Pages:
Author

Topic: Preporuke grafičkih za Rig od 2 GPU - page 2. (Read 673 times)

jr. member
Activity: 150
Merit: 3
July 08, 2018, 10:51:37 AM
#33
Ima li kakvih konkretnih informacija o novim Nvidia karticama? Ne kupuje mi se trenutna generacija ako ce za dva meseca stici nova, sa malo visom cenom i mnogo vecim hashrate-om.
Sto se tice AMD-a, koliko vidim, Vega je mnogo bolja od RX za neke altcoine i algoritme, ali za ETH se ne isplati zbog prevelike razlike u ceni i ne tolike razlike u brzini kopanja. Ili mozda gresim?

Neke vijesti govore da nove Nvidia kartice trebaju izaći u Q3 ove godine, znači za 2-3 mjeseca.
Što se tiče AMD-a, mislim da su RX kartice i dalje dobar izbor pošto se polovne s garancijom mogu naći dosta povoljno, dok su Vege i dalje dosta skupe.
Na Ethash algoritmu ima profitabilnijih coina od ETH-a.
Mislim da je dugoročno bolji izbor ETC jer smatram da bi mogao dosta skočiti u cijeni.
member
Activity: 322
Merit: 36
July 07, 2018, 04:14:14 PM
#32
Ima li kakvih konkretnih informacija o novim Nvidia karticama? Ne kupuje mi se trenutna generacija ako ce za dva meseca stici nova, sa malo visom cenom i mnogo vecim hashrate-om.
Sto se tice AMD-a, koliko vidim, Vega je mnogo bolja od RX za neke altcoine i algoritme, ali za ETH se ne isplati zbog prevelike razlike u ceni i ne tolike razlike u brzini kopanja. Ili mozda gresim?
jr. member
Activity: 108
Merit: 1
July 01, 2018, 06:01:54 AM
#31
Jel moze misljenje , znaci brat uskoro planira sloziti gaming konfiguraciju koja bi ga drzala nekoliko godina. Sada ima gaming konfu iz 2011 , te nemoze igrati ove novije igre. Gledamo graficke kartice u ducanu i cijene su paprene. Na primjer Gainward GeForce GTX 1080 8GB GDDR5 Phoenix GLH 4K kosta u ducanu 5300 kn , a ovdje na forumu ljudotina prodaje za 3600 kn. Sada mene zanima jel se isplati kupiti graficku koja je bila koristena za mining?

Nebi trebalo bit problema sa grafičkama sa njuškala ,ja sam većinu kartica koje sam koristio za gaming i kupio i prodao preko njuškala nemam baš loših iskustva s tim ...,samo gle ak onaj od kog kupuješ nema problem s tim da se sve istestira nebi trebalo bit problema i da pošto je rudareno s njom jako pazi na to kolko se zagrijava fino upalite Unigine Heaven ili Furmark i vidiš kolko se grije...naravno prije provjeriš na netu za model koji kupuješ kak se kreću temperature...pozdrav i sretno sa kupovinom
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
June 30, 2018, 09:37:35 AM
#30
Jel moze misljenje , znaci brat uskoro planira sloziti gaming konfiguraciju koja bi ga drzala nekoliko godina. Sada ima gaming konfu iz 2011 , te nemoze igrati ove novije igre. Gledamo graficke kartice u ducanu i cijene su paprene. Na primjer Gainward GeForce GTX 1080 8GB GDDR5 Phoenix GLH 4K kosta u ducanu 5300 kn , a ovdje na forumu ljudotina prodaje za 3600 kn. Sada mene zanima jel se isplati kupiti graficku koja je bila koristena za mining?

Kako nisam vidio ovaj post prije? Ja sam svoj mining rig (6xGTX1060 6GB I 1xGTX1070) složio isključivo od grafičkih sa Njuškala. Gledam sam da sve imaju što dužu garanciju i evo, rade tamo negdje od 2. mjeseca bez problema. Na jednoj je tukao ventilator pa sam poslao na servis i brzinom munje (za 40 dana) je bila popravljena.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
June 30, 2018, 07:19:32 AM
#29
Jel moze misljenje , znaci brat uskoro planira sloziti gaming konfiguraciju koja bi ga drzala nekoliko godina. Sada ima gaming konfu iz 2011 , te nemoze igrati ove novije igre. Gledamo graficke kartice u ducanu i cijene su paprene. Na primjer Gainward GeForce GTX 1080 8GB GDDR5 Phoenix GLH 4K kosta u ducanu 5300 kn , a ovdje na forumu ljudotina prodaje za 3600 kn. Sada mene zanima jel se isplati kupiti graficku koja je bila koristena za mining?

Ako je ispravna, a uz to ima i garanciju (a vjerojatno ima), zašto ne? Pogotovo Nvidia, s obzirom da se kod njih ništa
ne može petljati po BIOS-u

Slažem se s Brankom, samo gledaj da ima garanciju još neko vrijeme ili ju dobro istestiraj. Prvenstvano kako radi pod teretom.
sr. member
Activity: 2464
Merit: 318
June 27, 2018, 02:13:35 AM
#28
Jel moze misljenje , znaci brat uskoro planira sloziti gaming konfiguraciju koja bi ga drzala nekoliko godina. Sada ima gaming konfu iz 2011 , te nemoze igrati ove novije igre. Gledamo graficke kartice u ducanu i cijene su paprene. Na primjer Gainward GeForce GTX 1080 8GB GDDR5 Phoenix GLH 4K kosta u ducanu 5300 kn , a ovdje na forumu ljudotina prodaje za 3600 kn. Sada mene zanima jel se isplati kupiti graficku koja je bila koristena za mining?

Ako je ispravna, a uz to ima i garanciju (a vjerojatno ima), zašto ne? Pogotovo Nvidia, s obzirom da se kod njih ništa
ne može petljati po BIOS-u
full member
Activity: 645
Merit: 145
June 27, 2018, 12:49:02 AM
#27
Jel moze misljenje , znaci brat uskoro planira sloziti gaming konfiguraciju koja bi ga drzala nekoliko godina. Sada ima gaming konfu iz 2011 , te nemoze igrati ove novije igre. Gledamo graficke kartice u ducanu i cijene su paprene. Na primjer Gainward GeForce GTX 1080 8GB GDDR5 Phoenix GLH 4K kosta u ducanu 5300 kn , a ovdje na forumu ljudotina prodaje za 3600 kn. Sada mene zanima jel se isplati kupiti graficku koja je bila koristena za mining?
sr. member
Activity: 2464
Merit: 318
June 26, 2018, 06:17:33 PM
#26
Iskreno moje je mišljenje ako uzimaš samo dvije kartice da bi trebo uzet dvije najjače npr 1080ti..., mislim sve ovisi kolko imaš za riskirat i kako gledaš na to ja sam prije nekih devet mjeseci kupio dvije 1080ti i gledo sam na to tako da ne namjeravat te kartice otplatit nego sve šta izrudarim čuvam i malo trejdam tak da ako tak gledaš na to uzmi dvije 1080ti i samo rokaj

A di će nać dvije za 750€, jedva i jednu dobije za te novce
jr. member
Activity: 108
Merit: 1
June 26, 2018, 05:14:53 PM
#25
Iskreno moje je mišljenje ako uzimaš samo dvije kartice da bi trebo uzet dvije najjače npr 1080ti..., mislim sve ovisi kolko imaš za riskirat i kako gledaš na to ja sam prije nekih devet mjeseci kupio dvije 1080ti i gledo sam na to tako da ne namjeravat te kartice otplatit nego sve šta izrudarim čuvam i malo trejdam tak da ako tak gledaš na to uzmi dvije 1080ti i samo rokaj
sr. member
Activity: 2464
Merit: 318
April 28, 2018, 04:39:51 PM
#24
Mislim da su 1060 6GB debelo precijenjene još uvijek...najpovoljnije su
polovne 1060, ali od 3gb, nađe se dosta jeftinih po oglasima (naravno
upitna je isplativost za ETH/ETC majnanje, ali ima sasvim dovoljno ethash forkova)
member
Activity: 176
Merit: 17
April 28, 2018, 04:24:39 PM
#23
Karte GIGABYTE 6gb su dobre i jeftine, te bi ja uzeo

Mislim da cijena grafičke ne ovisi puno o proizvođaču. Ionako su procesor i memorija unutra isti. OK, memorija može biti različita ali svi proizvođači jednako ugrađuju sve vrste memorije. Jedino mi se za MSI grafičke čini da su malo skuplje od ostalih. Naravno, sve to govorim o cijenama na Njuškalu. Za cijene u dućanima ne znam...

Pa trenutno mislim da je rizik kretanja u rudarenje ogroman. Kad govoriš o 6GB grafičkoj očito se radi o GTX 1060 za njih procjena povrata investicije prema izračunu BUGa gdje je objavljena velika tema broja o rudarenju je 690 dana. U svakom slučaju ako se odlučiš za rudarenje gledaj da imaš što dužu garanciju na grafičku.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
April 28, 2018, 07:37:30 AM
#22
Karte GIGABYTE 6gb su dobre i jeftine, te bi ja uzeo

Mislim da cijena grafičke ne ovisi puno o proizvođaču. Ionako su procesor i memorija unutra isti. OK, memorija može biti različita ali svi proizvođači jednako ugrađuju sve vrste memorije. Jedino mi se za MSI grafičke čini da su malo skuplje od ostalih. Naravno, sve to govorim o cijenama na Njuškalu. Za cijene u dućanima ne znam...
newbie
Activity: 51
Merit: 0
April 28, 2018, 04:38:16 AM
#21
Karte GIGABYTE 6gb su dobre i jeftine, te bi ja uzeo
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
April 06, 2018, 02:20:46 AM
#20
Sad sam vidio da bitmain izdaje Ethereum ASIC miner, pitanje koliko će to biti isplativo kada dodje ako eth prelazi na PoS, možda bolje za te novce kupiti eth dok je nizak

Jako zanimljivo, karakteristike ASICa su otprilike kao 6xRX570 ali cijena je u pola manja.
800$; 800W; 180MH/s
https://shop.bitmain.com/product/detail?pid=00020180403174908564M8dMJKtz06B7&utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=e3-announcement

Ali već se špekulira o forku koji bi onemogućio korištenje ASICa.
https://www.coindesk.com/bitmain-confirms-release-first-ever-ethereum-asic-miners/


Cijena je upola manja, ali u slučaju forka ili prelaska na PoS, u slučaju ASIC-a ti ostaje jako skupi držač papira. Ako imaš rig sa 6xRX570, uvijek možeš prodati kartice ili krenuti rudariti drugi coin.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
April 05, 2018, 02:51:17 PM
#19
Sad sam vidio da bitmain izdaje Ethereum ASIC miner, pitanje koliko će to biti isplativo kada dodje ako eth prelazi na PoS, možda bolje za te novce kupiti eth dok je nizak

Jako zanimljivo, karakteristike ASICa su otprilike kao 6xRX570 ali cijena je u pola manja.
800$; 800W; 180MH/s
https://shop.bitmain.com/product/detail?pid=00020180403174908564M8dMJKtz06B7&utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=e3-announcement

Ali već se špekulira o forku koji bi onemogućio korištenje ASICa.
https://www.coindesk.com/bitmain-confirms-release-first-ever-ethereum-asic-miners/

newbie
Activity: 92
Merit: 0
April 05, 2018, 03:59:56 AM
#18
Hvala na preporuci i odgovoru , mislio sam da uzmem dvije kartice za 750€ , sta misliš o karticama RX480 ?

Ovdje imaš tablicu sa okvirnim hashrate vrijednostima za različite kartice, i različite algoritme.
https://cryptomining24.net/gpu-table-with-hashrate/#amd

Isplativost rudarenja možeš lako izračunati na https://whattomine.com/

Da, super je ta tablica na cryptomining24.net.

Ja bih jos dodao ove kalkulatore gdje se moze vidjeti koliko se moze zaraditi ako se kopaju cryptonight novcici:
https://minecryptonight.net
https://www.cryptunit.com.
member
Activity: 164
Merit: 13
April 04, 2018, 04:10:41 PM
#17
Sad sam vidio da bitmain izdaje Ethereum ASIC miner, pitanje koliko će to biti isplativo kada dodje ako eth prelazi na PoS, možda bolje za te novce kupiti eth dok je nizak
sr. member
Activity: 2464
Merit: 318
April 04, 2018, 12:13:36 PM
#16
Potpisujem sve što je kolega slackovic napisao ranije pa neću puno ponavljati. Uglavnom moj izbor bi bile nvidie sa samsung memorijom. Ja imam 4 x 1070 i super sam zadovoljan. Na žalost nemaju Samsung memoriju ali šta je tu je Smiley i bez njih postižu 32 MH kod kopanja ETHa.

Dodao bi samo još jednu sitnicu. Ethereum uskoro prelazi sa POW na POS, tako da ne znam šta onda ostaje kao prednost ATIja. Ja sam oduvijek bio u zelenom taboru pa sam možda subjektivan. Ja ću dodati generalne prednosti nvidije po mom mišljenju a vrlo rado bi čuo kontra argumente nekoga ko preferira ATI.
1. Svestranije su što se tiče algoritama. Kopaju dobro više manje sve što sam probao.
2. Manja potrošnja struje
3. Manje zagrijavanje
4. Bolje zadržavanje cijene - prodaja gejmerima
5. Lakše overclockiranje - bez potrebe bios flasha

I naravno jedan minus koji svima upada u oči - veća inicijalna investicija. Skuplje su jbg....


Ostaju još expanse, pirl, ethereum classic, soil, ellaism, hallo, ubiq, musicoin i još par manje poznatih
full member
Activity: 238
Merit: 106
March 15, 2018, 03:31:24 AM
#15
Za te pare jedino 1060 nvidie sa nekom dobrom proverenom memorijom, sve ostalo je baš iznad te cene, a i potrošnja struje bi ti bila u okviru isplativosti :-D
newbie
Activity: 16
Merit: 0
March 12, 2018, 06:58:50 PM
#14
Pa da treba baš pratiti koji coin je novi i koji ima potencijala pa se zna desiti da je sad 5 centi i skoci na 1 $ ....
Pages:
Jump to: