Pages:
Author

Topic: Problema surselor de putere mare: Caut sursa de 1300-1500w - page 2. (Read 2636 times)

sr. member
Activity: 458
Merit: 250
beast at work
Salut !

Asta nu e buna: https://bitcointalksearch.org/topic/m.4918521  ?
IBM 2000 W

e foarte buna da` nu se pupa cu filmu` omului
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
'All that glitters is not gold'
newbie
Activity: 21
Merit: 0
@sucka666: un sfat: nu arunca cu banii, ca e posibil sa nu ii mai vezi inapoi.
watercooling la mining nu se merita.
banuiesc ca vrei min. 3 placi video pe un sistem de iti trebuie sursa de 1300+ W.
imi imaginez ca un sistem watercooling care sa tina 3 placi te costa cam cat un 290-290X, minim.

eu zic sa mai sapi sa vezi despre ce e vorba, in mare poti avea urmatoarele probleme:
- la 3 placi + watercooling, o sursa de 1300W e cam la limita sau chiar nu merge, dar oricum, stresezi sursa. nu as incarca sursa mai mult de 75-80% no matter what.
- unii producatori nu oferta garantie daca umbli la placa, de exemplu sapphire nu mai da, msi da daca nu se vad urme fizice pe placa.
- poate mai bine iei placi care au coolere mai solide din fabrica, decat sa te bagi la water, si iti permiti inca o placa in plus in acceasi bani.

spor la treaba.

Yeah, oricum nu va fi prea curand si aia va fi fita total irelevanta, dupa calcul facut dupa pc-coolers.ro ar fi cam 1k euro sistem complet Smiley) pentru 4 video, cpu, ram, chipset, rezervor, radiator, lichid, pompa, furtun si conectori Smiley) deci da, deocamdata sunt panicat cu psu Smiley)
pan
full member
Activity: 215
Merit: 100
@sucka666: un sfat: nu arunca cu banii, ca e posibil sa nu ii mai vezi inapoi.
watercooling la mining nu se merita.
banuiesc ca vrei min. 3 placi video pe un sistem de iti trebuie sursa de 1300+ W.
imi imaginez ca un sistem watercooling care sa tina 3 placi te costa cam cat un 290-290X, minim.

eu zic sa mai sapi sa vezi despre ce e vorba, in mare poti avea urmatoarele probleme:
- la 3 placi + watercooling, o sursa de 1300W e cam la limita sau chiar nu merge, dar oricum, stresezi sursa. nu as incarca sursa mai mult de 75-80% no matter what.
- unii producatori nu oferta garantie daca umbli la placa, de exemplu sapphire nu mai da, msi da daca nu se vad urme fizice pe placa.
- poate mai bine iei placi care au coolere mai solide din fabrica, decat sa te bagi la water, si iti permiti inca o placa in plus in acceasi bani.

spor la treaba.
newbie
Activity: 21
Merit: 0
Pai vad ca esti mai in tema decat noi.
Daca intrebi de ce nu gasesti...pai tot din cauza noastra, a minerilor. Grin

Din moment ce te-ai lamurit ca nu au furnizorii surse noi, in plus te si grabesti, cauta SH (okazii, cg, forumuri locale, mercador, etc)



Well din moment ce unele bucati mi-au fost luate din fata, exista, dar rar, asa ca sper sa dau de ceva, de aia am postat si pe majoritatea forumurilor sa vad poate exista vreun mini izvor de apa Tongue

Si mi-ai adus aminte, ghici ce, de la shop4pc cand am sunat mi-au zis ca au dat un silverstone 1500 cu o zi inainte, azi sa vad ca cineva care a cumparat acum 2 saptamani, cand am sunat eu adica, cu garantie la shop4pc vine un silverstone pe computergames, si exact ieri a vandut-o, mi-a luat-o cu o zi inainte si a si dat sursa cu o zi inainte sa ajung eu Smiley) dammit!

Si amen to that! asta e singura chestie care o mai pot incerca, sa gasesc sh putin folosit si cu garantie si ii dau omului si cat a dat el pe ea Smiley) atata timp cat am sursa sunt happy. Nu vreau sa inghesui mii de surse ca am o carcasa eu, am modificat-o sa fie etansa, e tunel de aer si e sub presiune atmosferica ridicata, am coolere puternice de watercool si au presiune mare, si debit mare, reduc asa temperatura la orice cu pana la 10 grade, asta pana produc ceva sa iau si un kit de watercool  sa bag si video si tot pe racire pe apa sa stiu eu sigur ca am cutie mica si puternica fara zgomot, consum mai mic si sta mai rece Smiley) dau bani pentru fita dar macar sunt multumit de el, asta daca gasesc sursa Smiley)

Mersi
newbie
Activity: 21
Merit: 0
Hehe, imi dau seama, dar nu ma asteptam sa fie asa greu de gasit, si mi-am mai luat si tepe de la computeruniverse ca o aduc in 2 zile si de fapt alea 2 zile s-au transformat in 3 saptamani chiar cand sa trimita comanda, dupa ce am facut plata prin op. Acum trebuie sa stau si dupa ei sa imi dea banii inapoi sa iau alta sursa. Eu as fi vrut vreun silverstone sau enermax de 1500w sa fiu sigur ca am destula zeama dar m-as multumi si cu ceva in jurul la 1300w, cum mi-a dat emag teapa ca aduc super flower 1300w si de fapt canci, m-au mai pus sa fac si vreo 20 de comenzi ca nu vroiau sa imi zica disponibilitatea la surse, asa ca am aflat ca sursele care sunt la comanda la emag, toate sunt de fapt de neadus.
full member
Activity: 156
Merit: 100
Conceive. Believe. Achieve.
Sursele de putere mare sunt la mare cautare. Si nu numai in Romania. Ci peste tot in lume. Daca mi-ar intra in depozit 10 bucati, in 10 minute le vand pe toate. Si eu vanez un EVGA de 1300W. Dar nu se mai gaseste niciunde in EU.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
Pai vad ca esti mai in tema decat noi.
Daca intrebi de ce nu gasesti...pai tot din cauza noastra, a minerilor. Grin

Din moment ce te-ai lamurit ca nu au furnizorii surse noi, in plus te si grabesti, cauta SH (okazii, cg, forumuri locale, mercador, etc)

newbie
Activity: 21
Merit: 0
Dude, alea sunt fara termen de livrare, adica poate dura pana la 8 luni sa vina si nici un magazin nu se baga, trebuie ceva pe stoc, daca deja caut de 2 saptamani am vorbit deja si cu mare parte din furnizori, la cativa furnizori am avut ghinion ca miau luat unii inaintea mea ultima bucata.
newbie
Activity: 21
Merit: 0
Hello,

de 2 saptamani tot caut sursa de macar 1300-1350 poate chiar mai mare, comandasem la computeruniverse.net se pare ca mi-au dat teapa ca in ziua de shipping mi-au bagat ca dureaza 3 saptamani sa ajunga.

Si nu, nu vreau 2 surse, vreau una si buna, problema e ca nu stiu ce dracu de nu exista stocuri pe nicaeri, daca are cineva idee please help.

Thanks!
Pages:
Jump to: