Pages:
Author

Topic: Portfele sprzetowe trezor etc - page 2. (Read 1549 times)

full member
Activity: 158
Merit: 100
October 24, 2017, 02:35:28 PM
#7
Trochę się wtrącę Smiley Zapowiada się fajnie ale wydaje mi się, że im więcej bajerów tym bardziej zaawansowany system musi to obsługiwać a co za tym idzie więcej możliwych bugów..
full member
Activity: 168
Merit: 104
October 24, 2017, 11:35:02 AM
#6
Przeczytaj to co zalinkowałem wyżej.

Mając seed, który wcześniej wygenerowałeś i zapisałeś w bezpiecznym miejscu, odworzysz portfel HD (hierarchicznie deterministyczny) w Electrum, Mycelium, Copay i ArcBit, a także trezorowym web wallecie czy za pomocą wtyczki Chrome.


widzę, że jesteś doświadczonym userem. Co uważasz o nowym trezorze 2? Warty zakupu, czy różni się jakoś znacząco w aspektach bezpieczeństwa czy to tylko kwestia fancy wyświetlacza?
wgd
legendary
Activity: 1815
Merit: 1005
October 20, 2017, 03:07:15 PM
#5
Dzieki, poczytam tamten post przegladalem z telefonu. Chyba sobie zafunduje taka zabawke, wyglada to naprawde uniwersalnie  Grin
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
October 19, 2017, 07:30:54 PM
#4
Przeczytaj to co zalinkowałem wyżej.

Mając seed, który wcześniej wygenerowałeś i zapisałeś w bezpiecznym miejscu, odworzysz portfel HD (hierarchicznie deterministyczny) w Electrum, Mycelium, Copay i ArcBit, a także trezorowym web wallecie czy za pomocą wtyczki Chrome.
hero member
Activity: 1067
Merit: 501
October 19, 2017, 01:51:59 PM
#3
A jak wyglada zabezpieczenie portfela przed awaria elektroniki? Mozna jakos odtworzyc portfel, jakis backup cokolwiek?
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
October 19, 2017, 11:59:59 AM
#2
Korzystam z Trezora, żadnych problemów, poza pewnym bugiem, który uniemożliwia mi podpisywanie wiadomości na Electrum. Na wallet.trezor.io nie mam tego problemu.

Nie mam opinii o innych portfelach sprzętowych, ale Trezor (i pewnie inne portfele sprzętowe) to jedyne rozwiązanie jeśli chcesz zachować bezpieczenstwo, a nie chcesz korzystać z drugiego dedykowanego komputera offline'owego służącego do podpisywania wiadomości.

Odpowiedzi na wszystkie pytania dot. bezpieczeństwa i odzyskiwania backupu znajdziesz tutaj:

https://doc.satoshilabs.com/trezor-faq/

Jedyne realne zagrożenie to, że bedąc podłączonym pod urządzenie z jakimś malware, płacąc komuś/gdzieś wyślesz na inny adres niż powinieneś, można sprawdzać adres innym kanałem w razie wątpliwości.

hero member
Activity: 1067
Merit: 501
October 18, 2017, 06:25:23 PM
#1
Czy ktos z was uzywa portfeli sprzetowych? Jakie macie opinie o tym sprzecie? Czy mozna wykonac backup, w razie uszkodzenia elektroniki odzyskac aktywa?
Pages:
Jump to: