Pages:
Author

Topic: Ripple'ın büyük düşüşü - page 6. (Read 2035 times)

full member
Activity: 266
Merit: 148
February 01, 2018, 01:44:18 AM
Büyük koin için büyük düşüş yaşadı diyebilmeniz için onun fiyat geçmişine iyi bakmamız gerek. aşağıdan tepelere hatta dağlara çıkmış ripple için büyük düşüş yaşadı demek pek gerçekçi değil.
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
January 31, 2018, 05:26:25 PM
Bu ripple yüzünden insanlar ikiye bölündü ya şaka gibi Cheesy Bir taraf diyor artacak tekrar yükselecek diğer taraf ise coinden nefret ediyor daha da düşmesini bekliyor. Ben de hiç bulaşmamayı düşünüyorum şuan.
member
Activity: 182
Merit: 10
January 30, 2018, 03:27:03 AM
2017 nin en büyük karlı ve en büyük zararlı yatırımı oldu neredeyse Ripple .. Bir anda ani fiyat yükselişi herkesi şaşkına çevirdi . Nedense sevemediğim bir coin kendisi . Supply fazla ve yıllardır bankalarla bir anlaşma içersinde . Oldu olacak derken takribi 1 sene geçti . Eski seviyelerine gelirse alırım daha da almam Smiley
member
Activity: 140
January 30, 2018, 03:22:43 AM
Ripple hakkında sürekli haberler dönüyor. Şu firma ile anlaştı. Şu banka ile konuştu diye. 3 dolardan alanlar ciddi zararda. Ama Güvenmeyenler kadar güvenen insan sayısı da fazla bu coine. Arası yok ya aşk ve nefret gibi bir şey oldu bu coine karşı insanlar Smiley
sr. member
Activity: 476
Merit: 251
January 29, 2018, 06:44:24 PM
Ripple en çok eleştiri alan coin sanırım. Ancak ben düşük sermaye ile iyi para kazandım. Sürekli yapılan anlaşmalara göz atınca XRP nin kalıcı olacağını fiyatınında yükseleceğini düşünüyorum.
jr. member
Activity: 46
Merit: 6
January 29, 2018, 06:18:38 PM
Öncelikle konu ile gerçekten ilgili olan arkadaşların girip Ripple ın sitesinde araştırma yapmaları gerekiyor. Aslında çok basit bir kaç arama ile Ripple ın ne işe yaradığı, kaç adet olduğu ve nasıl bu coinin nasıl yönetildiği öğrenilebilir. En basitinden coinmarketcap e girip bir bakalım ripple kaç adetmiş. Toplamda 100milyar adet var. Bu arada coinmarketcap de tüm coinleri circulating supply a göre çoktan aza sıralarsak yaklaşık 1500 coin inden en çok supply a sahip 15. coin olarak Ripple hemen göze çarpıyor. Bu rakam kendi fikrimce çok yüksek. Bu yüksek adetin sadece 38 milyar adeti dolaşımda. Bildiğim ve hatırladığım kadarıyla piyasadan adetler konusunda yoğun tepki alan Ripple yönetimi, coin yönetimi ile ilgili bazı önlemler alarak aylık bazda 500 milyon adet coini kullanım durumuna bağlı olarak artırıp azaltıyor. Bu yönetim konusunu ciddi ilgilenen ve yatırım yapmak isteyen arkadaşlar araştırır mutlaka. Tüm bunlarında yanında piyasa hareketlerine bakarsak, yıl boyunca 20 cent civarlarında  gezen ripple ın BTC nin 1 Ağustos forkundan sonra kademeli olarak başlayan parabolik yükselişi sonrasında aynı yerinde kalacağı elbette düşünülemezdi. Artacağını biliyorduk, sonuçta en çok benimsenmiş üç beş coin den birisiydi. Ama birden 20 cent lerden 3,5 dolara çıkışı anlamlı değildi. Büyük bir heyecan dalgası, Hype, ile çıktı. Tabi tüm bunların yanında çıkmasının en haklı payı da yukarıda değindiğim 1500 coinden gerçek hayatta kendine kullanım yeri bulmuş nadir coinlerden olmasıdır. Coini öldür ama hakkını yeme. Benim Ripple hakkındaki algım bu coinin değerinin 1 doların üstünde olmasını yadırgıyor.
Gerçek dünyadaki kullanımıyla göz doldurduğu kadar arz dengesizliğiyle değerini koruyamıyor.
İyi Günler
member
Activity: 238
January 29, 2018, 04:21:08 PM
Aslında çok hareketli bir coin gibi gözüküyor geçmişe baktığımızda. Ben de alıp almamak konusunda kararsız kaldım açıkçası. Aslında tekrar pump olacak gibi geliyor bana eğer öyle olursa 4 doları geçer kesinlikle
full member
Activity: 406
Merit: 100
January 27, 2018, 11:27:37 AM
İçerdeki balinalar çıktıkça fiyatı iner aşağı bence de, paranızı ripplea yatırıp uzunnn süre bekleyebilirsiniz belki uzun süre hiç artmaz sonra birden artar aylar sonra belli olmaz, ama kesinlikle yatırım yapmıcağım bir coin ripple.
sr. member
Activity: 826
Merit: 296
January 27, 2018, 11:23:32 AM
Ripple yine eski değerine incektir 30,40 cent civarına.Çıkışları olur mu olur.Balinalar belli bir seviye yükselmesine kadar müdahele etmiyor.En tepede satmaya başlıyorlar.Hangi balina ucuzdan Ripple satmak ister ki.Fiyat artacak balinalar satacak.Fiyat düşecek tekrar alacaklar yükseltip satacaklar.3 Ayda bir yeni gelen arkadaşlar bir hevesle ripple den çıkış falan bekleyecekler.Sonra sermayeyi bile kurtarsam şükür demeye başlayacaklar.O yüzden ripple den uzak durun bilmiyorsanız piyasayı.
sr. member
Activity: 420
Merit: 250
January 27, 2018, 11:19:28 AM
Ne bekliyordunuzki? 3 ay once 10 cent ken yuzune bakan yoktu. Bitcoinin sistemini cozemeyen internette ripple la karsilasti yatirim yapip %50 den fazla zarar etti. Ripple fanı olanlar da hic bir bilgisi deneyimi olmayan tecrubesiz kisiler. Sansa yatirimini 2 ye katlayanlar kazanclari dahil 4 kat zarar ettiler simdi ripple asiklari ripple dusmani oldu. Foruma yeni gelmis newbie jr member gibi hesaplarin ripple oyle artacak boyle artacak sozlerine kulak asmayin sonra uzulursunuz. Artarsada bunun spekulasyon ve sans etkeniyle artacaginida bilin isterim
member
Activity: 113
January 27, 2018, 11:02:00 AM
sabredin arkadaşlar yakında tekrar 2-3 dolar seviyesine çıkıp oralarda sabit kalacagını düşünüyorum ripple normalde çok gel git yapan bir coin degildi tam tersi sabitti. yakında sabitlenir.
jr. member
Activity: 46
Merit: 6
January 27, 2018, 09:52:47 AM
hak ettiği değer 1$
Bence 1 usd bile fazla. Eğer proje biraz incelenirse yaratıclarının aylık arzlarını ve piyasada dolaşan ripıl (özellikle böyle yazıyorum9 miktarını göz önüne alırsanız bu fiyat bile yüksek kalıyor. Hatta uzun zaman bu arzlar yüzünden yükselemedi, bundan 3-5 ay kadar önce sanırımi arz ettikleri ripple eğer kullanılmaz ise bunun kullanılmayan kısımlarını tedavülden kaldıracaklarını açıklamışlardı, bu ancak biraz adalet getirmişti, bu miktar ise yanlıs hatırlamıyorsam 500milyon ripıl idi. 500milyon çok büyük bir miktar. O zamanda market cap de ilk 10 da bulunan coinlerin toplam miktarları bile 500 milyon adet etmiyordu. Velhasıl ripıl coinbase ile bu kadar yükseldi. Tabi bu iş, sevmiyoruz diye göz ardı etmemek gerekiyor. Spekülasyonları takip edip gerekirse trade yapılabilir. 
jr. member
Activity: 336
Merit: 2
January 27, 2018, 09:47:54 AM
Daha çok yükselecek diyerek 3 dolardan alan çok tanıdığım oldu. Olayın kötü tarafı işin matematiğini anlattığım halde fikirleri değişmedi şimdi bazıları çıkış yaptı bazıları yükselmesini bekliyor tekrardan Sad . Hiçbir coine tepeden girmemek gerekiyor bu piyasada.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
January 27, 2018, 09:42:15 AM
ortada ripple'ın büyük düşüşünden çok "ripple'ın büyük yükselişi" var, sata sata sıka sıka düşürecekler, tarih tekerrürden ibarettir, bu süreçte kazananları tebrik ederim, bir dahaki büyük yükselişe kadar esen kalın efenim...(umarım doğru yer ve zamanda gireriz de biz de kazanırız bu defa)
full member
Activity: 182
Merit: 100
January 27, 2018, 09:41:06 AM
XRP yerinde sayar, elinde tutan beklenti oluşturmasın. Spekülasyon ve şişirme haberle 3.50 USD oldu, sonra karı alan çıktı, zarar gaza gelmiş acemilerin elinde kaldı. Balinalar sıkı çalıştı.
member
Activity: 224
January 27, 2018, 09:36:15 AM
Bir anda çok hızlı bir yükseliş yaşadığı için bir anda gündeme oturdu ama ripple ye hiçbir zaman ısınamadım nedense Cheesy Düşmesi bu ani yükseliş göz önüne alındığında büyük bir sürpriz olmadı bana kalırsa. Ben ripple nin göreceğini gördüğünü düşünüyorum daha fazla yükselme göstermeyecek bence.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
January 27, 2018, 09:06:08 AM
Her coin gibi ripple da düştü yani ne var bunda bu kadar adı ön plana çıkıyor büyütülüyor anlamadım ki. Herkesin dilinde ripple ripple başka coinleri de konuşalım bu kadar artık.
Tamam her coin düştü haklısınız da ripple ethereumu geçerek ikinci sıraya yerleşmişti bir anda çok hızlı arttı hacmi bundan dolayı insanlar rippleın büyük düşüşünü daha çok ön planda tutuyorlar.
full member
Activity: 742
Merit: 112
January 27, 2018, 08:39:36 AM
Ripple gerçekten çok büyük düştü, herkes etrafta dolanıyordu XRP abi XRP çok iyi çok hızlı vs. vs. en son ne oldu gördük bu bence bir ders olsun, tek koine yatırım yapmak her zaman büyük risktir.

tek coine yatırım yapmak elbette büyük risk. fakat xrp nin ben aşırı düştüğünü düşünmüyorum. akılları varsa btc, eth, ltc vs yükselirken xrp de bu adımı takip eder ve direncini aşmayı dener. eğer yapmazlar ve yine 1 dolar ardına sarkıtacaklarsa işimiz var gerçekten. ripple 0.20 dolar fiyatından çok az almıştım o zamanlar para olsaydı eğer alıp unutmak çok faydalı olacaktı.
member
Activity: 238
January 27, 2018, 07:48:51 AM
Her coin gibi ripple da düştü yani ne var bunda bu kadar adı ön plana çıkıyor büyütülüyor anlamadım ki. Herkesin dilinde ripple ripple başka coinleri de konuşalım bu kadar artık.
full member
Activity: 252
Merit: 105
January 27, 2018, 05:37:09 AM
Böyle büyük bir yükselişin düşüşü de büyük oldu maalesef, çok düşükten alanlar parayı katlandırırken, tepeden girenler ve satışta geç kalanlar için yıkıcı bir düşüş gerçekleşti, ripple fiyatının bu yıl tekrar aynı seviyelere çıkacağını düşünmekle birlikte bunun ne kadar zaman alacağı konusunda kararsızım.
Pages:
Jump to: