Pages:
Author

Topic: Scrypt Asic Miner lar, GPU yu bitirir mi? - page 2. (Read 2847 times)

member
Activity: 88
Merit: 10
January 31, 2014, 02:58:52 PM
middlecoin'de 800mh/s ile mining yapan bir eleman vardı söylentilere göre asic minerlarla yapıyormuş
1300 adet 7950 gerekirdi aynı gücü gpu kullanarak elde etmesi için ki bana olası gelmiyor
botnet kullanıyor olması daha olası bence ama fpga veya asic olma ihtimali de var tabi
newbie
Activity: 16
Merit: 0
January 31, 2014, 10:33:00 AM
Scrypt için Asic Minerların çıkması bir süre daha piyasayı etkilemez benim görüşümce çünkü çıkacağı söylenen minerlar 5mhs civarı yani şu anda gpu mining yapan insanlara yakın değerlerde. Hem çıksa bile (belkide yapılmış kullanılıyor bile olabilir) bu işin kaymağını yemeden kimseye satmazlar diğer firmaların yaptığı bu sürede benim öngörümce 6 ila 8 ay Smiley
sr. member
Activity: 281
Merit: 250
January 31, 2014, 09:58:11 AM
Alpha olayı muhtemel scam gibi duruyor şu an. Araştırırsanız adamların bürolarına gidip ortada pek birşey olmadığını söyleyen bir sürü insanın yazısını okuyabilirsiniz redditte ve bu forumlarda. Hali hazırda çıkmış scrypt asic var zaten gridseed'in çinde çıkardığı ama fiyat olarak kafa kafaya geliyor , avantaj olarak elektrik tüketimi az tabi ki (ve bana göre az yer kaplaması diğer harici bilgisayar bileşenleriyle uğraşmamakta bir avantaj bunun yanında). Fakat tek uyanık olan fpga üreticileri değil onu da bilin yani AMD'de işe uyanmış durumda. Yaz aylarında ya da 2014 ün sonlarına doğru AMD'nin GDDR6 ramli ekran kartlarını piyasaya süreceği ve şu an ki fiyatlara tek kartla 2000 khash/s gibi değerler alınacağı söyleniyor ki AMD gibi büyük bir şirketin elinde teknolojiye yatırabileceğini ne kadar çok para olduğu düşünülürse bence çok olası bir durum. Asic minerları aldığınızda AMD böyle birşey çıkarırsa o minerlar çip yığını olarak elde kalır başka da işe yaramaz, öte yandan aldığınız ekran kartlarını her an satabilme şansı var sonuçta bu çok büyük bir avantaj. (tabi bütün mining olayı patlarsa o kartları satmak zor olacaktır bir anda arz büyüklüğünden dolayı) 
full member
Activity: 224
Merit: 100
January 31, 2014, 07:58:41 AM
Maliyetleri çok pahalı halen gpu ile fiyat olarak yarışamaz.
full member
Activity: 378
Merit: 100
January 31, 2014, 07:54:39 AM
Scrypt Asic Miner lar, GPU yu bitirir mi?

Arkadaşlar bildiğinizi gibi birkaç ay içinde tüm scrypt bazlı coinleri kazabilecek donanımlar çıkacak.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz. Bu donanımlar, GPU ile madencilik yapmayı bitirecek mi?

https://alpha-t.net/product/scrypt-asic-miner/       

bunun olacağını hepimiz az çok biliyoruz ama daha var diyerek kendimizi avuttuğumuzu düşünüyorum. bende 6 7 kartlı bi sistem daha yapmak üzereyim ama ne akdar mantıklı tabi bilemiyoruz. ama bu minerların tam olarak ne zaman çıkacağınıda bilemiyoruz vermiş olduğunuz sitede depozit almaya başlamışlar ama 1 seneyemi çıkar 1 aya belli değil.. sanki elde bulunan sistemle idare edip yetinmek daha mantıklı
newbie
Activity: 27
Merit: 0
January 31, 2014, 04:40:18 AM
bu soru aklımda hep.. o yüzden fazla yatırım yapmak istemiyorum.. 6 gpu ile başbaşa kalmak istemem..
member
Activity: 65
Merit: 10
January 31, 2014, 04:35:35 AM
Scrypt Asic Miner lar, GPU yu bitirir mi?

Arkadaşlar bildiğinizi gibi birkaç ay içinde tüm scrypt bazlı coinleri kazabilecek donanımlar çıkacak.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz. Bu donanımlar, GPU ile madencilik yapmayı bitirecek mi?

https://alpha-t.net/product/scrypt-asic-miner/       
Pages:
Jump to: