Pages:
Author

Topic: Private keyi bilmemesine rağmen hesabım hacklendi bilen var mı ? - page 2. (Read 298 times)

member
Activity: 182
Merit: 10
Geçmiş olsun dostum. En azından diğerlerine dokunmamislar. Ama bu tür olaylara karşı ne yapmak lazım ben de merak ediyorum.
member
Activity: 266
Merit: 10
Merhaba birkaç gün önce kullandığım ana cüzdan bir şekilde hacklenmiş ancak tam olarak başarılı değil garip şeyler var.İçerideki çok az miktardaki etheri ve 3 tokenimi çalmış 50 üstü token ve etherdeltadaki 0.3 ether hala duruyordu.Onlara dokunamıyor.Ama içerisine ether attığım zaman gördüğünde hesabına aktarabiliyor.Otomatik aktaramıyor program kuramamış.Hızlıca ether atıp transfer edebiliyorum tokenleri.Private keyi bilmiyor çünkü bilse 0.3 etheri çoktan alırdı ufak miktar bile bırakmıyor.Sanırım keystore dosyasıyla birşeyler yapmış çünkü keystore dosyası kullanıyordum o hesapta sürekli private key girmiyordum.

Ve ilginç olan çaldığı 3 token benim add token diyerek bilgilerini girmiş olduklarımdı.Sağ alt köşede tanımlıydı.Çok fazla zararım olmadı Viuly dışında,o hesapta pek ether tutmuyordum.

Merak ettiğim nasıl ele geçirdiği yorumlayabilecek olan var mı ? Tekrar aynı hatayı yaparak kaptırmak istemiyorum.Phishing olayına yakalanmadığımı düşünüyorum ama emin değilim.
Pages:
Jump to: