Pages:
Author

Topic: Scam Coin Nedir ? Anlamanın Yolları Nelerdir ? (Örnek Scam ve İyi Projeler) - page 2. (Read 291 times)

full member
Activity: 588
Merit: 104
Yatırımcı olarak beni en çok ilgilendiren projenin hype i. Yapay bir hype mi oluşturulmuş yoksa gerçekten iyilermi. Kanallarıbıtlarla mı doldurmuşlar yoksa gerçek kişilerlemi. Bunlara da dikkat etmek gerekli.
newbie
Activity: 16
Merit: 0
cahilliğime verin , scam airdropların cüzdanı ele geçirme riski hiçbir şekilde yok değilmi?
full member
Activity: 252
Merit: 103
dostum vala heryer scam coin doldu piyasada bu scam coinleri bulup uzakdurmak çok önemli bir şey şuan piyasada önüne gelen mileti dolandırıyımdiye ico cüreci başlatıyo açıkçası bu yüzden çok dikatli olmalıyız ve konu tecrübesiz arkadaşlar için çok yararlı olmuş elinize sağlık
sr. member
Activity: 434
Merit: 250
Özellikle taze yatırımcıların da düştüğü bir durum bu ya da bounty olaylarına yeni girmiş insanların, zaman kaybı ya net o kadar uğraş didin proje scam çıksın. İyice araştırmak gerekiyor ve bunlar hakkında bilgi veren siteleri de incelemek gerek
member
Activity: 140
Merit: 15
Paylaşım için teşekkürler, arkadaşın da dediği gibi scam projelere yönelik bir yaptırım olmadıkça, birilerinin canı hep yanmaya devam edecektir. Bir de yabancı dili geliştirip ilk elden kendimiz inceleme yapabilmeliyiz

Bu ara aşırı şekilde coin bombardımanı yapılmakta ve onunla beraber sürekli dolandırılma haberleri de çıkmakta. Biz yatırımcıların para yatırmadan once bazı şeyleri çok iyi araştırması lazım. Umarım bir farkındalık yaratabilmişimdir..
full member
Activity: 546
Merit: 100
Paylaşım için teşekkürler, arkadaşın da dediği gibi scam projelere yönelik bir yaptırım olmadıkça, birilerinin canı hep yanmaya devam edecektir. Bir de yabancı dili geliştirip ilk elden kendimiz inceleme yapabilmeliyiz
newbie
Activity: 126
Bi an scam coin adinda yeni coin cikti sandim Smiley . "Scam coin nedir" nerden alinir Smiley . reklami hazir milyonlarca aramasi var halihazirda Smiley
full member
Activity: 322
Merit: 126
EndChain - Complete Logistical Solution
Bunların yeterli olacağını pek sanmıyorum ama yinede teşekkürler yeni bir sistem geliştirilmediği sürece hepsi çerezden başka bir şey olmayacak arkadaşlar.
full member
Activity: 1011
Merit: 128
Radix-The Decentralized Finance Protocol
Eveeet taze bir scam örneğimiz var. DENARO adamlar telegramdan uçup gitmişler linkedn profillerini kapatmışlar ve internet sitelerine de ulaşılamıyor. Resmen çiftlikbank  Grin 10 milyon dolara da yakın para toplamışlardı sanırım. Umarım buradan parasını kaptıran yoktur.
full member
Activity: 1011
Merit: 128
Radix-The Decentralized Finance Protocol
scam proje olduklarında reddite girin direkt belli oluyor. insanlar orada soru soruyorlar. kendi forumunun altına inin yazılanları okuyun. düşüncesi olan yabancılar zaten direkt paylaşıyorlar bu niye böyle vs. diye. cevap veremeyince açığa çıkıyorlar. linkedin sayfalarına bakın geçmişi kontrol edin.
Buna tamamen katılıyorum. Reddittekiler tam sherlock scam alert gibi bi yer. Benim scam olarak bakabilmem için projenin uygulanabilirliği olmaması gerekiyor. Ekibe de bakmak lazım geçmişteki projelerine vs zaten anlaşılıyor.
member
Activity: 448
Merit: 10
Faydalı paylaşım artık her ota boka girmessiniz bu piyasada iyi adam dikiyolar umarım sıradaki siz olmassınız şu bilgileri okuyupta oluyorsanız artık laf söyleyemeyiz
member
Activity: 182
Faydalı bir paylaşım olmuş teşekkür ediyorum. Scam proje dolu evet anlaması da çok zor. En azından bu kaynaklarla açık bir şekilde scam olan projeleri kolayca yakalayabiliriz. ICO'da para yatırımına o yüzden biraz temkinli yaklaşıyorum.
newbie
Activity: 98
Çok faydalı oldu bu bilgiler, teşekkür etmek ve alkışlamak lazım. Scam projeleri yakından tanıma şansımız ve analiz şansımız olacak.
member
Activity: 154
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
yani ins scam mı ?

yok hocam scam olmayan bir ornekti o:) duzelttim hemen

Temel olarak dikkat edilmesi gereken neredeyse tüm bilgiler yazıyor, elinize sağlık.

Bir kaç ekleme şu konularda yapılabilir:
- Tüm bu kurallara uysalar bile ekibi projeyi yarı yolda terkeden yapılar da olabiliyor. Dolayısıyla belki amaçları scam bir proje değildi ama yeterli yatırım alınamaması/iyi seçimler de olsalar ekiptekilerin projeye ilgisinin azalması vb. Nedenlerden projeler çöp olabiliyor.

- Yukarıdaki bilgilere bir anti tez de olabilir. Şöyle ki bazı projeler içerik ve ekip olarak çok iyi de olsalar marketing olarak zayıf kalabiliyorlar. Örneğin telegram grupları zayıf olabiliyor, diğer sosyal medya hesapları aktif olamayabiliyor.

Bir de şahsen sosyal medya ve reklam kanallarında inanılmaz bir azimle çalışan projeler nedense bana itici geliyor.

Anladık kardeşim deyip kapatasım geliyor her yerde görünce.
Hocam öncelikle elinize sağlık 10 numara 5 yıldız bir yazı olmuş ancak ins scam postunu 2.sırada görü,nce aniden bi küfür patlattım hakkınıızı helal edin Smiley
tesekkurler hocam. Haklisiniz yari yolda birakip giderlerse proje hakkinda kotu bir imaj birakir.

Marketing onemli ama asiri marketing yapanlar zaten kendini belli ediyor projede is yok ama her yerde reklami var. Scam olarak kafamda canlaniyor direk
newbie
Activity: 98
Scam projelerin sayısı kontrolden çıktı ve gerçekten çok fazla insan dolandırılıyor. Bir şeye yatırım yapmadan önce iyi araştırmak lazım ekibidir roadmapidir referanslarıdır vs
member
genel olarak netten bakabilirsiniz ama nette iyi bir sey yaziyordur ama yinede scam cikabilir ya da bilgi yoktur vs  ozaman kendiniz arastirmaniz gerekir
full member
Activity: 210
Merit: 100
scam proje olduklarında reddite girin direkt belli oluyor. insanlar orada soru soruyorlar. kendi forumunun altına inin yazılanları okuyun. düşüncesi olan yabancılar zaten direkt paylaşıyorlar bu niye böyle vs. diye. cevap veremeyince açığa çıkıyorlar. linkedin sayfalarına bakın geçmişi kontrol edin.
member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
Scam projeleri ayırt edebilmek artık gerçekten çok önemli bir hale gelmeyi başladı. Önüne gelen kendine gelir kapısı oluştursun diye dolandırıcılık amaçlı ICO süreçleri başlatabiliyor.
Biz üzerimize düşeni elimizden gelen araştırmayı yaparak sağlamalıyız, bu konuda tecrübe sahibi olmayanlara fayda verecek bir konu olmuş emeğinize sağlık
member
yani ins scam mı ?

yok hocam scam olmayan bir ornekti o:) duzelttim hemen

Temel olarak dikkat edilmesi gereken neredeyse tüm bilgiler yazıyor, elinize sağlık.

- Tüm bu kurallara uysalar bile ekibi projeyi yarı yolda terkeden yapılar da olabiliyor. Dolayısıyla belki amaçları scam bir proje değildi ama yeterli yatırım alınamaması/iyi seçimler de olsalar ekiptekilerin projeye ilgisinin azalması vb. Nedenlerden projeler çöp olabiliyor.

- Yukarıdaki bilgilere bir anti tez de olabilir. Şöyle ki bazı projeler içerik ve ekip olarak çok iyi de olsalar marketing olarak zayıf kalabiliyorlar. Örneğin telegram grupları zayıf olabiliyor, diğer sosyal medya hesapları aktif olamayabiliyor.

Bir de şahsen sosyal medya ve reklam kanallarında inanılmaz bir azimle çalışan projeler nedense bana itici geliyor.

tesekkurler hocam. Haklisiniz yari yolda birakip giderlerse proje hakkinda kotu bir imaj birakir.

Marketing onemli ama asiri marketing yapanlar zaten kendini belli ediyor projede is yok ama her yerde reklami var. Scam olarak kafamda canlaniyor direk
member
Activity: 108
Merit: 38
One day everyone will use the blockchain.

Pages:
Jump to: