Pages:
Author

Topic: Polska opracuje swojego "bitcoina". Będzie bezpieczny i rządowy - page 2. (Read 295 times)

newbie
Activity: 84
Merit: 0
Czy istnieją przykłady innych państw, które posiadają podobne kryptowaluty "rządowe"? Jak myślicie ma to szansę powodzenia?
sr. member
Activity: 616
Merit: 251
A to ci niespodzianka rządzących następna głupota??.Patrząc obiektywnie czemu nie niech próbują.Tylko co to za kryptowaluta coś jak Tether (USDT)?Jak zabraknie to dodrukują no i te ujawnienie tożsamości mi się nie podoba.

"W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że 100 zł będziemy mogli wymienić na 100 jednostek dPLN bądź na odwrót. Czy tak się stanie, zdecyduje rząd. Polska kryptowaluta ma wpisywać się w przestrzeń regulacyjną Polski oraz Unii Europejskiej. Będzie się to wiązało m.in. z koniecznością ujawnienia tożsamości posiadaczy"

https://businessinsider.com.pl/finanse/polska-kryptowaluta-dpln-powstanie-polski-bitcoin/5jvx6qy


Polski bitcoin jest z gory skazany na porazke, kto bedzie chcial inwestowac w walute ktora nie jest anonimowa ? polacy raczej beda mieli we d***e ta kryptowalute, moja osobista opinia

Drugą ważną sprawą jest jego zastosowanie... Punkt inwestycyjny - odpada, Używanie w podobny sposób jak Tether - Okej, ale po co jest nam dPLN skoro i tak mamy pary X/PLN a najprawdopodobniej niezbyt wiele giełd spoza polski wypuści pary X/dPLN, więc może zakupy za dPLN? Ale skoro mam PLN to po co mam je wymieniać na dPLN?

Niestety ale dodrukowanie też ma swoją wadę - jeśli nie jest robione z głową to cena nie utrzymuje się w parytecie do złotówki. Powiem szczerze obecnie nie widzę możliwego użycia takiej kryptowaluty.
jr. member
Activity: 36
Merit: 1
A to ci niespodzianka rządzących następna głupota??.Patrząc obiektywnie czemu nie niech próbują.Tylko co to za kryptowaluta coś jak Tether (USDT)?Jak zabraknie to dodrukują no i te ujawnienie tożsamości mi się nie podoba.

"W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że 100 zł będziemy mogli wymienić na 100 jednostek dPLN bądź na odwrót. Czy tak się stanie, zdecyduje rząd. Polska kryptowaluta ma wpisywać się w przestrzeń regulacyjną Polski oraz Unii Europejskiej. Będzie się to wiązało m.in. z koniecznością ujawnienia tożsamości posiadaczy"

https://businessinsider.com.pl/finanse/polska-kryptowaluta-dpln-powstanie-polski-bitcoin/5jvx6qy


Polski bitcoin jest z gory skazany na porazke, kto bedzie chcial inwestowac w walute ktora nie jest anonimowa ? polacy raczej beda mieli we d***e ta kryptowalute, moja osobista opinia
hero member
Activity: 824
Merit: 512
A to ci niespodzianka rządzących następna głupota??.Patrząc obiektywnie czemu nie niech próbują.Tylko co to za kryptowaluta coś jak Tether (USDT)?Jak zabraknie to dodrukują no i te ujawnienie tożsamości mi się nie podoba.

"W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że 100 zł będziemy mogli wymienić na 100 jednostek dPLN bądź na odwrót. Czy tak się stanie, zdecyduje rząd. Polska kryptowaluta ma wpisywać się w przestrzeń regulacyjną Polski oraz Unii Europejskiej. Będzie się to wiązało m.in. z koniecznością ujawnienia tożsamości posiadaczy"

https://businessinsider.com.pl/finanse/polska-kryptowaluta-dpln-powstanie-polski-bitcoin/5jvx6qy
Pages:
Jump to: