlara alışan hayvanların sokaklarda yaşama ihtimali var mı?
full member
Activity: 322
Merit: 158
Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---
July 19, 2018, 07:33:54 AM
2011 Yılına ait bir haber ;

Ankara Vali Yardımcısı Mehmet Kurt başkanlığında toplanan kurul, hayvanları korumaya yönelik çeşitli kararlar aldı.

İl Hayvanları Koruma Kurulu’nun “kedi, köpek gibi evcil hayvanların petshoplarda satışının durdurularak, ayrı bir düzenleme için Tarım ve Köyişleri Bakanlığına teklifte bulunulması” kararına Hayvanları Koruma Derneği (HAYKOD) destek verdi.

ANKARA’daki petshop sahipleri ise İl Hayvanları Koruma Kurulu’nun kararından henüz haberdar olmadıklarını belirterek, bu yöndeki bir uygulamaya tepki göstereceklerini bildirdi.

Gelirlerinin büyük bir kısmını hayvan satışlarının oluşturduğunu söyleyen petshop sahipleri, “Bu hayvanları satamayacaksak, o zaman kepenkleri kapatıp gitmekten başka çaremiz kalmaz. Ankara’da yüzlerce petshop var. Bu dükkanlardan geçinen yüzlerce aile var. Karar alınırken, bunların durumunu kimse düşünmemiş mi? Bize göre çok yanlış bir karar” diye konuştular.

Gelirlerinin büyük bir bölümünü hayvan satışından karşılıyorlarmış bak bak bu hayvanları satamayacaklarsa kepenk kapatıp gideceklermiş bak hele bak birde diyorlar ki bu işten geçinen bu kadar aile var kararı alırken bunları düşünmediniz mi ulan sen o hayvanı oraya kapatırken o hayvanın ruh halini düşündün mü karaktersiz ! Valla bunları var ya hepsini kafeslere kapatıp tek bir mağazada satışa çıkartmak istiyorum.

Dün 1 tane petshopa girdim özellikle sordum kediler kaç aylık vs. ne kadar fiyatları diye adam diyor ki bu 8 aylık fiyatı şu kadar bu kadar... 8 AY ne demek ? 8 aydır küçücük bir alanda hayatını sürdürmek ne demek ? 8 ay bu ya... O hayvan baygın baygın yatıyordu zaten kafesinde ulan şerefsizin evladı kazanma para adi herif senin yapacağın ticaretin ben yedi sülalesini gondikleyim bu mudur dünyanın medeniyet seviyesi kendisini doğuşu itibari ile koruyamayan başka bir canlıyı alıp bu kadar kötü şartlar altında hayat olanağı sunmak mıdır ?

Hayvanat bahçeleri bile bu petshoplardan daha rahat en azından yaşam alanları biraz daha geniş... Devletimizi yöneten kişiler içerisinde 1 tane bile mi hayvan sever kişi yok anlamıyorum yada hayvan sever kişilerden hiç mi bir kimse siyasete politikaya ilgi duymuyor da politikacılar arasında bu tarz insanları göremiyoruz. Acil bir müdahaleye ihtiyacı var bu sektörün merdiven altlarından bahsetmiyorum bile sadece görünürde ki yüzeysel problemlerden bahsediyorum...

Ankara da yaşayan varsa bu uygulama devam ediyor mu yada yürürlüğe koyuldu mu gittiğiniz gezdiğiniz yerlerde denk geliyor musunuz bir bilgilendirme yaparsa çok sevinirim...

Bu da cins kedi diye tutturanlara güzel bir kapak olsun çok hoşuma gitti denk gelirseniz böyle tiplere gösterirsiniz...

Pages:
Jump to: