Pages:
Author

Topic: Pozivi s inozemnih brojeva - page 2. (Read 356 times)

hero member
Activity: 728
Merit: 506
February 26, 2018, 01:29:15 PM
#7
Ovo mi je malo čudno na dolazeći poziv da te odere, oderu te ako ti njih nazoveš kao što je napisao kolega @RegulusHr, nisam proučavao to uopče ijako se i znam javiti na takve pozive(ko neki dan sa online casina) pa mi nisu nikad uzeli nikakvu lovu.

Ali ako se ne javim imam onu zovi ponovo pa se možda javim, a i ja koristim VIPme tak da mi nema kaj uzet puno najviše 30kn.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
February 26, 2018, 01:16:13 PM
#6
Pozdrav.

Vec sam citao nesto o tome, kazu kako je moguce da "uzmu lovu na dolazeci poziv", te su upozoravali da se ne odgovara na takve pozive.
Inace imao sam nedavno slican poziv....nisam se javljao .

lp


Ne odgovoriti na takav poziv znači ne nazvati taj broj.

Da se slackovic kojim slučajem i javio na taj broj veza bi bila odmah prekinuta. Prevaranti računaju da ćeš uzvratiti na poziv i da će te onda oderati s cijenom poziva na neki specijalni broj.

Slackovicu a možda si dobio poziv od brokerske kuće da svoja sredstva iz kripto svijeta uložiš u neku konkretniju dionicu. Smiley
Ja sam tako jednom dobio poziv od brokera „Ivana“ iz Londona da ulažem preko njih u dionice na burzi. Ali kako mi nije mogao otkriti koji me to moj prijatelj njemu preporučio nisam mogao povjerovati u njegov kredibilitet pa je tu bio kraj priče. Smiley
jr. member
Activity: 59
Merit: 2
February 26, 2018, 01:00:44 PM
#5
Hvala na upozorenju!
Ma da, najbolje se uopće ne javljat na pozive s čudnim predbrojevima...
Ionak ozbiljna firma će poslat prvenstveno mail za
poslovnu komunikaciju, a ne zivkat...
jr. member
Activity: 182
Merit: 2
February 26, 2018, 12:29:54 PM
#4
Pozdrav.

Vec sam citao nesto o tome, kazu kako je moguce da "uzmu lovu na dolazeci poziv", te su upozoravali da se ne odgovara na takve pozive.
Inace imao sam nedavno slican poziv....nisam se javljao .

lp

legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
February 26, 2018, 10:27:34 AM
#3
Možda nije bilo potrebe za otvaranjem nove teme ali nisam znao gdje bi ovo stavio, a htio bi upozoriti ekipu. Upravo sam imao poziv s broja +44 20 8086 1970. Prvo sam mislio da je netko vezano uz Revolut karticu koju imam (jer je broj iz Londona, a Revolut je londonska firma), ali sva sreća ipak se nisam javio. Kratkim googlanjem sam vidio da je izgleda riječ o klasičnoj prijevari gdje te nakon javljanja dočeka OGROMAN telefonski račun. Očito ostavljanje telefonskog broja kod kojekakvih verifikacija na burzama i kartičnim kućama nije baš pametno, ali kad se mora pa nemamo izbora. Što hoću reći... Pazite na koje brojeve se javljate jer lako možete svu eventualnu zaradu na kriptu izgubiti jednim javljanjem na ovakav broj. A moglo bi biti takvih poziva jer tko zna kome smo sve ostavili naše podatke.

Da mi neko uzme lovu za dolazni poziv? Sretno mu bilo.   Grin

A gledaj... Bolje spriječiti nego liječiti. Uostalom, nisu jednom govorili kako je ekipi maznuta lova s računa na taj način. Odnosno, nakon javljanja na inozemni poziv telefonski račun im je postao astronomski. Nisam stručnjak za telefoniju i ne znam može li netko nabiti račun dolaznim pozivom ili ne, ali ipak treba pripaziti malo.
member
Activity: 133
Merit: 11
February 26, 2018, 10:13:11 AM
#2
Možda nije bilo potrebe za otvaranjem nove teme ali nisam znao gdje bi ovo stavio, a htio bi upozoriti ekipu. Upravo sam imao poziv s broja +44 20 8086 1970. Prvo sam mislio da je netko vezano uz Revolut karticu koju imam (jer je broj iz Londona, a Revolut je londonska firma), ali sva sreća ipak se nisam javio. Kratkim googlanjem sam vidio da je izgleda riječ o klasičnoj prijevari gdje te nakon javljanja dočeka OGROMAN telefonski račun. Očito ostavljanje telefonskog broja kod kojekakvih verifikacija na burzama i kartičnim kućama nije baš pametno, ali kad se mora pa nemamo izbora. Što hoću reći... Pazite na koje brojeve se javljate jer lako možete svu eventualnu zaradu na kriptu izgubiti jednim javljanjem na ovakav broj. A moglo bi biti takvih poziva jer tko zna kome smo sve ostavili naše podatke.

Da mi neko uzme lovu za dolazni poziv? Sretno mu bilo.   Grin
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
February 26, 2018, 10:07:34 AM
#1
Možda nije bilo potrebe za otvaranjem nove teme ali nisam znao gdje bi ovo stavio, a htio bi upozoriti ekipu. Upravo sam imao poziv s broja +44 20 8086 1970. Prvo sam mislio da je netko vezano uz Revolut karticu koju imam (jer je broj iz Londona, a Revolut je londonska firma), ali sva sreća ipak se nisam javio. Kratkim googlanjem sam vidio da je izgleda riječ o klasičnoj prijevari gdje te nakon javljanja dočeka OGROMAN telefonski račun. Očito ostavljanje telefonskog broja kod kojekakvih verifikacija na burzama i kartičnim kućama nije baš pametno, ali kad se mora pa nemamo izbora. Što hoću reći... Pazite na koje brojeve se javljate jer lako možete svu eventualnu zaradu na kriptu izgubiti jednim javljanjem na ovakav broj. A moglo bi biti takvih poziva jer tko zna kome smo sve ostavili naše podatke.
Pages:
Jump to: