Pages:
Author

Topic: Pundi X Gerçekten bir Shitcoin mi? - page 3. (Read 444 times)

member
Activity: 658
Merit: 42
Graphic Designer
July 05, 2018, 10:09:21 PM
Konudaki yorumlara bakılınca shitcoin olmadığı anlaşılıyor. İdexten atıldı,hack olayı vs yazılmış. İdexten atılmadı. Başka bir borsanın "MALLIĞI" yüzünden çalınan tokenlar -ki ekiple gram alakası yok- satılmasın diye çıkartıldı.İdexde deposit kapatma vs yok. Ya listelenir satılır ya da kaldırılır.

Çok daha fazla duyduğum bir eleştiri de şu. "Ya biz kredi kartlarından kurtulalım diyoruz adamlar POS cihazı çıkarıyor" Günlük hayatta nasıl kullanıcaksın başka türlü? POS cihazı sadece bankaya mı çalışıyor? Senin mobil olarak kripto ödeme yapman için bir alet lazım. Şeklen aynı diye "Banka" muamelesi yapmak ne kadar mantıklı? Yuvarlak mı yapsalardı?

Kredi kartı ile Pos muhabbetini saçmalık olarak gören zihniyete verdiğin cevap müthiş.. Adamlar hatta telefon uygulaması da var diye ekliyorlar ki, illa kredi kartına zorunlu değil mobil cüzdan ile de kullanılabiliyor. Ayrıca bir POS cihazı nasıl bir eski teknolojidir ve sırf bu yüzden ÇÖP damgası yer onu anlayabilmiş değilim. Senin cebindeki parayı nasıl bir arayüz ile aktaracak dijital ortama acaba  diye sorasım var Pos karşıtlarına..

Her neyse işte böyle sebebiyle ve açıklamasıyla yorum yaparsak daha anlaşılır bir hale gelir kanaatindeyim.

Kimse kusura bakmasın ama direk lafa girip  "çöb la bu şitkoyin tabi de" diye yorum yapan arkadaşlar gerçekten birşey ifade etmiyor. Saygılar
sr. member
Activity: 616
Merit: 259
July 05, 2018, 09:52:09 PM
Konudaki yorumlara bakılınca shitcoin olmadığı anlaşılıyor. İdexten atıldı,hack olayı vs yazılmış. İdexten atılmadı. Başka bir borsanın "MALLIĞI" yüzünden çalınan tokenlar -ki ekiple gram alakası yok- satılmasın diye çıkartıldı.İdexde deposit kapatma vs yok. Ya listelenir satılır ya da kaldırılır.

Çok daha fazla duyduğum bir eleştiri de şu. "Ya biz kredi kartlarından kurtulalım diyoruz adamlar POS cihazı çıkarıyor" Günlük hayatta nasıl kullanıcaksın başka türlü? POS cihazı sadece bankaya mı çalışıyor? Senin mobil olarak kripto ödeme yapman için bir alet lazım. Şeklen aynı diye "Banka" muamelesi yapmak ne kadar mantıklı? Yuvarlak mı yapsalardı?
sr. member
Activity: 476
Merit: 251
July 05, 2018, 09:14:44 PM
Piyasadakilerden farklı olarak, 34 ay boyunca %7 airdrop verilecek olması, pos cihazı olması, Binance'ye girecek haberleri ile zirve yapan PundiX satmayanın elinde kaldı. Binance hedefi gerçekleştikten sonra yatırımcıyı gazlayacak yeni bir gelişmeye ihtiyacı var.
member
Activity: 633
Merit: 15
July 05, 2018, 08:47:47 PM
ederi 10 satoshi- 1:1000 swap olayı zaten kendilerinin sonunu belirledi.

swap olayı ile 10 satstan 228 satta kadar çıkıp zirve yapmış x23 yapıp vurgun yapan yapmış.
member
Activity: 476
Merit: 10
Files.fm - Store, Share and Sell Files
July 05, 2018, 07:44:58 PM
Shitmit bilemem ama ellerinde bir pos makinesiyle sürekli dolaşıp tweet atıyorlar Hack olayı kötü etkiledi fiyati idexten atıldı binanceye girdi. Fiyat dibe gidiyor geri alımlarda kurtarmiyor artık
legendary
Activity: 1456
Merit: 1005
July 05, 2018, 07:43:44 PM
Bana göre hala 61 satoshilik bir çöp.
member
Activity: 658
Merit: 42
Graphic Designer
July 05, 2018, 07:41:27 PM
Şimdi forumda kullanıcılar ikiye ayrılmış durumda. Kimisi diyor ki Pundi X (NPXS) zaten çok saçma bir projeydi, Shillediler ve şimdi de Binance'ye girince dumpladılar, herkesi kandırdılar diyor.. Kimisi de diyor ki çok başarılı bir proje ve henüz projenin alacağı çok yol var.. Ben tarafsız bakıyorum ve her iki düşünceye de saygı duyuyorum. Sadece Shitcoin olarak değerlendirilmesi bana göre haksızlık, bunun yanında göklere çıkarılmasına da anlam veremiyorum. Peki şimdi size sorsam sizce Pundi X nasıl bir coin?? Lütfen nedenleriyle birlikte görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. Diğer yatırımcılar da fikir sahibi olur diye düşünüyorum.
Pages:
Jump to: