Pages:
Author

Topic: Sanal para birimi sayısı 1,500’e ulaştı - page 2. (Read 501 times)

sr. member
Activity: 546
Merit: 250
Doğrusu bu kadar dijital para var ama çoğu son nefesinde arada pumplanarak ayakta kalıyor. Yeni nesil blockchain tabanlı projelerin gelme vakti artık yaklaşırken şu an var olan çoğu coinlerin de sonu yaklaşıyor. Özellikle uzun vadeli tutacağımız coinleri çok incelikle araştırarak seçmemiz gerek.
sr. member
Activity: 434
Buradan vardığımız sonuç bunların büyük kısmı çöp olacak dolayısıyla bir kripto paraya yönelirken öncelikle düzgün bir analizden geçirmek gerekiyor ki çer çöpe denk gelmeyelim. Normal olan bu.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Bu sayıyı neye göre hesaplayıp basına servis etmişler bilmiyorum ama benim bildiğim gelmiş geçmiş 4000'in üzerinde kripto para vardır. Bunların birçoğu ölü projelerdir. Bu haberi yapan eleman büyük ihtimalle sadece Coinmarketcap listesini aldı. Gerçekler çok farklı.
member
Activity: 714
Merit: 82
piyasada tüm coinler birlikte düşüp birlikte yükseliyor bu ilerleyen zamanlarda değişecek.

iş yapan kullanım alanı sağlayanlar genel çöküş zamanlarında bile ayakta kalması lazım.

sr. member
Activity: 378
Merit: 251
Ortalama 300 tanesi ciddi çalışan ya da çalışmaya çalışan proje, önüne gelen coin çıkardı ve sayı kabardı, bu yıl çoğunun piyasadan silinmesi bekleniyor yatırımcı seçici olmaya başlayacak.
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
1500 vardır ama bunlardan kaç tanesi doğru düzgün önemli olan o. Düzgün olanların sayısı çeyreği kadar anca vardır yani saymaya kalksak. Umarım bundan sonra daha sağlam projeler çıkar karşımıza.
member
Activity: 476
Merit: 10
Files.fm - Store, Share and Sell Files
Ilk 150 coin dışındakilerin çoğunluğu bir halta yaramayan coinlerden oluşuyor. Özellikle hacim bile oluşturamamış yüzlerce coin var.
member
Activity: 140
Arkadaşlar 1500 coin'in zaten yaklaşık 1450 tanesi falan çöp benim şahsi görüşüme göre coinmarketcap'deki ilk 10 coin ve istisna olarak 20'ye kadarki bazı coinler hariç gerisine yatırım yapmak mantıklı değil uzun vadede. He kısa vadede 2x 3x belki daha yüksek zıplamalar yapabilirler yapıcaklardırda ama yinede ilk 20 coinde kalmanız en azından sizin için güvenli liman olucaktır diye düşünmekteyim.
full member
Activity: 700
Merit: 134
Gün geçmiyor ki  yeni bi para çıkıyor yetişemiyorum artık bir sürü çöp proje var onlar tutunamayacak temizlik çalışmasını bekliyorum 

Çöp projenin yanında bir sürü scam proje de çıkıyor. Dediğiniz gibi artık takip edilmesi çok güç oldu. ICO aşamasında yatırım yapmak istesek gibi sayfalarca whitepaper'a sahip her coini incelemek de mümkün olmuyor. Artık en çok reklama yatırım yapan ve airdrop katılım sayısı yüksek olan projeler aradan sıyrılıyor. Ama kuytuda köşede kalan güzel projeler de sağlam geliyorlar.

Çok reklam yapmadan ve bir anda fiyatlarının uçtuğu birçok projeye şahit oluyoruz evet, ama bunun olma olasılığı da yüksek değil. Proje fikri gerçekten iyiyse whitepapera falan bakmadan yatırım yapmak daha iyi olabiliyor. Bir anda yükselmese de kullanıldıkça değerlenen projeler var
member
Activity: 280
Merit: 71
Gün geçmiyor ki  yeni bi para çıkıyor yetişemiyorum artık bir sürü çöp proje var onlar tutunamayacak temizlik çalışmasını bekliyorum 

Çöp projenin yanında bir sürü scam proje de çıkıyor. Dediğiniz gibi artık takip edilmesi çok güç oldu. ICO aşamasında yatırım yapmak istesek gibi sayfalarca whitepaper'a sahip her coini incelemek de mümkün olmuyor. Artık en çok reklama yatırım yapan ve airdrop katılım sayısı yüksek olan projeler aradan sıyrılıyor. Ama kuytuda köşede kalan güzel projeler de sağlam geliyorlar.
newbie
Activity: 70
Merit: 0
member
Activity: 602
Merit: 12
elysian.finance
Kripto para birimlerinin çoğalması bir yandan çeşitlilik sağlarken öte yandan içi boş projelerle karşı karşıya kalma ihtimalimizi de artırıyor.
İyi analizler eşliğinde doğru yatırımlar yapmak artık eskisine oranla çok daha hayati olacak
newbie
Activity: 155
Merit: 0
Çoğu sadece hızlı gönderim ve düşük fee veya 0 fee öneren sistemler. Bitcoine lightning özelliği geldiği zaman çoğunu piyasadan silecektir. Ayrıca oha koyuyorsun paranı 10a katlıyorsun 2 ayda diyenlerden duyup gelenler 10.000 dolardan 0.1 btc alacağına diğerlerinden 100er 1000er alıyor. Göze daha hoş daha çok görünüyor herhalde. Şu saçma sapan coinlere yatırılan paralar projesi olan coinlere aksa ne güzel olucak.
member
Activity: 253
1500'mü. bence şuan çok daha fazlası var. cmc'de listelenen sayısı o kadar. onların dışında da çok fazla var ama çoğu değersiz
sr. member
Activity: 364
Merit: 258
Joy Token - Smarter Games for Smarter Players
2018 Yılında 2000'i çok rahat geçecek gibi görünüyor . 500 Tanesinden 50 tanesi işe yarar proje olsa kafidir . Geri kalan yüksek ihtimalle çöp olur gene .
sr. member
Activity: 546
Merit: 252
Kripto paraların sayısı her geçen gün artıyor ve içlerinde çok iyi projelerle çıkan kripto paralar var. Bir kısmının hangi amaçla çıkarıldığını dahi anlam veremiyorum. İçlerinde projesi güzel olanlar ayakta kalacak ve zamanla bir kısmı elenecektir. Sayı arttıkça rekabet nedeniyle kaliteli icolar göreceğiz.
member
Activity: 112
Sayı artıyor da boş artıyor.İşe yarar proje sayısı oldukça az.İnsanlar nereye yatırım yapacaklarını bilmiyor.Tek dertleri bir an önce paralarını katlayabilmek.Adam arkadaşından duyuyor şu coin çok kazandırmış diye hemen atlıyor sonrası hüsran.Artık insanlar projeye bakmıyor bile.
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
Benimde 2 ethereum tabanli erc20 ve 1 waves tabanli sanal para birimim var... Her birinden 100er milyon adet olusturdum, hepsi de cüzdanlarimda bekliyor:)
Bos vakit bulursam ethereum icin smart contract yazmak istiyorum (deneme amacli önce). Bos vakit bulamiyorum:)

Su an coinmarketcap'ta 1506 coin var: https://coinmarketcap.com/16
Bunun yanisira coinmarketcap'ta listelenmeyen yüzlerde coin ve token var...
sr. member
Activity: 588
Bitcoin dominance ın bu kadar düşmesinin en büyük sebebi bu işte. Piyasa da para arttığı zaman bile o kadar çok coin var ki para hepsine dağılıyor.
Yakın zaman da çöp coinlerin yavaş yavaş eleneceği kesin. Geçen yıl bu zamanlar coinmarketcap ta ilk sıralarda olan birçok coin çok uzaklara gitti.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
Bu daha hiçbir şey bence ileride bu coin sayısı kim bilir nerelere çıkacak. Piyasa bu şekilde devam ederse ve yeni katılımcılar olursa 2-3 katını bulması imkansız değil yani.
Pages:
Jump to: