Pages:
Author

Topic: Robot İşçiler Yerimizi Alıyorlar! - page 2. (Read 1114 times)

full member
Activity: 308
Merit: 100
September 22, 2017, 03:01:10 PM
Teknolojiyi her ne kadar sevsem de belirli bir seviyeye kadar destekliyorum.Uzun yıllar sonra robotların her sektörde(özellikle mühendislik alanında) tamamen insanların yerini alacağını varsayarsak, bunun insanlar için çok sıkıntılı bir durum yaratacağını düşünüyorum.
full member
Activity: 252
Merit: 100
September 22, 2017, 02:23:43 PM
Önce makinalar işçilerin yerini aldı şimdide robotlar geliyor. Teknoloji geliştikçe değişim kaçınılmazdır. Önümüzdeki yıllarda robot doktorların ameliyatlara bile katıldığına şahit olacağız.
newbie
Activity: 18
Merit: 0
September 22, 2017, 01:20:24 PM
Geçenlerde amazon'un kargo ofisini izlemiştim sanırım. Bugün de başka bir ülkede kargo kısmını gördüm. Getir-götür işlerini robotlar yapıyor. Bugün izlediğim videodaki açıklama robotun 500kg'ye kadar ağırlık kaldırabilmesi. O_O
hero member
Activity: 1274
Merit: 680
September 22, 2017, 05:22:10 AM
İngiltere'deki bir araştırmaya göre önümüzdeki on sene içerisinde sadece İngiltere'de 4 milyon kişi işlerini robotlara kaybedecek. Ürkütücü değil mi?

http://futurizmo.co/robotlar-10-sene-icerisinde-4-milyon-iscinin-yerini-alacak

Selamlar,
Böyle bir araştırmaya gerek yok. Endüstri 4.0 devrimi geliyor. İnsansız, karanlık fabrikalarda üretim.. Ucuz iş gücünün önemi ortadan kalkacak. İngiltereyi boşverin.. Avrupaya ucuz iş gücü sağlamaktan öteye gidemeyen ülkemiz, ar-ge ve inovasyona yatırım yapmadığı için, önümüzdeki 10 yıl bizi daha kötü senarolar bekliyor.
Saygılarımla
Aynen öyle. Otomasyonun nasıl olacağı çoktan belli. Bizim içler acısı halimiz de..
Sürücüsüz araçlar dünya turuna çıktı bile. Orta vadede şoförlük bile ortadan kalkacak. Fabrika işçiliğinin kalkmasına şaşırılmamalı artık.

Otomasyonu geçip yapay zekayı düşünmek lazım. Elon Musk'ın açıklamalarını hepimiz biliyoruz.

sr. member
Activity: 462
Merit: 306
September 22, 2017, 02:06:52 AM
İngiltere'deki bir araştırmaya göre önümüzdeki on sene içerisinde sadece İngiltere'de 4 milyon kişi işlerini robotlara kaybedecek. Ürkütücü değil mi?

Selamlar,
Böyle bir araştırmaya gerek yok. Endüstri 4.0 devrimi geliyor. İnsansız, karanlık fabrikalarda üretim.. Ucuz iş gücünün önemi ortadan kalkacak. İngiltereyi boşverin.. Avrupaya ucuz iş gücü sağlamaktan öteye gidemeyen ülkemiz, ar-ge ve inovasyona yatırım yapmadığı için, önümüzdeki 10 yıl bizi daha kötü senarolar bekliyor.
Saygılarımla
member
Activity: 244
Merit: 10
September 22, 2017, 01:31:41 AM
robot degince neden korkuyonuz ki, makineler robot degilmi, hic bir sey olmaz efendim
full member
Activity: 308
Merit: 105
September 21, 2017, 08:48:44 PM
daha bunlar iyi günler. yapay zeka teknolojisi ilerledikçe  insana olan ihtiyaç minimum düzeyde olacak.
jr. member
Activity: 56
September 21, 2017, 07:27:49 PM
Teknolojinin gelişmesiyle robotların baş göstermesi kaçınılmaz bir gerçek . Fakat türkiye olarak avrupadan zaten kaç yıl geride yaşıyoruz . Bu durum türkiyeyi uzun vadede etkileyebilir . Bazı meslek gruplarında robotlar insanların yerini alabilir doğru ama tamamını değil . Sadece personel sayısında azaltıma gidilecektir diye tahmin ediyorum .
newbie
Activity: 4
Merit: 0
September 21, 2017, 12:13:05 PM
görünüşe göre dünyayı robotların dünyayı istila etmesiyle gerçekleşecek kıyamet başladı Cheesy
member
Activity: 132
"One Token to Move Anything Anywhere"
September 21, 2017, 10:03:25 AM
Cheesy bence ortaya bahane sürüyolar ilerde senin yaptıgın işi robot çok ucuza yapıcak diyip insanları daha az ücrete çalıştırabilicekler
member
Activity: 154
Merit: 15
September 21, 2017, 09:43:56 AM
Değil. Dünyadaki gereksiz insan kalabalığı bu şekilde azalmış olacak. Sadece güçlüler ayakta kalacak doğal seçilim olacak. Herkese yetecek kadar iş de yok doğal kaynak da. Artık herkes çocuk yaparken iki kere düşünmeli.

Katılıyorum. 3 çocuk ve fazlasını yapan net bir şekilde düşüncesizdir. 2 çocuk ve altı ise nüfusun düşmesi için yeterlidir ona bir şey demiyorum. Cengizhan zamanında 40 milyon insanı kılıçtan geçirmeseydi dünya nüfusu şu an 19 milyar olacaktı. Neyse. Dünya nüfusu bir müddet daha artacaktır ama benim tahminim 10 milyar sınırına gelince sekip yavaş yavaş azalacaktır. Eğitim ve bilinç seviyesi arttıkça nüfus artış hızı azalıyor hatta eksiye düşüyor
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
September 21, 2017, 09:31:57 AM
Değil. Dünyadaki gereksiz insan kalabalığı bu şekilde azalmış olacak. Sadece güçlüler ayakta kalacak doğal seçilim olacak. Herkese yetecek kadar iş de yok doğal kaynak da. Artık herkes çocuk yaparken iki kere düşünmeli.
member
Activity: 360
Merit: 18
September 21, 2017, 08:58:43 AM

Pages:
Jump to: