Pages:
Author

Topic: S9 ip alma sorunu - page 2. (Read 249 times)

member
Activity: 133
Merit: 15
~ Fortuna Favet Fortibus ~
January 05, 2018, 01:44:13 PM
Kernel log bilgilerini burada paylaşır mısın? ASIC çiplerinde sıkıntı olabilir.
member
Activity: 602
Merit: 32
January 05, 2018, 05:44:26 AM
Havuzu değiştirmeyi deneyin bir de Ethernet Kablosunu da değiştirin,Önceki yazdıklarımın tümünü denediniz mi?
Evet hocam. Dünden beri bu bağlanma sorunu var. Sonra birden bağlandı dün taşırken. Daha sonra yeni yerinde önce bilgiler boş geldi sonra ip alamadı. Şimdi yine ip alıyor ancak miner status falan bomboş. Hardware versiyon ve bmminer versiyon kısımlarıda ana ekranda görünmüyor.

Edit: 201704270135, 201705031918 ve201705031858 ve 1838 güncellemelerinde “socket connect failed. Connection refused” hatası veriyor. Şuan 1838 yüklü ve hata devam ediyor.

Bir edit daha:
17 kasıma güncelledim soket hatasını gideremeyince.
Hata gitti fakat eskisi gibi yine hardware versiyon ve bmminer versiyon kısmınboş. Miner status kısmı boş.
member
January 04, 2018, 06:38:32 PM
Havuzu değiştirmeyi deneyin bir de Ethernet Kablosunu da değiştirin,Önceki yazdıklarımın tümünü denediniz mi?
member
January 04, 2018, 05:14:18 PM
Hocam benim de başıma geldi ancak bendeki sorun PSU'dan kaynaklıydı ve değiştirince herşey normale döndü,PSU değiştirmeyi deneyin ama halen hata alıyorsanız şunları yapın;

- Cihazı tamamen kapatın.
- Parmağınız "IP Reporter" butonunda basılı olarak kalsın
- Sonra Parmağınızı çekmeden cihazın fişini takın çalıştırın.
- Cihaz çalışmaya başladıktan 10 saniye sonra parmağınızı çekin.Çalışmaya devam etsin.

Bunu denedikten sonra cihazın Ip'si değişecektir ve Bilgiler görünmeye başlayacaktır.

Eğer yine de IP almadıysa o zaman şunları yapın;

- Cihazı Kapatın (Tüm fanlar durunca) ve 10 saniye sonra tekrar çalıştırın.
- Cihaz çalışmaya başladıktan 10 saniye sonra toplu iğneyle "Reset" e 5 saniye basılı tutun (Yeşil ve Kırmızı Led aynı anda yanacak ve sönünce iğneyi çekin)
- Eğer Sistem ekranında halen birşey gözükmüyorsa o zaman en son firmware güncellemesinden önceki (3 mayıs sürümü) güncellemeyi "Upgrade" kısmından yapınız. (Keep Settings seçili olmasın)

Ben bunları denediğimde çözüme ulaşmıştım umarım sorunun çözülür.Kolay gelsin.

Hocam sağolun düzeldi ip sorunu ama şimdide bir türlü bağlanmıyor cihaz. Bugün değişik hatalar almaya başladım. Bu bağlanamama sorunu ile karşılaştınız mı? Gerçi bu bağlanamama sorununu bazı iplerde yaptığını düşünüyordum ama sanırım öylede değilmiş. Yine biraz kapattım eve geldim şimdi. Biraz kapalı kalsın bakalım ne değişecek.
Çalıştığında miner status kısmı bomboş kalıyor öyle. 30dk bile bekledim ama internet olmasına rağmen bağlanamadı.

member
January 04, 2018, 02:48:12 PM
Hocam benim de başıma geldi ancak bendeki sorun PSU'dan kaynaklıydı ve değiştirince herşey normale döndü,PSU değiştirmeyi deneyin ama halen hata alıyorsanız şunları yapın;

- Cihazı tamamen kapatın.
- Parmağınız "IP Reporter" butonunda basılı olarak kalsın
- Sonra Parmağınızı çekmeden cihazın fişini takın çalıştırın.
- Cihaz çalışmaya başladıktan 10 saniye sonra parmağınızı çekin.Çalışmaya devam etsin.

Bunu denedikten sonra cihazın Ip'si değişecektir ve Bilgiler görünmeye başlayacaktır.

Eğer yine de IP almadıysa o zaman şunları yapın;

- Cihazı Kapatın (Tüm fanlar durunca) ve 10 saniye sonra tekrar çalıştırın.
- Cihaz çalışmaya başladıktan 10 saniye sonra toplu iğneyle "Reset" e 5 saniye basılı tutun (Yeşil ve Kırmızı Led aynı anda yanacak ve sönünce iğneyi çekin)
- Eğer Sistem ekranında halen birşey gözükmüyorsa o zaman en son firmware güncellemesinden önceki (3 mayıs sürümü) güncellemeyi "Upgrade" kısmından yapınız. (Keep Settings seçili olmasın)

Ben bunları denediğimde çözüme ulaşmıştım umarım sorunun çözülür.Kolay gelsin.

member
January 04, 2018, 02:26:39 PM
Arkadaşlar bugün s9 um önce bir türlü bağlanmadı. Bir kaç defa reset, ip report falan yaptım. Daha sonra tekrar yer değiştirip son kez denemek istedim çalıştı. Eve getirdim bu sefer aynı sorunu yine yaptı. Ancak şimdi birde ip almıyor. Paneline giremiyorum. Yine biraz dinlenmeye bıraktım kapatıp. Bu sorunla karşılaşan, çözen, çözümünü bilen var mı?
Edit: şimdide yine ip alıyor ancak bağlanmıyor bir türlü
Pages:
Jump to: