Pages:
Author

Topic: PUMP NASIL YAKALANIR? - page 6. (Read 3198 times)

newbie
Activity: 56
Merit: 0
November 11, 2017, 06:36:08 AM
Tekrar merhaba arkadaşlar,işim gereği günümün 14 saati bilgisayar karşısında geçiyor,takip için geniş bir zaman dilimim oluşuyor.En son yazdığımdan beri şunu gördüm(kendi kişisel görüşümdür)iş sadece volume de 3 tanesini yakalayıp en az 10 tanesini kaçırdım.Ama sıkıntı şu, sayfalar dolusu volume değişimini takip etmek neredeyse imkansız,onun için aklıma sadece günlük,haftalık ve aylık volume takibi yapabilen bir programdan faydalanmak geldi.Tüm aramalarıma rağmen volume takip programı bulamadım,böyle bir program bileniniz varsa ve paylaşırsa memnun olurum.Saygılar..
full member
Activity: 192
Merit: 100
November 11, 2017, 06:34:07 AM
Genelde ekibi aktif olarak çalışan ve düz grafik izleyen kriptoparalar gün geliyor değerleniyor, yapmanız gereken şey pump kovalamak değil Etherdelta'ya yeni çıkmış kriptoparalara düşük fiyatlardan emir girmektir. Örneğin Ties.Network'ü 0.13 USD'den satın alıp 0.2 USD'den sattım birkaç saatte %40 kâr ne demek.. Yemede yanında yat.
full member
Activity: 350
Merit: 102
November 11, 2017, 06:12:22 AM
pumplari yakalayabilmek vallahi sans isi. sansliysan denk geliyor iste. yoksa ongorebilmek zaten imkansiz. kucuk gruplar fiyata ne kadar etki edebilir ki. dusuk hacinli coinlerde boyle hareketleri yapmak cok kolay ama hacim yuksekse pekte kolay degil
newbie
Activity: 27
November 11, 2017, 05:59:53 AM
A- öncelikle coinleri iyi bilmek lazım.

- örneğin sc(siacoin) de artış olunca rakip coin firması burst (burst coinde) da da artış oluyor, düşüş olunca diğerinde de düşüş olma ihtimali yüksek.(herzaman değil) yani firmaları ve rakiplerini bilmek lazım.

- volume bu işin can damarı pump lanacak coin öncesinde volume değeri düşük oluyor. Teknik analize göre anlatacak olursak, adx 3-5 gün boyunca 12-15 seviyelerinde dolaşmalı,  volume inducatorleri dusuk seviyeyi göstermeli, cci ve rsi inducatoru alım yapma zamanı geldi demeli.

- inanç olmalı.

- borsayı sürekli takip etmek gerekli.

B- formda yazan diğer arkadaşların dediğinide kulak arkası yapmamak lazım.
bu işi yapacaksan yüksek miktarlarda yapmamak lazım. paranın %30 unda fazlasını bu işe ayırma. geri kalan %70 lede zararını telafi etmeye çalış.

-eğer birileri bu yükselecek, bu düşecek gibi yazı yazıyorsa iyi analiz etmeli. misal; bu aralar usdt patlayacak deniyor. alacağın risk, elde edeceğin kazanca değer mi bunu iyi düşünmelisin.
-tecrübe gerekli

bunları yaparsan yakalama şansın bence %20. Bu iş balık yakalamaya benzer oltanı atarsın beklersin. örneğin dün itibariyle ric(riecoin) aldım şansımı denemek için 1192 den. bakalım önümüzdeki günlerde ne olcak Cheesy ( KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. )

editliyom : dump ve pump işini genellikle balina denilen yüksek yatırımcılar yapıyor. Bu adamlar senden benden IQ olarak çok zeki insanlar değil ama bizden de aptal insanlar değil. insan-para psikolojisini çok iyi bilen insanlar.
jr. member
Activity: 33
Merit: 1
November 11, 2017, 05:08:21 AM
Hodl yap tum ay icin icini yesin, pumplari izle, hayal kur. Artik hodl diyenin agzinin ortasina kurekle vurasim var. Hodl hodl sermaye kusa dondu, onlarca pump kacti. Bu is ne akil isi ne mantik. Ne proje onemli ne baskasi. Keyfine bak.
sr. member
Activity: 700
Merit: 270
November 10, 2017, 02:31:11 PM
O gruplara falan inanmayın adamlar yolunu buluyor size alın diyorlar sonra coin biraz yükselince elden çıkartıyorlar. Cheesy
newbie
Activity: 19
November 10, 2017, 02:09:15 PM
pump yapacak olan çekirdek bri kador var ve bu çekirdek kadro 1 - 2 gün ya da hafta öncesinden ucuzdan coin topluyorlar sonra gruplara diyorlar ki coin pump yiyecek ve millet deli gibi saldırıyor alım için bu sırada kendileriinin alım fiyatlarına göre kafalarında belirledikleri fiyatlardan daha yukarıda fiyatlar söylüyorlarki millet alıma devam etsin... perde arkasında olan ise çekirdek kadro millet alım yaparken (çok daha ucuzdan aldıkları için) ellerindekini çıkarıyorlar... sonrasında da ha gayret aslanlarım şuraya kadar yolu var, hadi gençler destekleri çekmeyin buraya çıkartacağız derken bi bakıyorsunuz fiyat düşmeye başlıyor ve siz çekirdek kador içinde değilseniz çok yukarılardan aldığnız coinler ile başbaşa kalıyorsunuz
member
Activity: 115
Merit: 10
November 10, 2017, 01:50:48 PM
Baya bi grup var pump için daha önce 3-4 tanesine girdim gözlemlemek için fakat genelde dedikleri coinlerden hep millet terse kaldı.
Ücretli gruplara da hiç katılmadım illaki vardır bence düzenli pumpları yakalayan veya haber alan kişiler onlarında ücreti yüksektir büyük ihtimalle.
Bana çok riskli geliyor yüksek hacimli coinlerden al sat yaparken bile dip değerlerden girmeye çalışıyorum elimden geldiğince.Elindeki miktarı 4-5 parçaya bölüp girilebilir belki ama elimdeki miktar zaten yüksek değil benim .
hero member
Activity: 1904
Merit: 795
November 10, 2017, 01:20:06 PM
Ön bilginiz yoksa eğer büyük şans gerektirir. Bitcoin, Eth gibi büyük coinler bile grafik analiz konsunda bile yanıltırken mesela Altcoinlerde grafiklere bakarak pump yakalamak neredeyse imkansızdır. önceden bilginiz olur bunu bilemem ama diğer türlü çok çok zor. Twitter da veya özel telegram gruplarında bunları yapanlar var ama nedense hiç ilgimi çekmedi. 2013 de fontas vardı mesela onu hatırlarım kişi başına 1BTC istiyordu.. pump/dump grupları bana hiç akıllı işi gelmiyor. mutlaka kaliteli olanları vardır ama güvenmek zor.
full member
Activity: 728
Merit: 151
November 10, 2017, 01:09:07 PM
sürekli iletişim halinde olman lazım takip etmen lazım istihbarat ağı da lazım ekibi projeyi incelemen lazım takip etmen lazım..olaylar karşısında borsaların ilgili coine ne tepki vereceğini biraz da öngörmek gerekiyor çok yorucu bence..
full member
Activity: 224
November 10, 2017, 01:07:22 PM
Ben pump coinlerden uzak durmaya çalışıyorum neden diye soracak olursanız; Bakarsınız coin artıor pumplanıyor buna girersiniz bi anda adam dump bi çakar coine girdiğiniz parada size girer uzak durun derim. Güzel karlar elde edebilirsiniz ama riskli. Risk ne kadar fazlaysa kazanç veya kaybetme o kadar fazla.
newbie
Activity: 96
November 10, 2017, 12:33:22 PM
Analiz, yöntem veya takiple maalesef alakalı değil. Söz konusu bi yolu bulunsa zaten herkes her gün bir pump garantiler, oh gelsin yatlar, katlar Smiley
projesiz ve kıyıda köşede kalmış hacimsiz (3-10 btc) coin bi bakıyon 2x-3x yapıyor pumpun yarısında görsen bile ona yüklüce girmek göt ister ki onuda zaten yap(a)mayız çoğumuz. Az meblağla girsen takibe değmez, aldığın kardan çok yüklü girmediğin için pişmanlığın dibini yaşarsın... Velhasıl bu piyasa zor be hacııııı Smiley)))
member
Activity: 98
Merit: 10
"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"
November 10, 2017, 11:45:30 AM
pump coin nasıl yakalanır bilemiyorum, daha doğrusu coinin çoğu kimin ya da kimlerin elindeyse onların belirleyebileceği bir şey. önemli olan pump coinlerine yakalanmamak bence, oo bu coin iyi gidiyor diyerek atlayıp dump olunca patlamamayı öğrenebilmeyi yakalamak daha makbul  Wink
full member
Activity: 149
November 10, 2017, 08:59:52 AM
Takip ile pump yakalamak diye birşey yok. Yatırımcının coini pumplayacağını nereden takip edeceksin. Ancak şansın var ise denk gelebilir.
newbie
Activity: 126
November 10, 2017, 08:46:44 AM
Takipten çok şans galiba..
full member
Activity: 392
Merit: 107
November 10, 2017, 08:42:37 AM
bir seyler hafiften kipirdamaya basladiysa siz de kucuk kucuk alim yapmaya baslayabilirsiniz. arttikca siz de dozu artirin. ortalama fiyat sizi tatmin eder. terste kalirsaniz gecmisler olsun.
newbie
Activity: 56
November 10, 2017, 06:55:31 AM
Tekrar merhaba öncelikle hepinize teşekkürler bilgiler için.Bir sorum olacak Piratte, trigger destekleyen bir programa ihtiyacın var demiş ve bunun ne olduğu konusunda hiçbir fikrim yok biraz açıklayabilseniz sevinirim...Anlaşılan o ki benim içimde tüm uyarılara rağmen, küçük meblağlarla bile olsa  bir kumarbaz yatıyor Grin
full member
Activity: 448
Merit: 157
November 10, 2017, 06:26:50 AM
Pump artık her an her dakika yaşanıyor. Birinde yapılıp biterken aynı anda bir başkasında başlıyor. Takibi zor ve bunu yapanlar dışında gelir sağlayan çok nadir. Bu kervana katılmak için sağlam bir bütçe gerekiyor. Elinizde sağlam bir bütçe varsa Örnek; xx milyon tl veya dolar cinsinden sizin arzuladığınız pump istediğiniz coinde gerçekleşir. Sizde bu pump işinde kazanmış olursunuz.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
November 10, 2017, 06:13:26 AM
Olmamış bir şeyi yakalamanın sırrı ne zaman nerede olacağını bilmektir. Bunu bilmiyorsanız yapabileceğinzi tek bir şey var o da başladıktan sonra fark etmeye çalışmak. Bunun için de bir iki araç var. Bir telegram botu var mesela. Yüzde şu kadar hareket ederse haber ver diyebiliyorsunuz. Haberi oldıktan sonra bunun ne tür bir pump olduğunu anlamaya gelecek sıra. Onu da anlayabilirseniz, olaya dahil olmak için hazırlanmanız lazım. Bunu da başarabilirseniz ne ala.

Bir de piyasa hareketi olan pumplar var. Herkesin gözünün önünde olan bitcoin gibi. 7 yıldır pumplanıyor neredeyse. Hiçbir şey yakalayamıyorsanız buna dahil olabilirsiniz Smiley
member
Activity: 532
Merit: 14
November 10, 2017, 06:08:49 AM
Her ne kadar teknik analiz bilgin olsa ve teknik analiz yapsan da pump'ları yakalamak gerçekten zor, zira özellikle altcoinlerde teknik analizlerin pek işe yaradığı söylenemez Sad Teknik analizlerden ziyade altcoinlerin vadettiği projeye ve bunların güvenilirliğine odaklan derim. Örneğin bir altcoinin prototip yayınlayacağı tarihlerde bir pump yakalayabilirsin Smiley
Pages:
Jump to: