Pages:
Author

Topic: Reddit Kullanıcısı 480 Bin Dolarlık Bitcoin Cüzdanının Şifresini Buldu - page 2. (Read 320 times)

jr. member
Activity: 252
Merit: 6
Adam gerçekten çok şanslı çok güzel bir rakama ulaşmış oldu. İlerleyen zamanlarda belkide bu mebla bir servet değerine bile ulaşabilir. Zamanında 3,5 btc alıp unutsaydık şimdi o bile yeterdi.
member
Activity: 462
Merit: 10
Çok şanslı inanılmaz sevinmiştir adam. Bende bazen kağıda yazığ resminide çekiyorum ama hack olur diye şifreli dosyada saklıyorum bazen bir resim bile binlerce usd kazandırabiliyor işte
jr. member
Activity: 238
Merit: 4
W12.io ▬ Blockchain protocol
Ne diyelim güle güle kullansın artık, Bu denli bir paranın olduğu cüzdanın şifresini unutan birisi geceleri uyku uyuyamaz Cheesy Daha kim bilir dolaşımda olmayan ne kadar bitcoin havaya uçtu.
member
Activity: 249
Merit: 11
Gerçekten çok büyük bir tesadüf mü desem yoksa büyük bir şans mı desem bilemedim. 486 bin USD çok büyük bir para... Bu parayla geleceğini baştan kurarsın.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
alex
sanki bana buldu pezevenk. bu haber sitelerinin işi gücü goy goy.
newbie
Activity: 48
Merit: 0
bu konularda en şanssız adam benim galiba. 98 yılından beri internetle iç içeyim. o zmandan beri her günümün yaklaşık 7-8 saati pc başında geçiyor ama ben bu btc yi 2017 yılında duydum. çok şaşırıyorum bu duruma.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Aradan geçen yıllara rağmen kayıp Bitcoin'lere kavuşmak heralde kayıp çocuğunu bulmak gibi hissettirmiştir.
Bu şekilde kaybolan Bitcoin sayısı hiç de az değildir bizler de hesap güvenliğimizi en üst düzeyde korumalıyız.
member
Activity: 392
 Biraz zorlama haber gibi görünüyor kimse 7-8 bin dolarının şifresini oraya buraya atıp unutmaz bence de. Bitcoin 20.000 de iken hatırlamadığı için kendine çok kızıyordur muhtemelen.
member
Activity: 910
İyide anlamadığım şu bitcoin 2015 yılında bile 300 usd seviyelerindeydi 75 bitcoin ise hadi 100 usd diyelim 7 500 usd yapıyordu o zaman bile yani kim seed ve keyi önemsemeden atarki yada bir önlem almazki bu para için açıkcası bana tuhaf bi hikaye gibi geldi
member
Activity: 224
Merit: 12
Bu kadar değerli bir varlığımı galiba çok basit bir yere saklamazdım ve sanırım her ihtimale karşı yedeğim de olurdu
member
Activity: 160
Konunun başlığını görünce bir an şifresini kırmayı mı başardı yada başka bir kullanıcının bilgisayarına sızıpta çalındı mı diye düşündüm sanırım hırsızlık haberleri böyle bir yanlış algılamam sebep olmuş şifresini bulmasına sevindim Mesudiyeli Mesut gibi olmuş Smiley
sr. member
Activity: 868
Merit: 265
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Şans mı yoksa tesadüf mü bilmiyorum ama o döneme göre bugünkü rakamın büyüklüğünü düşününce adamın sevincini tahmin bile edemiyorum. Ben olsam ufak bir miktarını satsam da büyük kısmını BTC'de tutmaya devam ederdim.
member
Activity: 360
Merit: 18
Eskiden yapılan bir yatırımı unutmak, şu anki değerinin bir servet olduğunu fark etmek; ama sonra bu yatırıma nasıl ulaşılabildiği hakkında bilgi sahibi olmamak gibisi yok. 2015’te açtığı electrum cüzdanının şifresini unutan Reddit kullanıcısı “Lostpasss” için durum bundan ibaret.

Diğer kullanıcılar da, cüzdanına nasıl erişebileceği konusunda Reddit üzerinden yardımcı olmaya çalıştı. Kullanıcı, gönderisinde “Bir electrum şifresini kırmak ne kadar kolaydır? 2015’te kullandığım cüzdanımı buldum da…” dedi.

Cüzdanda 75.93’lik Bitcoin bakiyesi var.

Kullanıcı, güvenli cüzdan bilgisine sahip olmadığını itiraf ediyor –“Seed’ler bende değil. Eşim atmış. Şifre de aynı kâğıt parçasındaydı.”

“LostPass” şanslıydı, bir şekilde şifresini bulmayı başarmış ve gönderisini güncellemiş: “GÜNCELLEME: Kaybettiğim şifreyi buldum. “thisismywallet(bubenimcüzdanım)”mış. Kaybolan kağıdın fotoğrafını çekmişim. 75.9 Bitcoin’le ne yapmalıyım? Elimde mi tutamalıyım yoksa bir kısmını satmalı mıyım?”

Sonuç olarak kullanıcı, parola ve seed’in bulunduğu kayıp kâğıdın fotoğrafını bulmuş. Gerçekten büyük bir şans! Kullanıcının serveti yaklaşık 486 bin dolar değerinde. Üç yıllık bekleme için hiç de kötü değil.

https://kriptokoin.com/reddit-kullanicisi-480-bin-dolarlik-bitcoin-cuzdaninin-sifresini-buldu/
Pages:
Jump to: