Pages:
Author

Topic: Rudarenje - da/ne/mozda - page 38. (Read 61846 times)

newbie
Activity: 9
Merit: 0
October 12, 2017, 04:29:41 PM
L3+ star 2 meseca ima sve papire drugar sve na njegovom imenu trazi 3200€ a neki lik za D3 trazi 3500€ i nista ne garantuje. U dva dana dve razlicite price kako je nabavio D3. Bas ne znam sta raditi. Inace u Srbiji za D3 traze i po 5500€ a taj lik trazi 3500....  Undecided
member
Activity: 62
Merit: 10
October 12, 2017, 04:17:36 PM
Uzimam od jednog momka koji ga prodaje on ga je uvezao medjutim koliko sam skontao ne poseduje garanciju za njega a tvrdi da je uredjaj nov samo isproban 3 dana. E sad ima jedan drugar prodaje L3+ malo jeftinije on je licno uvezao i ima garanciju i sve jos 3 meseca. Sad sam u dilemi koji uzeti. Nisam pametan uopste.

Ja binisao na l3, koliko novaca dajes ako nije tajna
newbie
Activity: 9
Merit: 0
October 12, 2017, 03:16:57 PM
Uzimam od jednog momka koji ga prodaje on ga je uvezao medjutim koliko sam skontao ne poseduje garanciju za njega a tvrdi da je uredjaj nov samo isproban 3 dana. E sad ima jedan drugar prodaje L3+ malo jeftinije on je licno uvezao i ima garanciju i sve jos 3 meseca. Sad sam u dilemi koji uzeti. Nisam pametan uopste.
member
Activity: 62
Merit: 10
October 12, 2017, 12:21:01 PM
Vridice par miseci sigurno Smiley meni dolazi za misec dana.. mungos jesi carinu rijesio?
newbie
Activity: 9
Merit: 0
October 12, 2017, 11:17:09 AM
Sutra stize D3 pa javljam kakav je Smiley
newbie
Activity: 9
Merit: 0
October 12, 2017, 04:39:22 AM
Sta mislite o Antmine D3?
member
Activity: 126
Merit: 23
October 11, 2017, 12:31:11 PM
Trenutno je jako profitabilan Monacoin
Tutorijal kako,sta ,gde je ovde
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
October 11, 2017, 10:27:55 AM
Već sam jednom postavio ovo pitanje ali nisma dobio odgovor, možda ovdje bude zainteresiranih da kažu svoje mišljenje.

Kod kupovine kartica što prvo gledate, cijenu ili koliko dugo traje garancija? Ili možda da pitam koliko ste spremni više izdvojiti za dodatnu godinu garancije?

osbno bih isao na godinu garancije.

No u tom slucaju ne big preopterecivao karticu, kako ?

Lbry i equihash koriste manje resursa kod kartice i manje ventilatori rade, manje struje trosi za razliku od lyra2rev2 koji uvijek dere karticu 100%. razlika je 10 -20% u ispaltivosti.

sad sve je do osobe


Ja sam se bavio razmišljanjem koliko vrijedi dodatna godina garancije, jer očekivano takva kartica bi trebala biti skuplja i trenutno mislim da kartica s 3g. garancije može biti cca 15% skuplja od kartice koja ima 2g. garancije, naravno pod uvjetom da su ostale performanse iste.
Razmišljam da će se kartica odplatiti za godinu dana, pretpostavljam da su troškovi struje otprilike 1/3 prihoda, da će vremenom efikasnost kartice u rudarenju sigurno padati, pretpostavio sam da ako svake godine efikasnost padne za 25% u trećoj godini rada ona će još uvijek donijeti dobiti u 1/3 svoje osnovne vrijednosti. Nakon toga sam uzeo da je pola očekivane dobiti u trećoj godini vrijednost koliko sam spreman više platiti karticu s trogodišnjom garancijom.
A da se i odlučim u bilo kojem trenutku na prodaju kartice, kartica s garancijom će lakše naći kupca nego ona bez garancije.

Što se tiče ventilatora, svaki bi trebao izdržati kontinuirani rad od 3 godine  ... životni vijek ventilatora odnosno njihovih ležajeva na grafičkim karticama kreće se od 30000 radnih sati za klizne ležajeva do više od 60000 radnih sati za kuglične ležajeve, pri temperaturi ležajeva od 50°C.  Temperatura ležajeva od 50°C ne bi trebala biti problem za otvorene konfiguracije kakve u rigovi za rudarenje jer na ležajeve nastrujava hladni zrak.
Česta promjena brzine vrtnje više opterećuje ležajeve (a time im smanjuje životni vijek) nego kontinuiran rad. Po meni bi bilo dobra praksa podesiti brzinu vrtnje ventilatora na 80-90% nazivne brzine vrtnje i gledati da je temperatura kartice ispod 60-65°C. Za trajnost ostalih komponenti je bitnije da ima što manje termičkih šokova (što manje ciklusa paljenje i gašenja), tako da je kontinuiran rad povoljniji nego često paljenje i gašenje, a i elektroničke komponente trebale bi imati životni vijek daleko duži od ležajeva (pod uvjetom da ne dižete napon kako bi GPU natjerali da radi na višem taktu).
 
newbie
Activity: 49
Merit: 0
October 11, 2017, 07:26:57 AM
Gde u srbiji mogu da se kupe dobri kompjuteri za mining?
member
Activity: 62
Merit: 10
October 10, 2017, 04:47:56 PM
Već sam jednom postavio ovo pitanje ali nisma dobio odgovor, možda ovdje bude zainteresiranih da kažu svoje mišljenje.

Kod kupovine kartica što prvo gledate, cijenu ili koliko dugo traje garancija? Ili možda da pitam koliko ste spremni više izdvojiti za dodatnu godinu garancije?

osbno bih isao na godinu garancije.

No u tom slucaju ne big preopterecivao karticu, kako ?

Lbry i equihash koriste manje resursa kod kartice i manje ventilatori rade, manje struje trosi za razliku od lyra2rev2 koji uvijek dere karticu 100%. razlika je 10 -20% u ispaltivosti.

sad sve je do osobe


newbie
Activity: 26
Merit: 0
October 10, 2017, 04:42:07 PM
Interesuje me jel L3+ radi kako treb? Jesi li zadovoljan? Planiram da uzmem ovih dana. Dvoumim se izmedju S9 i L3+

L3* je dobar i lijepo radi. Mozda bih ipak isao prema s9 jer je skoro duplonjeftiniji manja zarada ali brzi roi...

I ja sam u istoj dilemi,zasad imam, 3kom s7,ali bi malo poboljšao opremu.Možda bi bilo dobro složiti rig,ali kartice su bezobrazno skupe u HR.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
October 10, 2017, 03:07:12 PM
Već sam jednom postavio ovo pitanje ali nisma dobio odgovor, možda ovdje bude zainteresiranih da kažu svoje mišljenje.

Kod kupovine kartica što prvo gledate, cijenu ili koliko dugo traje garancija? Ili možda da pitam koliko ste spremni više izdvojiti za dodatnu godinu garancije?
newbie
Activity: 9
Merit: 0
October 10, 2017, 03:01:40 PM
Hvala
member
Activity: 62
Merit: 10
October 10, 2017, 02:36:26 PM
Interesuje me jel L3+ radi kako treb? Jesi li zadovoljan? Planiram da uzmem ovih dana. Dvoumim se izmedju S9 i L3+

L3* je dobar i lijepo radi. Mozda bih ipak isao prema s9 jer je skoro duplonjeftiniji manja zarada ali brzi roi...
newbie
Activity: 9
Merit: 0
October 10, 2017, 02:06:32 PM
Interesuje me jel L3+ radi kako treb? Jesi li zadovoljan? Planiram da uzmem ovih dana. Dvoumim se izmedju S9 i L3+
full member
Activity: 126
Merit: 100
October 10, 2017, 09:34:03 AM
Pa ima ih mnogo i ovi sto donose cesto menjaju izvor, ovaj je dosta dobro snadbeven za minere.
https://www.landcomputer.hu/index.html
E sad za ostale bolje pitati nekog sa severa vojvodine jer su oni vrlo cesto tamo  Smiley
full member
Activity: 210
Merit: 100
October 09, 2017, 02:57:19 AM
Cena grafickih kartica za kopanje u Srbiji?  Smiley

Cene u srbiji su dosta skuplje nego ove iz madjarske. Al kako mi kazu madjari su postali bezobrazni i smanjili
na svoju ruku garanciju sa 3 godine na samo jednu godinu mnogih modela.
Ja razmisljam da se malo pojacam i isto se lomim izmedju nsaih i madjara.
Na primer razlika u ceni nvidije gtx 1070 je oko 80e po kartici.

Jel imaš možda link na neki dobar shop u Mađarskoj?
Rado bih razmotrio i njih kao opciju s manjom garancijom.
Sve mi to bolje zvuci od kupovine onih specijaliziranih rudarskih kartica bez video output-a
full member
Activity: 126
Merit: 100
October 09, 2017, 12:23:06 AM
Cena grafickih kartica za kopanje u Srbiji?  Smiley

Cene u srbiji su dosta skuplje nego ove iz madjarske. Al kako mi kazu madjari su postali bezobrazni i smanjili
na svoju ruku garanciju sa 3 godine na samo jednu godinu mnogih modela.
Ja razmisljam da se malo pojacam i isto se lomim izmedju nsaih i madjara.
Na primer razlika u ceni nvidije gtx 1070 je oko 80e po kartici.
member
Activity: 62
Merit: 10
October 08, 2017, 10:17:53 PM
bas sam danas cackao po steemitu, evo moj prvi post vezano za nacin kako utisati minera.. mozda nekome dobro dodje

https://steemit.com/mining/@antened/how-to-keep-your-miner-silent-pictures-and-tutorial
full member
Activity: 560
Merit: 100
October 08, 2017, 12:56:56 PM
Cena grafickih kartica za kopanje u Srbiji?  Smiley
Pages:
Jump to: