Pages:
Author

Topic: Po vasem sta se isplati kopati najvise sad - page 3. (Read 5097 times)

legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
December 16, 2017, 03:06:32 AM
#78
Ja trenutno nista ne kopam posto sam skroz novi u ovome, ali moj prijatelj kaze da je kopanje ethereuma isplativo sada.

Pusti ti prijatelja što ti kaže. Isplativost rudarenja ovisi o opremi koju imaš, odnosno o vrsti grafičke kartice. Najbolje je otići na http://whattomine.com/, tamo unijeti koje grafičke imaš i vidjeti. Znam da nije 100% točno, ali otprilike možeš vidjeti što je u ovom trenutku najisplativije rudariti.
newbie
Activity: 92
Merit: 0
December 15, 2017, 10:36:46 AM
#77
Ja trenutno nista ne kopam posto sam skroz novi u ovome, ali moj prijatelj kaze da je kopanje ethereuma isplativo sada.
full member
Activity: 235
Merit: 102
October 29, 2017, 02:16:12 PM
#76
Bitcoin Cash imao sam dobre rezultate prethodne sedmice
sa cime si to kopao?
I koji ti je hash rate?
Da ne lutam i ne istrazujem o tome kada ti vec imas te informacije.
full member
Activity: 261
Merit: 100
Win 10,000$ Daily - click on sig
October 29, 2017, 10:36:20 AM
#75
Bitcoin Cash imao sam dobre rezultate prethodne sedmice
member
Activity: 485
Merit: 12
$WPP $HyFi https://hyfi-corp.com/
October 29, 2017, 09:33:29 AM
#74
Šta je najbolje rudariti to je mnogima osnovno pitanje uz jutarnju kavu 😀
Zavisi koju mašinu imaš, koliko se razumeš u crypto tehnologiju i dali želiš odmah novac ili rudarenje služi kao ulaganje u budućnost.
Svakako najbolje rudariti coine sa niskom cenom, koji možda danas ne donosi novac ali ako je dobar projekat može u budućnosti da ulagača obogati.
full member
Activity: 266
Merit: 109
Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!
October 28, 2017, 08:56:18 AM
#73
@RegulusHr ovo je reply za tebe da ti ne quotujem ceo text... Sta sam video kao dobar argument za mineovanje je.... Ajde da kazemo da si ulozio 1 BTC u mining opremu, (ne uvodimo fiat u opste u konverzaciju)... Koliko je mining oprema narudarila, i da li je narudarila vise od 1 BTC, ako jeste tek onda si u plusu...

Kazem da ne uvodimo fiat, zato sto ako je jedan BTC skocio znatno, onda ces biti u plusu CAK i ako nije narudarila vise od 1 BTC-a
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
October 28, 2017, 08:47:31 AM
#72
Moje misljenje je da se realno sa GPU ne isplati vise minati, ok ako imas pa koristis, al ici kupovati
je tesko isplativo. Graficka je preskupa, a investicija se isplati tek nakon cca 1 godinu sa trenutnim hashrate,
naravno on se s vremenom povecava...

Pricas budalastine. Ja rudarim oko 3 mjeseca, ulozio sam oko 110 000 kn i trenutno imam oko 12 000$ dolara u kriptovalutama. Majnanje nije samo nadi jedan coin (ETH, ZEC i sl) i pusti da rudari 24/7 nego puno puno vise od toga.

Za sve to sto si naveo je potreban odredjen IQ da se odradi, i malo vise koriscenje Google-a, a neki ljudi samo izvlace informacije iz dupeta. Naurcio sam S9, cekam da mi stigne, vecina ljudi koje znam u crypto svetu mi prigovaraju kako nisam trebao to da uradim, ALI da rudarenje nije profitabilno niko ga ne bi radio Tongue

Rudarenje je trenutno profitabilno ali pod kojim uvjetima i kome.
Recimo netko tko ne mora plaćati struju ili mu je struja jako jeftina, njemu je sigurno profitabilno i biti će još dugo. Zatim netko može nabaviti jeftinije opremu (npr. kupi opremu na firmu, odbije PDV to je odmah 25% jeftinija oprema + firma ima trošak).
Recimo da si ispravno upario karticu i algoritam za rudarenje i to je to što se podrazumijeva pod rudarenjem, barem ja tako gledam na to.

Odabir prave kripto valute u kojoj ćeš držati sredstva i mešetarenje na burzi nije rudarenje, to možeš raditi i bez kupovine opreme, sredstva direktno uložiš u kiptovalute.

Evo baš me zanima koliko je od tih 12k$ izrudarila oprema a koliko je zarađeno na trgovanju?
full member
Activity: 266
Merit: 109
Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!
October 27, 2017, 12:06:26 PM
#71
Moje misljenje je da se realno sa GPU ne isplati vise minati, ok ako imas pa koristis, al ici kupovati
je tesko isplativo. Graficka je preskupa, a investicija se isplati tek nakon cca 1 godinu sa trenutnim hashrate,
naravno on se s vremenom povecava...

Pricas budalastine. Ja rudarim oko 3 mjeseca, ulozio sam oko 110 000 kn i trenutno imam oko 12 000$ dolara u kriptovalutama. Majnanje nije samo nadi jedan coin (ETH, ZEC i sl) i pusti da rudari 24/7 nego puno puno vise od toga.

Za sve to sto si naveo je potreban odredjen IQ da se odradi, i malo vise koriscenje Google-a, a neki ljudi samo izvlace informacije iz dupeta. Naurcio sam S9, cekam da mi stigne, vecina ljudi koje znam u crypto svetu mi prigovaraju kako nisam trebao to da uradim, ALI da rudarenje nije profitabilno niko ga ne bi radio Tongue
sr. member
Activity: 326
Merit: 250
October 27, 2017, 11:43:03 AM
#70
Moje misljenje je da se realno sa GPU ne isplati vise minati, ok ako imas pa koristis, al ici kupovati
je tesko isplativo. Graficka je preskupa, a investicija se isplati tek nakon cca 1 godinu sa trenutnim hashrate,
naravno on se s vremenom povecava...

Pricas budalastine. Ja rudarim oko 3 mjeseca, ulozio sam oko 110 000 kn i trenutno imam oko 12 000$ dolara u kriptovalutama. Majnanje nije samo nadi jedan coin (ETH, ZEC i sl) i pusti da rudari 24/7 nego puno puno vise od toga.
newbie
Activity: 14
Merit: 0
October 27, 2017, 09:32:46 AM
#69
Moje misljenje je da se realno sa GPU ne isplati vise minati, ok ako imas pa koristis, al ici kupovati
je tesko isplativo. Graficka je preskupa, a investicija se isplati tek nakon cca 1 godinu sa trenutnim hashrate,
naravno on se s vremenom povecava...
full member
Activity: 168
Merit: 101
October 27, 2017, 12:21:48 AM
#68
Bas tako, ni u kom slucaju mining kartice. Kvalitet je vrlo los, cena samo malo jeftinija od ovih sa punom garancijom, nemaju izlaze, hladjenje uglavnom bedno, a i kvalitet fanova, o garanciji da i ne pricam.
Sto se kopanja tice za amd je i dalje eth najbolji. Sto se pak nvidije tice tu je slika raznolika, za stabilno kopanje i dalje je zec mozda najbolji zbog malog diffa, a mona i vert su najisplativiji trenutno.
full member
Activity: 350
Merit: 102
October 26, 2017, 08:29:33 PM
#67
Ni slučajno nemoj da kupuješ te mining edition kartice. Em nisu nešto mnogo povoljnije od standardnih kartica, em im je garancija mnogo kraća, a kao najveći nedostatak im je baš to što nemaju video izlaze.
To nikada nećeš moći ne samo da prodaš, nego ni da bar pokloniš nekom klincu iz komšiluka da igra Minecraft.
Bježi što dalje od tih gluposti.
newbie
Activity: 6
Merit: 0
October 26, 2017, 01:31:42 PM
#66
Sve zavisi kakve rigove imas. Monero ili Eth....

Eth, samo me zanima vase misljenje jer kasnije bas nema neke prodaje polovne kartice osim kolegi mineru jer kartica nema video izlaze osim DVI
member
Activity: 448
Merit: 12
October 26, 2017, 01:27:48 PM
#65
Sve zavisi kakve rigove imas. Monero ili Eth....
newbie
Activity: 6
Merit: 0
October 26, 2017, 12:41:24 PM
#64
Jeli neko od vas slucajno kupovao ASUS RX 470 mining edition?
full member
Activity: 588
Merit: 104
October 26, 2017, 12:26:00 PM
#63
Kao što je već pomenuto, postoji mnogo različitih vrsta ALTCOINa. Kada odlučujemo koje ćemo rudariti treba razmotritib koliko je teško rudariti, koliko dobijate posle svakog bloka, kolika je trenutna vrednost, očekivane perspektive u budućnosti (naravno ovo nije odluka za život, u bilo kom trenutku, možete nastaviti sa drugim ALTCOINom, u stvari, postoje rudarski programi, gde se automatski prebacuje između kriptovaluta u zavisnosti od parametara - ovi su tzv. multipoolovi).

O odluci vam mogu pomoći razni kalkulatori kao što su Odluka u svakom slučaju, više stranica može biti od pomoći, ovi kalkulatori dobit od "coinwarz", ili "what to mine". Na ovim stranicama možete dobiti najsvežije podatke o gore navedenim parametrima , na kraju izračuna koliko struje ćemo potrošiti u kW.
Odluka je u svakom slučaju Vaša  Smiley
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
October 26, 2017, 12:12:44 PM
#62
Samo me muci, jel bilo koji alt imam mogucnost da bude vise vrijedan od nicehasha? Probao sam Zencash, Vertcoin i Sumokoin, ali nijedan se nije ni priblizion nicehashu.

Pa u principu razlika izmedu majnanja coina i prodavanja mining snage na nicehashu je u potencijalnom rastu.
Dakle Zencash koji si spomenuo je neki dan odradio 200% rasta pa je sasvim sigurno vrijedilo vise njega majnati primjerice u zadnjih mjesec dana nego prodavati snagu na nicehashu...


Ja bih to ovako rekao... ako znaš procijenit koji coin će rasti u budućnosti onda se isplati rudariti točno njega (naravno pod uvjetom da imaš odgovarajuću opremu), ako nisi siguran ili voliš igrati više ziheraški rudari na Nicehashu.
Gore spomenut ZenCash sam i ja mjerkao da bih krenuo rudariti ali sam se odlučio za ziherašku varijantu na Nichehashu jer se još uvijek smatram zelenim u svijetu kripto valuta, što isto nije bilo loše jer je i BTC rastao zadnjih mjesec dana ali zarada nije ni približno kao da sam rudario ZEN.
Kod Nicehasha je dobro što svakih cca. 10 minuta provjerava što je najviše isplativo rudariti i prebacuje se na odgovarajući algoritam (mana je što se prebacivanju gubi nešto vremena) i na taj način ti u biti donosi ekstra zaradu jer uvijek rudariš najisplativiji coin.

Također mislim da Nichehash puno više leži svestranijim karticama kakve su GTX 1070, ispravite me ako griješim.
full member
Activity: 602
Merit: 100
October 25, 2017, 02:31:24 PM
#61
Ni lite coint nije za bacanje Smiley ali sad monero i eth.
newbie
Activity: 12
Merit: 0
October 25, 2017, 01:46:18 PM
#60
Samo me muci, jel bilo koji alt imam mogucnost da bude vise vrijedan od nicehasha? Probao sam Zencash, Vertcoin i Sumokoin, ali nijedan se nije ni priblizion nicehashu.

Pa u principu razlika izmedu majnanja coina i prodavanja mining snage na nicehashu je u potencijalnom rastu.
Dakle Zencash koji si spomenuo je neki dan odradio 200% rasta pa je sasvim sigurno vrijedilo vise njega majnati primjerice u zadnjih mjesec dana nego prodavati snagu na nicehashu...


newbie
Activity: 1
Merit: 0
October 22, 2017, 12:20:45 PM
#59
Evo, bas mi je par zadnjih dana prekipili svi ovi forkovi i druge gluposti, isplatio sam dio svog btc i kupio si lijepu masineriju od kompa. Nije lose, sa starim i novim kompom dobivam cca 70k sats na dan. Mislim da cu jos malo kupovati i prodavati i uzeti jos jedan 1080ti, ali nemam vise tolko volje za to, trziste je postalo kompletno retardirano.

Samo me muci, jel bilo koji alt imam mogucnost da bude vise vrijedan od nicehasha? Probao sam Zencash, Vertcoin i Sumokoin, ali nijedan se nije ni priblizion nicehashu.
Pages:
Jump to: