Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 257. (Read 466907 times)

sr. member
Activity: 280
Merit: 250
August 23, 2016, 06:32:49 AM
simdi alinmaz tabi. yeni bi high olunca girin.
sr. member
Activity: 459
Merit: 258
🌟 Blockchain Expert, Miner.
August 23, 2016, 06:10:06 AM
Xmr de bu fiyatlardan alım yapılmaz. Alanın elinde patlar şu an.
hiç belli olmaz.
3 gün önce trollbox'ta xmr fiyatının eth fiyatına kadar geleceğini yazan birine içimden "hadi len oradan" demiştim.. belki de dediği olacak, kim bilir belki de dump hemen gelecek.

Üstad öğleden sonra 60küsür olacak bunu alım fırsatı olarak değerlendireceğim. Akşam tekrar uçacak. 100'e değdirmeden bırakmayacaklarını ön görüyorum.
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
August 23, 2016, 05:50:51 AM
hiç belli olmaz.
3 gün önce trollbox'ta xmr fiyatının eth fiyatına kadar geleceğini yazan birine içimden "hadi len oradan" demiştim.. belki de dediği olacak, kim bilir belki de dump hemen gelecek.
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
August 23, 2016, 05:43:41 AM
hero member
Activity: 546
Merit: 501
August 22, 2016, 06:57:08 PM
haha arkadaşlar uzun süredir böyle pump görmedim XMR den bahsediyorum.Oran olarak baktığınızda daha iyilerinide gördük fakat xmr 'de kar satışı hiç gelmedi sayılır.Ciddiler bu konuda galiba ben 400 lerden short girdim , daha sonra bu yükselmez ya diyip kademe satış anlayışımı bozarak fazla satış yaptım.Bts de ve eth de ki short lardan kar çok az gelmişti bari bundan kazanayım dedim sonuçta xmr en tutarlı coin di benim için.Daha sonra sıçtık sıvayalım bari diyip her 30k yükselişe satış koydum.bütün duvarları yıktılar benim likitte dayanamayacak gibiydi gittim etc leri zararına sattım.şuan likitin dayanacağı yere kadar beklemeyi düşünüyorum.Eğer patlarsa bir coin satın alıp 5 x olana kadar bekleyeceğim. onun dışında bu sermaye ile bu adamlarla baş etmek imkansız.

Globalde çok büyük ve ilginç bir fan kitlesi vardı XMR için. Poloniex'de de uzun zamandır XMR paritesi var, arkasında güçlü bir kitle olduğu belli. Ha ben de bu kadar yükseleceğini tahmin etmemiştim doğrusu.

Yine sizin fikriniz fakat bazen kabullenip zarardan çıkmak gerekiyor, inat etmek daha büyük zararlara yol açabilir.
olan oldu bir süre bakamadım baktım marj tehlikeli noktaya gelmiş , kapattım gitti paralar.Sonrada satın aldım bakalım 0.01 barajını aşarsa zararı kapatabilirim.Ama biraz zaman alacak gibi duruyor.Bende faize yatırdım iyi faizi var şuan. XMR yi çok sevenlerden biri de benim , madenciliği bununla öğrendik Smiley ve ne  zaman işlem yapsam kar bırakıyordu bugüne kadar , hepsini misliyle aldı benden.Ama diğer coinlerin fiyatına bakıp xmr ye fiyat biçmeye gelince bence en değerli altcoin gözümde budur.Yine de bu hareketlilik tehlikeli içine girmeyin düşük fiyat yakalarsanızda köşede biraz saklayın.Ben bütün herşeyi riske attım sinirden siz yapmayın
sr. member
Activity: 280
August 22, 2016, 06:13:55 PM
oh be sonunda pump yakaladim amk. 40 milyon market capi varken almistim. steem gibi bunada soyle saglam balinalar girsede 200 milyona dayansa super olur.
full member
Activity: 128
Merit: 100
Uzman Veteriner Hekim
August 22, 2016, 06:08:12 PM
Dinlendirip dinlendirip yukarı taşıyorlar. Tefecinin eline düşmüş borçlu misali dinlenip dinlenip dövüyorlar. 0.01 i görürse şaşmam. Olan da 0.004 den açtığım short pozisyona olur.  Grin

Ben 0.01 derken şaka yapmıştım  Cry 0.009 a dayandı valla. Neyse inş düşer  Grin
sr. member
August 22, 2016, 06:07:26 PM
noluyor lan buna Sad Ağlatacak gece gece beni. Lan yatırsam düşer yatırmasam çıkar böyle düzenin hay...
full member
Activity: 128
Uzman Veteriner Hekim
August 22, 2016, 04:46:48 PM
Dinlendirip dinlendirip yukarı taşıyorlar. Tefecinin eline düşmüş borçlu misali dinlenip dinlenip dövüyorlar. 0.01 i görürse şaşmam. Olan da 0.004 den açtığım short pozisyona olur.  Grin
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
August 22, 2016, 04:22:46 PM
NŞA'da XMR fiyatının Dash ve ETH seviyelerinde olması gerekirdi.
Günü geldiğinde hakettiği yerlere gelecek XMR.
hero member
Activity: 510
Merit: 500
August 22, 2016, 04:20:10 PM
haha arkadaşlar uzun süredir böyle pump görmedim XMR den bahsediyorum.Oran olarak baktığınızda daha iyilerinide gördük fakat xmr 'de kar satışı hiç gelmedi sayılır.Ciddiler bu konuda galiba ben 400 lerden short girdim , daha sonra bu yükselmez ya diyip kademe satış anlayışımı bozarak fazla satış yaptım.Bts de ve eth de ki short lardan kar çok az gelmişti bari bundan kazanayım dedim sonuçta xmr en tutarlı coin di benim için.Daha sonra sıçtık sıvayalım bari diyip her 30k yükselişe satış koydum.bütün duvarları yıktılar benim likitte dayanamayacak gibiydi gittim etc leri zararına sattım.şuan likitin dayanacağı yere kadar beklemeyi düşünüyorum.Eğer patlarsa bir coin satın alıp 5 x olana kadar bekleyeceğim. onun dışında bu sermaye ile bu adamlarla baş etmek imkansız.

Globalde çok büyük ve ilginç bir fan kitlesi vardı XMR için. Poloniex'de de uzun zamandır XMR paritesi var, arkasında güçlü bir kitle olduğu belli. Ha ben de bu kadar yükseleceğini tahmin etmemiştim doğrusu.

Yine sizin fikriniz fakat bazen kabullenip zarardan çıkmak gerekiyor, inat etmek daha büyük zararlara yol açabilir.
sr. member
August 22, 2016, 04:17:34 PM
BEN ETC'de beklemedeyim. 31 küsürden aldım 29 seviyesine düşmesi beni üzmedi. Bir yükseliş daha umuyorum ETC için kısa sürede. Dalgalanma devam etmekte piyasa henüz oturmuş değil. Beklemedeyim.

BTCTurk cort. BTCTurk'den paralarını çekecek kardeşlerim ETC'ye yatırırsanız bence karlı çıkabilirsiniz. (GENEDE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR)

ETC minm. düşebileceği rakama düştü. 50-60 rakamlarına tekrar çıkacağını umuyorum.

Btcturrk un cortlamasi çok kötü oldu. Yabanci banka mi bulacaz simdi polodan nasil cekecez btc leri

Hocam yabancı banka araştırmalısın. Dolaylı alternatif yollarla çekeceksin paranı. Ama acele etme neyin ne olacağı belli olmaz. Banka mevzusu falan diyo BTCTurk, belki şu ETC çıkana kadar veya sen paranı bozdurana kadar bankayla anlaşır.

Bakalım hakikaten banka mevzusumu Smiley Değilse cort. Bana senaryo gibi geliyorda bakalım hayırlısı inşallah yanılıyorumdur, içeride parası olan kardeşlerim inşallah en kısa sürede kavuşurlar paralarına.
hero member
Activity: 546
Merit: 501
August 22, 2016, 04:10:25 PM
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
August 22, 2016, 08:34:27 AM
XMR'yi 529K ya kadar pumpladılar bugün. Benim gibi 400'lerde short giren varsa geçmiş olsun Smiley
Geçen gün yazdığım gibi bayağı süredir işlem yapmıyordum, evvelki gün XMR ye short girdim bayağı yükseldi diye, bugün uçurdular.
Gerçi sadece o değil, diğerleri de uçmaya başladı. Burdan paçayı kurtarabilirsem MAID'e short gireceğim gibi görünüyor bakalım.

500K dan short a girilir mi ustad? 495 lere geriledi yeniden 500K yi görürse short açmayı düşünmekteyim ne dersiniz?

Şu aşamada hiç bir şey diyemem. Şöyle ki, eğer tekrar 500-510 seviyesine çıkarsa zaten yeni pump dalgası geliyor demektir, daha yukarılara çıkar. Çünkü 5000BTC volümü geçti bugün, neredeyse ETH'yi 2 ye katladı hacimde. Tam tersi 470 altına düşerse de, millet dumplamaya başlar panikle. Ama şu da var, son 2 ayda 3 katını geçmiş fiyat, 11 haziran da 165K seviyesinde iken bugün 530K yı vurdu nerdeyse.
Benim 400'leri geçince short girmem de bu nedenleydi. Ama balinanın birisi gerçekten yüklü girdi, deli gibi aldı satışları. bir anda 400K dan 520 üzerine taşıdı. Şu an bekliyor olabilir çünkü, 250-260 lardan beri durmadı alım dalgası. alanların kar etmesi için ya daha yukarı taşımaları lazım, ya da bu seviyede uzun süre tutup eldekileri yavaş yavaş boşaltmaları. Çünkü alım emirleri 1500BTC nin üzerinde ve XMR için hiç normal değil bu, belli ki yükseltenler koyuyor. Ben bugün kü hareketi ETH2nin 3-4 ay önceki haline benzettim aynı. Sanki balinanın biri ordan çıkmış buraya girmiş gibi.  O nedenle bir süre bekleyip yönünü anlamak gerekli. yani kısa süreli düşüş ve yükselişler çok yanıltıcı şu anda. eğer hızlı işlem yapabileceğine güveniyorsan, bu aralıklarda kısa işlemler yapabilirsin. Sadece bunları yazana kadar 2 defa 487-495 arasında gitti geldi, yan sekmede takip ediyorum:)

Yok panik yaparım dersen hiç bulaşma derim. Onun yerine mesajda belirttiğim gibi MAID'i takip edebilirsin, görünüşe göre 20K üzerine çıkarmaya çalışacaklar-çalışıyorlar gibi. Onda 25K üzeri çıkacak olsa mutlaka short girerim. Yükseleceğine kesin gibi bakıyorum, ama long girmem, çünkü hiç belli olmaz. Tabii kararını kendin vermelisin, ben düşüncelerimi yazıyorum, yatırım tavsiyesi değildir.

legendary
Activity: 3248
Merit: 1531
August 22, 2016, 08:06:51 AM
XMR'yi 529K ya kadar pumpladılar bugün. Benim gibi 400'lerde short giren varsa geçmiş olsun Smiley
Geçen gün yazdığım gibi bayağı süredir işlem yapmıyordum, evvelki gün XMR ye short girdim bayağı yükseldi diye, bugün uçurdular.
Gerçi sadece o değil, diğerleri de uçmaya başladı. Burdan paçayı kurtarabilirsem MAID'e short gireceğim gibi görünüyor bakalım.

500K dan short a girilir mi ustad? 495 lere geriledi yeniden 500K yi görürse short açmayı düşünmekteyim ne dersiniz?
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
August 22, 2016, 07:57:39 AM
hero member
Activity: 714
Merit: 500
August 21, 2016, 02:11:40 PM
çok düşük hacim var kar küçük risk büyük.
sr. member
Activity: 448
August 21, 2016, 10:17:40 AM
2150-2450 arasında gezdiriyorlar şu an NOTE yi. Ürkütücü görünüyor hareketler şu an =)
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
August 21, 2016, 08:27:47 AM
NOTE için uptrend başlamış olabilir, 3500-4000 seviyelerini görebiliriz. Kesin bir şey diyemem; hacimsiz ve tamamen balinanın kararına bağlı. ytd
full member
Activity: 238
August 20, 2016, 12:09:39 PM
ether çok kuvvetli satışları bile karşıladı ve 193 e çıkmayı başardı.
Hala büyük satışlar var ama alttan destek var anlaşılan.
Etc den ben de 301 den aldım ama 299 dan satmaya razı oldum. etherdeki durumu görünce.
Jump to: