Pages:
Author

Topic: Sec kararı neden bu kadar önemli ? - page 2. (Read 199 times)

member
Activity: 252
Merit: 10
August 14, 2018, 12:28:11 PM
sürekli önemliymiş gibi aceyip aceyip beklentiler gelişiyor bugun sec yarın j.morgen falan filan beklentiye sokup aceyip düşüşler gerçekleşiyi sec önemliyse sadece erteleme kararı aldı bu iyi sonuçta değil kötü sonuçta değil peki piyasa neden düştü büyük yatırımcılar hunharca elindeki coinleri satıyorlar başka sebeb boş
copper member
Activity: 1358
Merit: 523
August 14, 2018, 12:25:25 PM
Düşünce olarak katılıyorum. Bize bazı seyleri diretiyorlar ve başarılılarda. Her haberde tepetaklak gitti aşağı BTC. Ama benim gözümde SEC Kriptoları kabul ettiği gün tüm dünya bir değer/emtia olarak bakacak ve buna ihtiyacı var piyasanın ne yazık ki. Doğal yollardan toplumların bunu kabul etmesi bana yüz yıllar sürer gibi geliyor.
member
Activity: 714
Merit: 82
August 14, 2018, 12:07:16 PM
ben izlenemez olma özelliğini sevmiyorum. binbir türlü suça kapı açıyor bu özellik. bırakın izlensin denetlensin.
ben küçük bir insanım nereye ne ödeme yaptığımı devlet kayıt tutup izleyebilir, benim için sakıncası yok.

sr. member
Activity: 594
Merit: 252
August 14, 2018, 11:39:16 AM
Eğer konuya felsefe amaçlı yaklaşıyorsanız sözüm yok. Ama eğer bitcoinin kur değerini belirlemesi gereken faktörler açısından yaklaşıyorsanız felsefe henüz para etmiyor.

Gerçekçi yaklaşmalıyız konuya. Para akıyorsa kap dolar akmıyorsa o kap dolmaz. Coinler küçük piyasa yatırımcıları ile yükselmiyor. Piyasa yapıcılar ile yükseliyor. İşte o piyasa yapıcılara yeni aktörler, yeni büyük yatırımcılar katılmadıkça kur değeri yükselmez.

Toplulukta çok küçük. Toplulukta şimdiki sayının en az 10 katı büyümeli ki topluluğun elindeki btc miktarının piyasaya bir etkisi olsun. Felsefe, merkeziyetsizlik, topluluğun duruşu işte o zaman para eder ancak.

O bahsettikleriniz tek sözüyle tüm kripto para piyasasını yerinden oynatabilecek güçler. Öyle kuru cengaverlikle olmuyor bu işler. Bilgi toplumundayız. Yoksa olaya felsefe, merkeziyetsizlik, özgürlük vs. nidalarıyla duygusal ve acemice yaklaşırsanız düşen piyasanın karşısında elinizdeki para etmez coinlerle kurur kalırsınız. Piyasaya dengelere karşı uyanık ve gerçekçi yaklaşmalısınız. İki kişinin felsefesiyle piyasa düzelmez.
member
Activity: 633
Merit: 15
August 14, 2018, 11:36:08 AM
bu topluluk bitcoin felsefesinden bi haberken, olayı sadece anlık vurkaç zannettiği için her şey normal.
jr. member
Activity: 140
Merit: 2
August 14, 2018, 11:32:54 AM
Kimseden habersiz iş yapamazsın hele abdden habersiz hiç yapamazsın sexde onay yok dese herkes bavulunu toplar bu rüyadan basar gider hersey bitmiştir.
member
Activity: 448
Merit: 14
August 14, 2018, 11:15:42 AM
Bitcoinin merkezsiz olması izlenemez olması engellenemez olması bizim hoşumuza giden şeydi.Tamam daha fazla yere adapte olması için sec önemli ama sizcede bu hayati bir mesele mi gerçekten ? Bitcoini bitcoin yapan felsefesidir.sec,veya jp morgan veyahutta abd ve çindeki yasaklamalar değildir.Lütfen oluşturulmaya çalışılan sahte bilince kapılmayın.Aklınıza herşeyin kötü olduğu acilen sec veya devletlerin onay gerektiği izlenimi yerleştiriliyor buna izin vermemeniz gerekiyor.
Pages:
Jump to: