Pages:
Author

Topic: Satış Baltalama Hakkında Zorunlu Açıklama - page 3. (Read 34751 times)

hero member
Activity: 504
Merit: 500
Bencede öyle ama newbie olanların üstüne fazla gidiliyor

yok az bile gidiliyor bence. küfür edenlerin insanlara hakaret edenlerin trollük yapanların çoğu newbie. pazarda dolandırıcılık yapanların çoğu newbie. satış baltamalara baksan yine newbie çıkar altından. hepsi aynı demiyorum ama newbie ler bu forumda çaylaktır ve öyle görülmesi doğaldır.

Katılıyorum, newbieler genelde gözüme çok batıyorlar. Genelleme yapmayı sevmem ama şöyle oran vereyim %70 ini dikkate almamak gerek.

Birde yan hesabı olan yavşaklar var yeni üyelik alıp ortalığın amına koyan onlarda bu %70 in içindedir.
hero member
Activity: 644
Merit: 504

yok az bile gidiliyor bence. küfür edenlerin insanlara hakaret edenlerin trollük yapanların çoğu newbie. pazarda dolandırıcılık yapanların çoğu newbie. satış baltamalara baksan yine newbie çıkar altından. hepsi aynı demiyorum ama newbie ler bu forumda çaylaktır ve öyle görülmesi doğaldır.
newbie
Activity: 52
Merit: 0
newbie
Activity: 13
Merit: 0
Ben cidden ilanı/satışı baltalama konusunda bu kadar çok yaygınlık gösteren bir forum görmedim hayatımda. Bir ilan açılıyor, satılan her neyse illa ki baltalamak için klavye başında bekleyen tipler peydah oluyor birden. Çok enteresan.

Enteresan aynı konudan muzdarip olduğumdan konu başlığını farkettim ve okudum. Gerçekten mevcut açtığım bir konuda enteresan değişik yorumlar. Aynı konuyu yabancı bölümde ve uzun süredir paylaşım yaptığım ayrı bir forumda açtım. Kesinlikle böyle bir durum yok.

Klavye başında nöbet tutanlar bencede tam karşılığı bu . Eleştiri yapmasını bilmeyenler bilenlerden çok daha fazla olduğundan konular çöplüğe dönüyor. Ben dışardan gelen bir alıcı olsam forumun hiçbir konusuna güvenemeyecek bir tabloyla karşılaşırım. Çok tehlike arz eden scam arkadaşların tespiti varsa o zaman birşeyler yazmak paylaşmak veya rapor etmek anlamlı ve faydalı olur.

Konu satış yapmak iken birileri yok fiyatın böyle , yok şeklin şöyle, diye çamur atan kişilikler haline geliyor. Kimimiz alıcı kimimiz satıcı kimimiz eldekini çıkartma peşinde olabiliriz. Bırakalımda insanlar arayışlarını özgürce yaparak kararlarını versinler. içimizden birileri senin konunda bu var seninde konunda şu var demesin. Almak isteyen satmak isteyen 3-5 başlık okursa durumu farkeder zaten.
sr. member
Activity: 644
Merit: 271
Ben cidden ilanı/satışı baltalama konusunda bu kadar çok yaygınlık gösteren bir forum görmedim hayatımda. Bir ilan açılıyor, satılan her neyse illa ki baltalamak için klavye başında bekleyen tipler peydah oluyor birden. Çok enteresan.
sr. member
Activity: 395
Merit: 250
@EAL: Bir satıcı, satış baltalamanın önüne geçmek için Pazar Alanında self moderated topic açabilir mi?

Bu konuda bir sınırlama yok. Self-moderated satış konularına katılma inisiyatifi kullanıcılara bırakılmış.
Kullanıcıların silinen olumsuz mesajlarını yeni konu açarak gösterme hakkı var.

satılan mal ile uzaktan yakından alakası olmayıp , alış-veriş yapmıycak olan kişilerin gelip satılan malı kötülemesindeki kasıt nedir yıllardır çözebilmiş değilim. ve yapmış oldugunuz acıklama ile bunu desteklemenizi üzülerek kınıyorum.

Öneri olarak ; ilanlardaki yorum olayının kapatılıp sadece alıcıların veya tekliflerin pm yolu ile yapılması forumun huzurunu ve kalitesini arttırabilir. saygılar
Öneriniz şöyle yapılabilir (yapanlar var): konuyu açarsınız ve hemen ardından kilitlerseniz (sağ altta "lock topic"). Böylece ilan yoruma kapalı olmuş olur.

Enteresandır, forumda satış baltalama ,çamur atma , satış ilanında kendi ürününün reklamını yapma işlerini siz yaptınız ve hemen hemen her satış ilanında bu vardı.Umarım başta siz, sonra ben ve tüm forum ahalisi birbirine saygılı olmayı öğrenir.

Bir de reklamdan para kazanma, hesap alım-satımı ortadan kalkarsa hem Türkçe hem de ingilizce forumun kalitesi yükselir.
sr. member
Activity: 779
Merit: 253
@EAL: Bir satıcı, satış baltalamanın önüne geçmek için Pazar Alanında self moderated topic açabilir mi?

Bu konuda bir sınırlama yok. Self-moderated satış konularına katılma inisiyatifi kullanıcılara bırakılmış.

satılan mal ile uzaktan yakından alakası olmayıp , alış-veriş yapmıycak olan kişilerin gelip satılan malı kötülemesindeki kasıt nedir yıllardır çözebilmiş değilim. ve yapmış oldugunuz acıklama ile bunu desteklemenizi üzülerek kınıyorum.

Öneri olarak ; ilanlardaki yorum olayının kapatılıp sadece alıcıların veya tekliflerin pm yolu ile yapılması forumun huzurunu ve kalitesini arttırabilir. saygılar
Öneriniz şöyle yapılabilir (yapanlar var): konuyu açarsınız ve hemen ardından kilitlerseniz (sağ altta "lock topic"). Böylece ilan yoruma kapalı olmuş olur.

bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030

sr. member
Activity: 779
Merit: 253

sr. member
Activity: 490
Merit: 270
Reverse Engineer
self moderated topic açılabiliyorsa otomatik olarak satış baltalama diye bir konu kalmamış oluyor.

ancak self moderated topiclerde cok ciddiye alinmaz bu alemde, cunku bu topicleri acan satici kendine gore sansur uygulayip, bilincsiz kisilerin diger bilincliler tarafindan uyandirilmasini engellerler. bu yaptiklari icin de topicleri genelde bombos olur.

aynen katılıyorum benim nacizane tebrik postumu dahi silmiş engellemişler. şaştım kaldım vallaha. burası forum yahu ticarethane ya da kendilerine ayrılan özel bir alan değilki.. inanın sileceklerini bilseydim vakit ayırıp msg yazmaya tenezzül dahi etmezdim. pfff . Allaha havale... Bu memlekette hadi forumdaki çoluk çocuğu densiz kendini bilmezleri saymıyorum, tebrik teşekkür edene bile gider yapılıyorsa, ayvayı yemişiz biz....
legendary
Activity: 1865
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
self moderated topic açılabiliyorsa otomatik olarak satış baltalama diye bir konu kalmamış oluyor.
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver

Teşekkürler, bu haliyle makul gözüküyor.
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange

legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
bence açamamalı öyle olduğudunda da satici çok büyük koza sahip oluyor
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
full member
Activity: 128
Merit: 100
aslinda satiliga konu acilmadan evvel, forum direk buraya yonlendirse herkes icin daha acik olur.

bolum satilik bolumu degil, kavga bolumu nerdeyse millet birbirini yiyecek.
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
Son günlerde Pazar Alanı'nda artan troll mesajlar nedeniyle satış konusunda rahatsızlık duyan varsa mesajları raporlayabilir.

Ayrıca ilk mesajda belirtmek şartıyla belli kişilerin konunuza yazmasını engelleyebilirsiniz.
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
İsabet olmuş. Herkes kazıklayacak mal arar oldu satış bölümünde.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1002
Aynen
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Beklediğim açıklama. İsteyen istediği yorumu yazar, hakaret olmadığı sürece.
Pages:
Jump to: