Pages:
Author

Topic: Piyasaların sonu iyi gözükmüyor. - page 8. (Read 2559 times)

member
Activity: 196
Merit: 10
July 31, 2018, 10:47:14 AM
Piyasa düşüşe geçtikçe haliyle icolara yapılan yatırımda da gözle görünür bir düşüş söz konusu oluyor. Piyasa toparlandığında yatırımların da artacağını düşünüyorum. Piyasaların artması ise yaşanacak yeni gelişmelere bağlı bana kalırsa.
newbie
Activity: 98
Merit: 0
July 31, 2018, 10:44:47 AM
ICO konusunda çok hakslısınız ama geçen sene kazandırdıklarının hatrına yine girili ICO'ya. Daha önce girmemiş ve bu sene girmeyi düşünenlere hiç tavsiye etmem. Dolandırılmak ihtimalini saymasak bile coin piyasaya çıktığında x2-x3 dump yiyor en az.
member
Activity: 196
Merit: 10
Streamity Decentralized cryptocurrency exchange
July 31, 2018, 09:44:39 AM
Yaşanılan küçük yükselişten sonra başlayan düşüş moralleri bozdu ancak sanırım yapımız gereği çabuk uçup çabuk çöküyoruz. Dalgalı bir süreçten geçiyoruz ve bence bu süreçte yapılacak en iyi hamle sakince beklemek ve neler olacağını gözlemlemek.
newbie
Activity: 168
July 31, 2018, 09:33:21 AM
bitcoindeki hareket sırasında far tutulmuş tavşan gibi kalıp da doğru düzgün yükselmeyen altcoinler var. bunları bir kere belirleyin. madem piyasada bitcoin ağırlığı artmaya devam ediyor. ona göre plan yapmanızda faydalı olur.
jr. member
Activity: 126
Merit: 1
July 31, 2018, 09:11:51 AM
bence piyasalar gayet iyi durumda. tercihlerimizi kendini kanıtlamış coinlerden yana kullandığımız sürece güzel sevilere ulaşmış oluruz.
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
July 31, 2018, 08:01:51 AM
Eski günlerin yine gelmesi kolay görünmüyor . Her projenin para ettiği her iconun alanında tek olduğu dönem bitti .Şimdi sadece ekibi ve danışmanları iyi projeler iş yapıyor .iyi seçmek lazım
jr. member
Activity: 224
Merit: 1
July 31, 2018, 07:46:37 AM
Piyasaya canlı para girişi olmuyor kendi arasında dönüyor piyasa. İCOlara yatırım yapmak hiç mantıklı değil borsaya girdiği gibi düşüyorlar istisnasız. Piyasa pek düzelecek gibi de durmuyor. İnsanlar ürktü.
sr. member
Activity: 854
Merit: 267
July 31, 2018, 07:31:58 AM
Bu saatten sonra icolara yatırım yapmak kumar gibi bişey olur. Son zamanlarda bir kaç ico haricinde ico fiyatı üzerine çıkanı görmedim.
member
Activity: 336
Merit: 12
July 31, 2018, 07:17:23 AM
Rakamlı veriler sağladığınız için teşekkür ederim . Ben ne bahtsız adamım 2018 yılı basında tanıştım . Bakıyorum icolara borsaya girince tepetaklak. Önceki yıl zarar eden olmazken bu yıl neden böyle oluyor anlamıyorum. Ve artık kimse icolara girmiyor. Borsaya çıkınca zaten düşeceğini biliyor. Artık piyasalar kendini toplaması lazım.  Yoksa zarar büyük.
jr. member
Activity: 252
Merit: 3
July 31, 2018, 07:06:33 AM
ICO'lara yapılan yatırım düştü ama düşmesinin bir sebebi piyasanın zayıflamış olmasıysa diğer sebebi de artık insanlar ICO'ya yatırım yapmaktan çekiniyor. O kadar zaman hiç bir işe yaramayan beş para etmez projelere o kadar çok yatırım yapıldı ki yapılan bu yatırımlar karşısında insanlar hiç bir şey kazanamadı artık ICO'lara yatırım yaparken 5 kere düşünüyorlar.
full member
Activity: 344
Merit: 134
July 31, 2018, 06:53:34 AM
Bence durum gayet iyi. Rakamlara bakınca, ICO ların umut tacirliğinden başka birşey olmadığını cümle alemin anlamış olduğu görülüyor. Bitcoin ve altcoinlerde yaşanan ani patlamanın 10 yılda bir gerçekleşeceğine sanırım insanlar da kanaat getirdi. Aylardır söylediğimiz gibi, 2 yıl önce 3 kuruşa satılan coinler binlerce dolara yükseldi. Yaşanan bir balondu ve patladı. Sonuç olarak olay tamamen arz ve talep meselesiydi. Talep vardı uygun arz gerçekleşti. Ne kadar shitcoin varsa insanlara sattılar. Artık talep sadece rüştünü ispatlamış olanlar için var. Bunu da bitcoin in artan piyasa baskınlığından anlayabiliyoruz.

Yaşanan süreç, bu piyasaya yeni girenler için zarar dolu olsa da, piyasanın ve insanların olgunlaşması için gerekliydi.
newbie
Activity: 112
July 31, 2018, 06:33:22 AM
zaten kripto paralara hemen hemen bütün devlet ülkeleri karşıyken birde ico ların pire gibi çoğlaması ve dolandırılcığın çok olması kripto paranın yükseklemsine damga vuruyorlar bence kripto paralar gelecekte teknolojinin gelişmesiyle daha çok yatırım alacak ve daha çok değerlenecek ama şuana çok zamana ihtiyaçı var...
member
Activity: 574
Merit: 13
July 31, 2018, 06:02:37 AM
Piyasaya taze para akışı olmadığı gibi, BTC dominasyonun artmasıyla birlikte alt coin'ler perişan olmaya devam ediyor. Bunun için elimde icodata.io 'nun
çok önemli verileri var. Ocak ayına göre ico yatırımları %93 seviyesinde geri gitmiş. Ocak ayında ico yatırımları toplam 1.52 milyar dolarken Temmuz ayında sadece 107 milyon $ civarında. anormal bir düşüş. Bu şartlar altında bir projenin hard cap yapmasını beklemek hayalcilik olur. O yüzden çok dikkat etmenizi öneririm özellikle ico'lara yatırım yaparken.
Haziran ayında 908 milyon$ civarında imiş, en kötü ay bu yıl içinde  Nisan, 563 milyon$. Piyasaları ETF haberlerine  bağlamışken çok dikkat etmek gerek.
En sağlam liman BTC gözüküyor. (kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir)

Piyasa ilerleyişini ICO'lar üzerinden incelemek doğru değil. Bu ICO sorununun bir yerde bu şekilde olacağı belliydi. Sonsuza kadar hepsi bu yatırımları alamazdı, alamadı. Bir dönem saçma sapan projelerin topladıkları paraların yarısını bile toplayamayan harika proje ve ekipler var maalesef. Ama bu normal. Piyasa'yı ICO'lara göre şekilllendirmek mümkün değil. Ama Bitcoin bir döngü içerisinde ilerliyor. Benim tahminim dipe yakın bölgelerdeyiz. Bir süre kısa dalgalanmalar ile devam edeceğiz gibi.
full member
Activity: 571
Merit: 113
July 31, 2018, 05:58:58 AM
Crypto dünyasına savaş açanların sayıları arttıkça bu piyasanın artması çok zor bir devlet en azından ben kabul ettim kardeşim yapabilirsiniz vergiside şudur dese birşeyler olur ama zor bir ihtimal
newbie
Activity: 168
July 31, 2018, 05:22:06 AM
2018 yılında hiç kimse ICO'lardan beklediği gibi kazançlı çıkamadı zaten hatta çoğunluğu büyük zararlara uğradı. ICO yatırımı yapmak yerine borsadan satın alsaydı büyük ihtimalle ICO'dan 2 hatta 3 kat daha fazla token alabileceklerdi. Piyasa böyle olduktan sonra ICO'dan bir cacık olmaz.
jr. member
Activity: 532
Merit: 5
July 31, 2018, 04:38:57 AM
Piyasaya taze para akışı olmadığı gibi, BTC dominasyonun artmasıyla birlikte alt coin'ler perişan olmaya devam ediyor. Bunun için elimde icodata.io 'nun
çok önemli verileri var. Ocak ayına göre ico yatırımları %93 seviyesinde geri gitmiş. Ocak ayında ico yatırımları toplam 1.52 milyar dolarken Temmuz ayında sadece 107 milyon $ civarında. anormal bir düşüş. Bu şartlar altında bir projenin hard cap yapmasını beklemek hayalcilik olur. O yüzden çok dikkat etmenizi öneririm özellikle ico'lara yatırım yaparken.
Haziran ayında 908 milyon$ civarında imiş, en kötü ay bu yıl içinde  Nisan, 563 milyon$. Piyasaları ETF haberlerine  bağlamışken çok dikkat etmek gerek.
En sağlam liman BTC gözüküyor. (kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir)
Pages:
Jump to: