Pages:
Author

Topic: Piyasa Stratejiniz Nasıl Olmalı - page 4. (Read 9173 times)

legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
April 16, 2019, 05:09:45 PM
Bazen ne kadar doğru analizler yapsanız ve bütçenizi ne kadar dengeli dağıtsanız da, gözden kaçırdığınız küçük şeyler büyük resmi görmeyi engeller.
Bazen de hiçbir neden yokken herhangi bir coin/token ani sıçramalar ya da çakılmalar yapabilir. Yani şans faktörü de vardır ve yadsınamaz.

2018 yılının başlarında Bitcoin Diamond çok yükselmişti; hatırlayanlar olur belki. Çin'de düzenlenen bir kripto panelde, gençler arasında BCD token ismi yayılmıştı. Kimse ne olduğunu bilmeden, arkadaş grupları arasında fısıltılara kulak kabartıp ufak miktarlarda alımlar yapmış. Çin'in nüfusu da malum. Ortaya devasa bir pump çıkmıştı.
jr. member
Activity: 322
Merit: 2
December 04, 2018, 08:37:33 AM
bir hedef koyup o hedefe ulaştıktan sonraki işlemleri elde edilen karla yönetmek birincil strateji olmalı ki kazanmak için çıkılan yoldan kayıpla dönülmesin.
full member
Activity: 420
Merit: 100
December 04, 2018, 01:22:21 AM
kripto piyasasında kolay silkelenmemek için faydalı bilgiler anlatılmış ancak insan oğlunun hamurunda var araştırıp yorulmak ve zengin olmak için daha fazla zaman kaybetmeden bir an önce alıp zengin olmak ister sonuç ise genel olarak hüsran.
member
Activity: 462
Merit: 10
December 03, 2018, 06:32:02 PM
Öncelikle teşekkürler güzel bir yazı olmuş bir çok faydalı bilgi var şahsen ben indikatörlerin hiç birinin bu piyasada iş yapacağına inanmıyorum zaten bi 10 15 gün inceledim hiç bir işe yaramadılar
jr. member
Activity: 224
Merit: 1
December 03, 2018, 05:05:40 PM
Genelde projeye falan pek bakılmıyor. Hype yüksekse o iş yapıyor takım kısmen etkisi var. Teknik analiz sadece fikir verebilir kripto piyasasında.
member
Activity: 448
Merit: 33
December 03, 2018, 04:41:49 PM
Şu aralar strateji felan sökmüyor, ne olacağı belli olmayan bir piyasadayız. Düşer dersin almazsın, çıkar, çıkar der alırsın düşer. Şu proje iş yapar dersin, çöp olur. Şu proje çöp dersin borsaya girince uçar. Kısaca yarına ne olacağı belli değil.
jr. member
Activity: 630
December 03, 2018, 11:54:27 AM
Cok guzel bir yazi olmus. Ama benim gordugum kripto para piyasalarindaki en buyuk etken yonlendirme. Eger buyuk kitleleri bir sekilde olumlu seyler olacagina dair inandirip yonlendirenler basarili oluyor.
sr. member
Activity: 672
Merit: 250
December 03, 2018, 11:24:41 AM

Bounty Sorunsalı
Çok güzel bir proje var satın almak istiyorsun . Birinci bakman gereken şey projenin bountysi varmı . Projenin bountysi varsa ico fiyatının çoğu zaman 10x altına kadar bountyciler yada private saleciler tarafından satılır. Yüksek miktarda para dağıtan bir projenin toparlanması iyi ihtimalle 3 ayı bulur.

Son zamanlarda bounty yapılan projelerin hiçbirinin ico fiyatına geldiğini görmedim. Zaten private saleden yeterince ucuza satıyorlar, birde bountyciler sattığı zaman o proje zor toparlıyor. Private sale sonrası satışlar tamamen keriz avı gibi bişey oldu.
jr. member
Activity: 378
Merit: 4
December 03, 2018, 10:33:55 AM
valla dogrudur yanlistir ama bu piyasada en onde gelen etken psikoloji diye dusunuyorum.ne destekler direncler anlamsiz kiriliyor, ne formasyonlar patlatiliyor.uzun vadeciysen bu dediklerin bir nebze de olsa ise yarar.
jr. member
Activity: 308
December 03, 2018, 09:25:04 AM
Guzel bir ozet gecmissiniz. Yuksekteyken satmak dusunce almak lazim. Cok laf dinlemek yerine arastirmak kar edince de guvenli limanlara gecmek lazim. Sadece hodl yapmak bir care ve cozum degildir. Tskip etmek gerekirse zarardatken bile adet artirabilmek.
member
Activity: 378
Merit: 14
December 03, 2018, 06:10:49 AM

Bounty Sorunsalı
Çok güzel bir proje var satın almak istiyorsun . Birinci bakman gereken şey projenin bountysi varmı . Projenin bountysi varsa ico fiyatının çoğu zaman 10x altına kadar bountyciler yada private saleciler tarafından satılır. Yüksek miktarda para dağıtan bir projenin toparlanması iyi ihtimalle 3 ayı bulur.

Bu biraz acımasız olmuş. 20 milyon dolar toplayan projeler, 200-300 bin dolarlık bounty dağıtıyor ve bunların fiyatı bu kadar aşağıya çekmesi çok mümkün değil!.

Aksine bence fiyatı aşağıya çekenler ICO'larda verilen yüksek bonus uygulamaları. Örneğin bir proje token fiyatı 1$ iken %100 bonus ile 2$ veriyor. Sonra haliyle borsaya girince adam 0.5$ a kadar sattığı her rakamdan kâr etmiş oluyor. Tabi bounty hunterlarda fiyatı aşağıya çekebilir ama 1/10'a düşecek kadar token dağıtan bounty yoktur sanırım. Bunun için tokenlerin en az yarısını bounty ile dağıtması lazım. Ayrıca bir proje hiç bir zaman 10x düşmez, düşemez! Bu matematiği bir anlayın bence öncelikle. fiyatı 1$ olan token 0,1'a düşerse 1/10 olur 10x düşmek diye bir şey olamaz.
jr. member
Activity: 476
December 03, 2018, 05:41:35 AM
Bir coinde ilk baktigim roi ve ekip. Icoda ilk baktigim her zaman bounty ve airdrop dagitim oranlari ve ekipte olan coin sayisi.
jr. member
Activity: 462
December 03, 2018, 04:35:05 AM
Benim iki stratejim var ilki katılabildiğim kadar bounty'ye katılmak. Diğeri de bu dönercilerin bedavaya sattığı tokenleri toplamak.
hero member
Activity: 1288
Merit: 592
In #Bitcoin me trust
December 03, 2018, 04:30:03 AM
Özellikle yeni kullanıcılardan bu tarz öneriler okumak hoşuma gidiyor. Piyasada çok fazla "uçtu, kaçtı, öldü, bitti" diye sürekli yönlendirme yapanlar var.

Strateji nasıl olmalı sorusuna ilk verilecek cevap: bir stratejiniz olmalı.

Nasıl olursa, olsun, bir stratejiniz yoksa, kazanmanız için Oburiks gibi çocukken iksir kazanına düşmüş olmanız gerekiyor...

Alırken hangi noktalarda satacağınıza, sattığınızda da tekrar alıp almayacağınıza, alacaksanız da hangi noktadan almanız gerektiğine önceden karar vermeniz gerekiyor. Kripto piyasasasında "kervan yolda düzülür" mantığıyla alım satım yapmaya çabalarsanız, kazanmanız ancak mucizelerle gerçekleşir...
member
Activity: 294
Merit: 27
December 03, 2018, 04:17:39 AM

Güzel tavsiyeler vermişssin. Teşekkürler. Hold yapanlar için tek bir seçenek var o da Boğayı beklemek. Böyle para kazanmak çok zor. Bu nedenle daily tradede kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Ayrıca hsyncl doğru bir noktaya temas etmiş. Piyasayı yakından takip etmek çok önemli.

bu piyasada teknik analiz yol gösterebilir ama temel analizin daha ağır bastığı çok aşikar.  ufacık bir haberle teknik analiz tamamen yerle bir olabiliyor. ama yazının geneline imzamı atarım. çok doğru tespitler...

Hiç para etmese bile bounty yi bekletirim. Eninde sonunda piyasalar toplanacak nede olsa.

Ben de bounty ödüllerini hiç satmıyorum. Benim ki projelere güvenden değil de üşengeçlikten biraz da.  Ancak bu oldukça hatalı bir tutum. Unutmamak lazım ki bu projelerin önemli bir kısmı token çöplüğünde yerini alacak orta vadede.
hero member
Activity: 968
Merit: 515
December 03, 2018, 03:21:37 AM
Hiç para etmese bile bounty yi bekletirim. Eninde sonunda piyasalar toplanacak nede olsa.
jr. member
Activity: 560
December 02, 2018, 04:57:10 PM
genel anlamda bu piyasada çok fazla manipulasyon ve soekulasyon olduğu için fibonacci levellere bakmak en önemli nokta ve trendir yakalamak, normal borsa indikatorlerinin çoğu iyi çalışmıyor ama en önemli nokta parça parça almak ve satmak bu uzun vadede her türlü kazanç sağlar size.
jr. member
Activity: 316
December 02, 2018, 02:25:42 PM
benim öğrendiğim bu piyasada yapılan analizlerin %80 i doğru çıkmıyor çünkü, belirli bir piyasa olmadığı için ve isteyenin piyasayı istediği gibi etkileyebildiği durumlar söz konusu olduğu için çok ta fazla takılmamak lazım, hacim nezaman artarsa boğa ne zaman kendini göstermeye başlarsa o zaman piyasa stratejisi düşünülebilir...
member
Activity: 322
Merit: 10
December 02, 2018, 12:31:45 PM
bu piyasada teknik analiz yol gösterebilir ama temel analizin daha ağır bastığı çok aşikar.  ufacık bir haberle teknik analiz tamamen yerle bir olabiliyor. ama yazının geneline imzamı atarım. çok doğru tespitler...
member
Activity: 350
Merit: 14
December 02, 2018, 09:13:26 AM
İndikatörler
Piyasayı takip ederken basit indikatörleri kullanın . Bir indikatör üzerinde uzmanlaşıp sürekli o indikatör verilerine dayanarak al-sat yapın . Aşırı ayrıntılı indikatörleri ben başarısız buluyorum . Tüm dünyanın bildiği ve kabul gören rsi , macd, moving average gibi indikatörleri yorumlayın . Sadece fiyatın hiçbir indikatörün olmadığı grafikler kullanan arkadaşlar var. Para(hacim), Ma (Zaman) , Rsi (Alım İsteği) olmadan bence grafikler sadece rakamlardan ibarettir.

Ayaklı Gazeteler
Her grafikte fiyat şunun altına düşemez çünkü balinalar istemez şeklinde yorumlar yapılıyor.Düşer hemde nasıl düşer. Balinalar %10000 kar etti ve istediği fiyata indirip çıkarabilir. Onun yerine sizin kaçta almak istediğiniz önemli . Örneğin Neo'yu 50 usd iken öven insanlar şuan 8 dolar seviyesindeyken Çin'in Neo desteğini çektiklerini söylüyorlar . Hepsi tamamen piyasa psikolojisi ile ilgili . Kulağınızı kapatıp araştırmaya bakın .

Roi (Return on Investment)
Özellikle büyük borsaların coinlerini satın alırken ico fiyatına ve yatırım getirisine bakmadan yatırım yapmayın . Ünlü platformlara yatırım yapan arkadaşlar deli gibi zarar etti takım çalışıyormu evet proje ilerliyormu evet sen neden zarar ediyorsun çünkü 230x ten projeyi satın aldın.

Çok Konuşulan Projeler
Binance nin bazı projeleri nasıl olduysa yüksek fiyatlardan türklerin eline geçti .Proje küçük borsalardayken balinalar tarafından satın alındı .Projenin beklentileri gerçekleşti (binance'ye girme , buy back gibi) . Balinalar projeyi satarken sen satın aldın hayırlı olsun son kullanıcısı sensin

Küçük Borsalar
Henüz kimse tarafından adı duyulmamış reklam yapmak yerine kendi işlerine yoğunlaşan projeler mevcut. Günümüzün birçok başarılı projesi bu küçük borsalarda işleme başladı kimse bilmiyorken insanlar araştırıp paralarını yatırdı. Geleceğin 100x projeleri bu küçük borsalarda şuan satın alınmayı bekliyor.

Btc Şahtır Diğerleri Vezir ve Piyon
Büyük borsalarda çok başarılı algoritmalara sahip botlar mevcut . Sen projeyi ucuza aldığını düşünürken Btc'nin en küçük hareketinde botlar projeyi eline verirler. Ne olduğunu dahi anlamazsın .Btc düşerken inatlaşmayıp uygun alım noktasını sabırla beklemek gerekiyor

Yandım , Bittim ,Öldüm
Btc 19k seviyelerindeyken hold elinizdekileri kaptırmayın 50 k olacak diye çığırtkanlık yapan fenomenler vardı. Aynı fenomenler şimdi 1k ları konuşmaya başladı . Tepeden sattırmayan adamlar şimdide size dipten aldırmıyorlar .

Bounty Sorunsalı

Pages:
Jump to: