Pages:
Author

Topic: Sağlık Bakanlığı PTT Kanalıyla Ücretsiz Maske Dağıtımına Başlıyor. - page 2. (Read 476 times)

sr. member
Activity: 868
Merit: 265
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
E devlet üzerinden bende başvuru yaptım bakalım kac güne gelecek? Birde pazara ve markete gitmenin en önemli noktası maske artık.

Bu konuda da açıklama yapıldı. Marketler, pazarlar ve eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı yapılacakmış.
Yani bu maske yine de ekstra olarak gelecek. Yanlış yorumlamıyorsam gelecek olan maskelerde TSK tarafından kurulan tesislerde üretiliyor. Günlük 1 milyona yakın maske üreten bir tesisi varmış TSK'nın.
member
Activity: 294
Merit: 17
E devlet üzerinden bende başvuru yaptım bakalım kac güne gelecek? Birde pazara ve markete gitmenin en önemli noktası maske artık.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
Gerçekten şoke olmuş durumdayım. Devlet herkese maske dağıtacağını açıklayıp sonra e devlet veya eptt üzerinden başvuru istiyor. Bunun mantıklı tek bir açıklamasını yapsınlar balkona çıkıp 1 saat boyunca alkışlayacağım.
Herkesin yaşı, adresi, ikamet bilgisi zaten devletin gerekli kurumlarının elinde var mı? VAR! Gönder kime göndereceksen, posta kutusuna bırak zile bas kaç...
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Dün FOX haber izlerken linki şöyle verilmişti: epttavm.com.
Ben de hemen bu adrese girdim daha yayın bitmeden fakat site açılmadı. Sonra Ekrem İmamoğlu'nun bir palaşımında linkin şöyle olduğu söylendi: maske.epttavm.com
Buraya girince de uyarı mesajı geliyor. E-devlet'ten yapılacakmış ve daha başlamamış bile! Hazırlık yapmadan neden duyurulmasına izin verilir anlamış değilim. Milletin yükleneceği belliydi zaten.
Muhtarlıklar üzerinden dağıtım yapılmalı. Böyle zamanlarda merkezi dağıtımla başa çıkılamaz.

Önce şehirlerdeki belirlenen merkezlere dağıtılır, oradan ilçe merkezlerine, oradan da muhtarlıklara. Muhtarlıklardan belirli görevliler dağıtımı gerçekleştirir; imkanı olan -yaş sınırına takılmayanlar da- elde teslim alır.

Not: talep etmeye gerek olmamalı ve herkese dağıtım yapılmalı!
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Edevlette yapilmasi yanlis. Belli yaşin ustunde hala sifre yok. Bos islerle ugrasmaktan öte gidemiyoruz. Simdi sifresi olmayan ptt de siraya girecek ne anladim bu isten.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Dün akşam gerçekten rezalet bir organizasyon gördük. Yani bu kadar olabilir ancak!!
Böyle bir dönemde duyulmasıyla birlikte milyonlarca kişinin giriş yapıp çökerteceği aşikar bir siteyi açıkken, yazılımcı diliyle "canlıdayken" güncelleme yaptı adamlar. F5 yaptım yaş uyarısı geldi F5 yaptım captcha geldi. Sonunda da bozuldu kapandı.
Eminim bunu yapan kişi veya kişilere 2-3 saat önce haber edip "akşam haberlerine yetişecek hemen şu siteyi açın" demiştir baştaki iş bilmez adamlar.
Bu işin zaten e-devlet üzerinden yapılması lazım. Oraya bir uygulama açarsın, isteyen "istiyorum" butonuna tıklar, adres bilgisi belli hanedeki kişi sayısı belli. Her şey otomatik yürür...

Akşam bunu akıl ettiler de e-devlet'e yönlendirdiler artık.
legendary
ülkenin her şehrinde tekstil mevcut olmayan yer yok yolla hammaddeyi yapsınlar daha az işçilik maliyeti olur taşıma olmaz. bunun yerine marketlere girişlerde ğazarlara giriş ve hastane girişlerinde dağıtılsa daha mantıklıydı.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
şimdi girip baktım. maske isteklerinin artık e devlet üzerinden yapılacağını yazmışlar. adım gibi eminim en kısa sürede e-devlet hizmetleri de çökecek. bir kere de birisi çıkıp "ya sayın arkadaşlar şimdi tüm ülke bu hizmeti aynı anda almak isteyecek. mutlaka bir düzeltme yapmamız lazım. soyağacı olayında olduğu gibi olmasın!" demeyecek. bunun yanında ptt şubeleri çalışıyorsa günde en az 100 kişi "ptt bedava maske dağıtıyormuş hani nerede?" diye şubelere akın edecek.

e devlet üzerinden sistemi gerçekleştirecek olmaları güzel. herkesin bilgileri zaten orada mevcut. hatta hiç başvuru yapılmadan dağıtılsa daha iyi olurdu.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
Bende vardı birkaç tane, başvurmadım, kalmazsa bakarız, ihtiyacı olan herkese verilir umarım. Sokakta, çarşıda, hastanede falan da dağıtılsa iyi olur. Çok gerekmedikçe, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmıyorum. Herkese geçmiş olsun
legendary
@Blacknavy gıda problemini bir şekilde çözüyorum sıkıntı yok ama nakite ihtiyaç var. resmi kanallardan talebim olacak bakalım ne diyecekler.esnafları kendi tabirimle piç gibi bıraktı şu devlet ya üzüldüm iş bankasına ait kredim vardı  günler önce başvurduk yapılandırmaya bugün sonucu geldi 2200 tl faiz oh dedim güzelliğe bak devlet ne güzel destek verdi.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
hocam buna can dayanmazki bime giriyorsun maske giy çıkart buna sürekli elliyorsun bu iş yanlış. o yüzden çok az yere gidiyoruz. milletin ağzında ki maskeler çoğu pislik içinde olmuş sürekli elleri maskede.

şahsen hastane girişinde ücretsiz verilmeli ister istemez sık gidiyorsun. buna para mı dayanır.  10 tane alsan 5 gün dayanmaz.

+
param da bitti yarın kaymakamlığa gideceğim eğer herhangi bir destek olmazsa en kötü işyerini açacağım. anlıyorum sağlık önemli ama para olmayınca var olan sağlıktna da oluyoruz.

Dün gece Dr. Kerem Kınık (Kızılay Başkanı) ile Cüneyt Özdemir'in programını izledim. Kızılay'a başvurup erzak yardımı alabilirsin, eşin adına da maskeyi sipariş edebilirsin böylece haftada 10 maske olur.
full member
Activity: 266
Merit: 106
Deprem olur AFAD'ın canlı depremleri yayınladığı site çöker, kandilli rasathanesi veri paylaşımı çöker, telekom sistemleri çöker
Sınav açıklanır sınav sitesi çöker
Sonuç açıklanır sonuç görüntüleme ekranı çöker, ders seçimi yaparsın sistem çöker.
Neyse sakinim.
legendary
hocam buna can dayanmazki bime giriyorsun maske giy çıkart buna sürekli elliyorsun bu iş yanlış. o yüzden çok az yere gidiyoruz. milletin ağzında ki maskeler çoğu pislik içinde olmuş sürekli elleri maskede. gir çık tekrar tak bu saçma.

şahsen hastane girişinde ücretsiz verilmeli ister istemez sık gidiyorsun. buna para mı dayanır.  10 tane alsan 5 gün dayanmaz.

+
param da bitti yarın kaymakamlığa gideceğim eğer herhangi bir destek olmazsa en kötü işyerini açacağım. anlıyorum sağlık önemli ama para olmayınca var olan sağlıktna da oluyoruz.
legendary
arkadaşlar butonu seri tıklayıp bekleyin onaylanıyor. benim merak ettiğim şu biliyorsunuz eşim hamile 5 maske yeterli gelmeyecek maske tüketimi çok fazla oluyor kansızlık yapıp birkaç kere sipariş mi versem bilemedim. ama bu seferde diğerlerinin hakkına geçmiş olurum neyse ya

Benim bildiğim kişi başı haftada sadece beşer maske sipariş edilebiliyor. Sana gelen maskeyi takip herhangi bir eczaneden eşin için yedek on adet maske temin edebilirsin.
legendary
arkadaşlar butonu seri tıklayıp bekleyin onaylanıyor. benim merak ettiğim şu biliyorsunuz eşim hamile 5 maske yeterli gelmeyecek maske tüketimi çok fazla oluyor kansızlık yapıp birkaç kere sipariş mi versem bilemedim. ama bu seferde diğerlerinin hakkına geçmiş olurum neyse ya
full member
Activity: 518
Merit: 185

Yoğunluktan patlamış durumda. Ben deneme amaçlı anne babam için giriş yaptım. Butona 1 kere basıp beklediğinizde ya captcha zaman aşımı hatası veriyor ya da sipariş tamam diye bilgi çıkıyor.
Gece rahatlar büyük ihtimalle. Şimdi TV'de falanda duyurdular herkes saldırıyor büyük ihtimalle.

Sipariş ver butonuna seri şekilde bir kaç defa bastığınızda sipariş verebiliyorsunuz Smiley
legendary
Çok teşekkürler, herkes "ihtiyacı olan/olabilecek" sayıda alsın. Site çalışmazsa butona asılın, çalışır.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
interneti olmayan eşine dostuna söyleyecek "yavrımm doldurur musun benim yerime" diye. güzel bir şey yapmışlar. peki bu maskeleri alacak kişiler her hafta başvuru yapmak zorunda mı yoksa bir kere yapıldığı için her hafta 5 tane gelecek mi? tek seferde 20-30 maske verseler ne olacak. bu işlemi aylık yapsalar ptt çalışanları da daha az yorulmaz mı?

Hocam işin içinde olduğum için biliyorum. Bu hafta sosyal yardımların evde ödenmesi için tüm PTT çalışanları gece gündüz 3-4 gün çalışmak zorunda kaldı. Yarından itibaren işsizlik maaşı ödemeler, ardından kısa çalışmalar ve emekli maaşları vs gibi arka arkaya gelecek. Bir yandan sosyal yardım dağıtımları devam ederken, bireysel müşterilere de hizmet vermeye devam ediyorlar.
Yani bu ortamda bile elektrik faturası ödemek için bankalara, PTT'ye giden insan yığınları oluşuyor. Polislerle kavga eden vatandaşlar var 1 metre mesafeye uymamak için.

Sağlık çalışanlarını takdir ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz ama onlar gibi çaba sarf eden bir kurum daha olduğunu unutmasın kimse... PTT!

sanırım site şu an göçmüş durumda Maske Siparişini Ver butonu işlev görmüyor.

Siteye buradan erişim sağlayabilirsiniz

Yoğunluktan patlamış durumda. Ben deneme amaçlı anne babam için giriş yaptım. Butona 1 kere basıp beklediğinizde ya captcha zaman aşımı hatası veriyor ya da sipariş tamam diye bilgi çıkıyor.
Gece rahatlar büyük ihtimalle. Şimdi TV'de falanda duyurdular herkes saldırıyor büyük ihtimalle.
legendary
bunlar sosyal devlet olayının tam olarak anlamını bilmiyorlar sanırım.

o kadar vergi ver hala 10 kuruşluk maske için yok tc gir yok isim soy isim gir sanki bilgiler yokda. boşuna mı dijitalleştik. yine birilerini zengin edecekler gibi duruyor. demekki giren siparişe göre üretilecek.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
interneti olmayan eşine dostuna söyleyecek "yavrımm doldurur musun benim yerime" diye. güzel bir şey yapmışlar. peki bu maskeleri alacak kişiler her hafta başvuru yapmak zorunda mı yoksa bir kere yapıldığı için her hafta 5 tane gelecek mi? tek seferde 20-30 maske verseler ne olacak. bu işlemi aylık yapsalar ptt çalışanları da daha az yorulmaz mı?
Pages:
Jump to: