Pages:
Author

Topic: Satoshi biri mi grup mu? Btc nin yazilma süreci vsvs hakkindaki düsüncelerim. - page 2. (Read 586 times)

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
hocam nick forumda online olabilir ancak ben hala bir  kişi olabileceğini düşünmüyorum ortaya çıkarttığı teknoljik yapıyı ve altyapısını düşününce bir kişinin yapmış olma ihtimali imkansız kalıyor. + bir kişi olsa neden sessiz kalsın? neden o hesapları kullanmasın?

insan yaptığı işlerle gururlandırılmak ister insanın yapısı buna müsait her ne olursa olsun tek olmadığını düşünüyorum

bitcoin.org sonuçta bitcoin wallet geliştiriyorlar illaki hala o kişi ile iletişimdedirler belki projenin bir kısmını forum olsun orası olsun ekipten insanlardır.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Satoshi şimdi foruma giriş yapsa ortalıktaki heyecanı düşünsenize forum inanılmaz hareketlenir buralar yeşillenir ve forum için harika bir gelecek olur  ;D satoshi neredeysen eğer bizi duyuyorsan gir şu foruma sadece aktif ol  ;D

Geçen sene Craig White ortalığı karıştırmıştı hani... Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ediyordu; epey bir habere konu oldu ve medyanın ilgisi çekti. Oysa ki ispat edilmesi çok basit bir şeydi bu! Foruma giriş yapıp "hello" demesi yeterliydi :) Hatta bir şey yazmasına bile gerek yoktu, giriş yapması yeterdi. Bunu yapmak yerine bol bol laf salatası yaptı. Tam bir medya maymunluğu yani!

Satoshi'nin hesabı şu anda forumda aktif olsa gerçekten de yer yerinden oynar, tüm dünyadaki kanallarda altyazı olarak geçer :) Fiyata ne şekilde etki eder ondan emin olamadım ama! Sahip geri döndü ve elinde milyon adetlik BTC var...
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
Satoshi şimdi foruma giriş yapsa ortalıktaki heyecanı düşünsenize forum inanılmaz hareketlenir buralar yeşillenir ve forum için harika bir gelecek olur  Grin satoshi neredeysen eğer bizi duyuyorsan gir şu foruma sadece aktif ol  Grin
sr. member
Activity: 868
Merit: 265
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Satoshi konusu hep bir muamma olarak kaldı şimdiye kadar. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecek gibi.
Ama zaten kimse Satoshi'nin BTC'yi bir günde tasarladığını düşünmüyor. Forumda kendisi aktifken bile geliştirilmeye devam edilmiş. Onnlarca forkun sonrasında her defasında bir şeyler düzeltilmiş. Yani öyle basit bir şey olmadığını herkes kabul ediyor zaten. Grup konusuna gelince de şöyle bir durum var. Satoshi ilk başta kodlarla ve Bitcoin'in whitepaper'ı ile ortaya çıkıp forumun ilk versiyonunu yayınlıyor. Sonra burada Hal Finney ve diğer elemanlarla birlikte üzerine tartışıp birlikte çalışıyorlar. Karşılıklı denemeler falan yapıyorlar. Yani ilk başta tek kişinin elinden bile çıkmış olsa, zamanla farklı fikirlerle zenginleşmiş.
newbie
Activity: 7
Merit: 0
Ölmeden önce bilmek istediğim tek şey. Umarım yakın gelecekte bu kişi/grubu tanıma fırsatı buluruz.
full member
Activity: 980
Merit: 207
Kripto ile tanıştığım ilk günlerde YouTube da felan video vardı. Satoshinin kim olduğunu tespit etmeye çalışıyorlardı. Hatta ABD de bazı kişileri satoshi diye tutukladıklari bile olmuş. Eğer yanlış hatırlamıyorsam Charlie Lee de hapse girmiş galiba bu mevzudan. Benim şahsi fikrim bir kişi değil belli bir ekip BTC yinyazmis olabilir.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Ben hep şuna inanmışımdır: Bu dünyada Amerika, Rusya ve Çin'den habersiz kuş uçmaz! Satoshi; bir kişi, grup ya da büyük bir organizasyon olabilir.

Arkasında ya da doğrudan içinde devletler de olabilir. Fakat gizli olduğuna (gizli kaldığına) ve bu 3 ülkenin de "tühh bulamadık ya" dediğine ya da aramaya tenezzül etmedilerine hiç ihtimal vermiyorum!

Bitcoin'i ve kripto piyasasını ciddiye almıyorlar desek, bu da değil; çünkü bu 3 ülke en ufacık bir sorunun cevabını bulmak için bile kaynaklarını seferber edebiliyorlar.

Amerika'nın bazı olaylardaki klasik tavrı şöyledir: Önce inkar eder, sonra ben bilmiyorum der, sonra gıdım gıdım bilgiyi medyaya servis eder, en sonunda da "toplum hazır değildi ondan söylemedik" der.

Sanırım doğru cevapları bulmamız ya da bunların resmi olarak açıklanması uzun bir zaman alacak.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
İnsanlar satoshiyi sadece bir kişi olarak düsünuyor ve oyle bir beklenti icine giriyor ancak yazilimi incelediginizde bunun sadece bir kisinin yapabilecegi bir konu olmadigini ve sadece birkac aylik bir proje olmadigini dusunuyorum.

Ortaya bir yazilim getiriyorsun ve kusursuz isliyor bu kusursuzlugu testler yaparak aylarca belki yillarca denemelisinki hatalar veya gunumuzde ki duyulacak ihtiyaçlari da karşilayabilsin
Günlerdir bitcoin core yazilimda ki komut satirlarini ve yeteneklerini inceliyorum ve gecenlerde burada da konusunu actigim birsey dikkatimi cekti cuzdana onay almamis bir islem icin parayi ayni blockta onay alacak sekilde baska bir adrese tx cikarttilar ve onaylanan blockta o miktar cuzdandan ayni blokta hem girdi ve cikti bu kadar kusursuz bir yapi bir gecede olabilecek ve sadece bir kisinin elinden cikanilecek birsey oldugunu kesinlikle dusunmuyorum. Bunlar bir ekip olmali programin komut satirlari size neredeyse hayal edebileceginiz herseyi sunuyor şu olsaydi keske diyebileceginiz hicbirsey yok. Mesela cuzdana gelen paranin kac onay icinde kullanabilecegimize kadar karar veriyoruz.

2 farkli test net platformu ve testnetlerden biri direk canli sistem uzerinde yapiliyor. O donemdeki programlama teknolojileri bile gunumuzun kac kat altinda kaldi hala bu yapinin kusursuz calismasi inanilmaz birsey degil mi
 Hatirliyormusunuz windows 2000 yilinda saat ve tarih problemi yasamisti?

Orada bile binlerce muhendis calisip yazilim hatalari yasanirken bunun sadece bir kisi tarafindan yazilmis olmasi ne bileyim gercekci durmuyor.

Bunlari düşünunce bitcoin adli projenin hazirligi vs cok eski tarihlere dayanabilir ki bu tesnet sureçleri sonucta zaman alacak isler  belki bu proje 2000 yilinda akillara geldi ancak 2009 lara kadar hazirlanip kullanilabilir hale geldi.

Sizce satoshi  biri mi birileri mi? Bence bayagi birileri.
Pages:
Jump to: