Pages:
Author

Topic: Sanatçılar Kripto Para Dünyasına Giriyor - page 3. (Read 1058 times)

member
Activity: 144
Merit: 16
December 04, 2017, 05:44:29 PM
Bana kalırsa sanatçıların üzerinden sadece ağa baba olan plak şirketleri ve korsancılar kazanıyor. Bugün ben bir iş yapıyorsam ve bu işi yaparken başkalarını aracı tutup haliyle bir de onları zengin edip 10 kazanacakken 5 kazanıyorsam tabiki buna karşı alternatif bir çözüm bulunca uygulamaya geçeceğim. Bugün çiftçinin elinde olsa domatesini direkt müşteriye satma envanteri ve imkanı olsa satmaz mı? neden aracılar kazansın? ticaret direkt birinci elden olmalı bence. Ayrıca coinlerin böylesine piyasada yer edinmesi ve kullanınmının artması burdaki çoğu insanın hesabına gelir. Devamını dileriz.
hero member
Activity: 938
Merit: 501
December 04, 2017, 03:37:38 PM
Sanatçıların eserlerinden ekmek yiyen çok aracı var, yazık değil mi şimdi bunlara, bütün parsayı kendileri toplayacaklar kripto dünyasına açılarak acımasızlıktır bu. Ayrıca BTC mi bu işlere ben de harcamam doğruya doğru.
member
Activity: 78
Merit: 10
December 04, 2017, 12:39:29 PM
haberi okuyunca aklima direk Turk sanatcilar geldi nedense, ozellikle de Kucuk Emrah Smiley
hero member
Activity: 968
Merit: 624
Still a manic miner
December 03, 2017, 06:53:25 PM
İşin içine sanatçılar girerse karşılıklı reklam olur.Sonuçta Bitcoinde ünlü bir kripto para ve herkesin gözü üzerinde😂😂😂Şaka bir yana sanatçıların emeklerinin karşılığını Bitcoinle kabul edeceklerini açıklamaları ve bu teknolojiye dahil olmak istemeleri güzel bir haber.
sr. member
Activity: 616
Merit: 250
December 03, 2017, 06:23:28 PM
Bjork'ten haberimiz olmuştu ama haberin geri kalanı benim için yeni. Bu tip şeyleri her gördüğümde keyifleniyorum, hayatımızın her anında sanata muhtacız ne de olsa. Ha ama ben şuan kimsenin albümünü BTC ile satın almam orası ayrı mesele Grin
hero member
Activity: 896
Merit: 519
December 03, 2017, 05:48:14 PM
Kripto para birimleri bundan sonra yalnızca tüccarlar ve spekülatörler için olmayacak. Geçtiğimiz günlerde çeşitli sanat dallarının da Bitcoin ile ilgilenmeye başladıkları duyuldu.
Her geçen gün kripto para ve blokchain teknolojisinden faydalanmak isteyen yeni bir endüstriyle karşılaşıyoruz. Bu endüstrilerden çoğu blokcahin teknolojisini ticaret, finansman ve yatırım aracı amacıyla kullanmakta. Bunula birlikte kripto para pazarının küçük bir azınlığı, tasarımcılar ve müzisyenler gibi sanatçılar için benzersiz hizmetler sunmayı amaçlıyor.

Bir çok sanatçı, eserlerinin satışı aracılar tarafından yapıldığı için sömürüldüklerini hissediyor. Maecenas adlı İngiliz sermayeli bir girişimci sanatçıların çalışmalarını yükleyecekleri çevrimiçi bir galeri oluşturmayı amaçlıyor. Kullanıcılar bu galeride kripto paralar ile işlemlerini gerçekleştirebilecek. Platformda tüm aşamalarda şefafflığı sağlamak için blockchain teknolojisinden faydalanılacak. Genç girişimci ICO aracılığıyla 15 milyon dolara ulaşmayı başardığını ve 2018’de platformu yayınlamak istediğini söylüyor. Fakat blokchain teknolojisinden faydalanacak olanlar ressamlar ile sınırlı değil. Müzisyenler de bu teknolojiyle ilgileniyorlar.

Birkaç hafta önce İzlandalı ünlü şarkıcı Bjork’un yeni albümü Ütopya için Bitcoin kabul edeceği açıklandı. Habere göre, Bjork’un bir çok hayranının Bitcoin ödemesi yapmak istemesinden sonra ünlü şarkıcı Bitcoin kabul etmeye başladı. Kripto parayı denemeye başlayan bir diğer müzisyense Sloven DJ Gramatik. BillBoard’daki bir habere göre DJ, GRMTK adını verdiği kendi kripto parasını üretti. Müzik severlerin herhangi bir telif hakkı ve yüksek ücret ödemeden kripto para sistemiyle müzik satın alabileceklerini söyleyen Gramatik şunları ekledi;

http://coin-turk.com/sanatcilar-kripto-para-dunyasina-giriyor
Pages:
Jump to: