Pages:
Author

Topic: Planlanmayan Bakım Modu: Binance! - page 2. (Read 376 times)

legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
February 19, 2020, 11:45:43 AM
Yani yukarıda arkadaşlar da yazmışlar, insanlar ben de dahil biraz da çaresizlikten binance kullanıyor. Yobit'in reklamını yapınca bile scammers damgasını vuruyorlar. Eski amatör ruhu çok arıyoruz gerçekten...
member
Activity: 714
Merit: 82
February 19, 2020, 10:27:47 AM
Bugün komisyon almayacakmış ve kampanya yapacakmışlar özür dilemek için.
Pc'den binanceye girdim bende herhangi bir sorun görünmüyor.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
February 19, 2020, 10:22:48 AM
Belki 15-20 tane postum vardır son iki yıldır, bu binance’ ın piyasanın sonunu getireceği ile ilgili. Bugün olanlardan bahsetmiyorum, genel olarak düşüncelerim bu yönde hiç bir sektörde bu kadar tekelleşmenin sonucu iyi olmaz.
legendary
Activity: 1869
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
February 19, 2020, 10:20:13 AM
bu başlık niye servisler bölümünde açılmıyor, hep oraya bakıyorum kimse yazmamış binance kapalı diye derken burda çıkıyor başlık. Daha öncekiler de böyleydi, sonuçta servis ıkıntısı servisler başlığında tartışılmalı.
Serverda yine eşitleme sorunu olmuş diyor CZ daha önce de olmuştu mantıklı bir açıklama ama daha önceki hack donanım açığı yüzünden olmuştu intel işlmcilerinde zombieload denilen bir açık bulunmuş ve hemen ardından binance hacklenmişti, işlemcideki açıktan faydalanan hacker server erişebiliyor.
Şimdi yine baktım şöyle bir açık bulunmuş yine https://www.tomshardware.com/news/intel-csme-security-flaw-vulnerability-firmware
eğer bu da bir hack olayı ise binance açıklar sanırım.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
February 19, 2020, 09:47:15 AM
Evet bugünü Binance'a adadık sanırım.

Şimdi Binance'ın kendi sayfasında da RT'lenen CZ'nin tweetin'de bir duyuru geçildi.

Trading başlamadan önce 20-30 dakika boyunca mevcut emirlerin iptal edilebilmesine olanak sağlanacağı belirtiliyor.
(Bu iyi çünkü çok defa bu konuda sorun yaşadım. Emir giriyorsunuz tam o anda ama sonra işler değişiyor ve iptal edemediğiniz için zarara uğruyorsunuz.)

Yaklaşık 45-90 dakika daha da bakım modunun sürmesi bekleniyormuş.

sr. member
Activity: 1134
Merit: 342
February 19, 2020, 09:14:31 AM
Daha önceki hack girişiminde ciddi bir miktar kaptırmıştı bildiğimiz üzere Binance. Farklı fikirler ortaya çıksa da Binance kimseyi mağdur etmeden konuyu kapattı.
Burada da basit bir teknik problem olabilir diye düşünmek istiyorum. Ve eğer öyleyse eminim Binance kısa sürede çözecektir. Çünkü bir de onların açısından bakmak lazım konuya, adamlar her saniye binlerce dolardan oluyorlar. Neden sürecin uzamasını istesinler.

Bir de hack ile ilgili bir sorun olsa CZ kesin üflerdi bu konuyu Twitter'da. Bu konularda olağandışı bir şekilde şeffaf adam daha önceki örneklerini biliyoruz.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
February 19, 2020, 09:05:37 AM
Para çekme ve yatırma işlemleri durdurulmuş ve şu uyarı sitenin başına kabak gibi konulmuş:

Meali: Binance geçici sistem bakımı geçiriyor. Binance, mevduat, para çekme, spot ticaret, marj ticareti, P2P ticareti, borç verme ve alt hesaplardan, marj hesaplarından, vadeli hesaplardan ve fiat cüzdanlarından varlık transferlerini askıya aldı.

Bunun için aklıma gelen tek ihtimal yine bir hack olayı olabilir. Bir para kaçmıştır ve neden nasıl çıktığını anlayamamışlardır. Başka bir şey gelmiyor aklıma. Bütün piyasayı böyle bir korku ile yüzyüze getirmelerinin başka bir açıklamasını bulamıyorum. Sadece altından kalkamayacakları kadar büyük bir şey olmamasını umuyorum. Tek bir cüzdanda çok yüksek miktarda btc tutuyorlar. Özellikle bu1s cüzdanında.

Binance bütün transferleri genelde bu cüzdandan yapıyor:
https://www.blockchain.com/btc/address/1NDyJtNTjmwk5xPNhjgAMu4HDHigtobu1s
Son bakiyesi: 4310 btc
En son yapılan işlemleri analiz ediyorum...

*Son giriş 15:01'de yapılmış.
*Yüklü miktar girişler olmuş en son sürekli.
* 14:33 yani sorunun başladığı saatte çıkışlar görüyorum.
* 14:15-14:30 arasında 56-1-15 btc lik çıkışlar var. Bir kaç dakika öncesinde 181 btc çıkış var.

Bunun bir hack vakası olduğunu kanıtlayan bir durum yok gibi henüz. Birde diğer walletları incelemek lazım.
hero member
February 19, 2020, 08:59:14 AM
BTC fiyatında kritik noktalardayız. Şimdi bu bakım işi oldu mu? Korku yaratıyorlar durduk yere.  Angry
Şuan nasıl alım-satım devam ediyor mu?

CZ Tweet'lemeye devam ediyor.
Önce trading durduruldu, şimdi yatırma ve çekme işlemleri.
Ama her zaman ki gibi SAFU ile fonların güvende olduğunu vurguluyor. Bugüne kadar bir sorun çıkmadı bence yine çıkmayacaktır ama dikkatli olmakta fayda var. Özellikle şu anda bence müdahale etmemek lazım Binance'daki varlıklara. Al-sat talimatı girmek riskli olabilir. Çünkü platform anlık gidip gelebiliyor birden istenmedik şekilde terste kalabiliyorsunuz.
Tecrübeyle sabit!
member
Activity: 714
Merit: 82
February 19, 2020, 08:34:24 AM
BTC fiyatında kritik noktalardayız. Şimdi bu bakım işi oldu mu? Korku yaratıyorlar durduk yere.  Angry
Şuan nasıl alım-satım devam ediyor mu?
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
February 19, 2020, 08:16:05 AM
Bir kaç kişi uzun süredir çırpınıp duruyoruz, ne kadar inovatif, becerikli vb. olsa da bir platformun bu kadar baskın, hatta tek tabanca olması tehlikelidir diye.

Aslında hocam hepimiz bunun farkındayız. Sorun, çoğumuzun binance kullanması değil. Diğer borsaların işlerini yeterince iyi yapamaması. Binance kadar başarılı arayüzü, hızı, mobil uygulaması, teknik desteği olan başka borsa yok. Sonuç olarak binance'a mecbur kalıyoruz, çünkü diğer borsalar başarılı iş yapamıyor. En son poloniex ceheneminden çıkıp bittrex canavarına kaptırmıştık. Bittrexin kullanıcıları ne kadar mağdur ettiğini söylemeye gerek yok.

Tekelleşmek büyük bir tehlike ama bunu önlemenin tek yolu da düzgün rekabet. Online borsalara canımızı yakacak miktarda para teslim etmemek gerekiyor hiç bir zaman.

Selamlar...
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
February 19, 2020, 08:10:27 AM
Bir kaç kişi uzun süredir çırpınıp duruyoruz, ne kadar inovatif, becerikli vb. olsa da bir platformun bu kadar baskın, hatta tek tabanca olması tehlikelidir diye. Şimdi (veya sonra) bu olanlar Binance platformundaki çok büyük sorunlardan kaynaklanıyorsa ne olacak? Teknik arıza, doğrudan veya dışarıdan kötü niyetli girişimler...ne olursa olsun, Binance'deki tökezlemeler kripto piyasasına çok büyük zarar verir, böyle olmamalıydı.
hero member
February 19, 2020, 07:41:17 AM
Binance'da motor son zamanlarda su kaynatıyordu.
Yaklaşık 15-20 dakikadır BTC/USDT çiftinin işlem yapmadığını gözlemlemiştik.
Az önce konuyla ilgili CZ'den tweet geldi;

https://twitter.com/cz_binance/status/1230089939854987266
Unscheduled system maintenance. Trading paused. Working on it.
Pages:
Jump to: