Pages:
Author

Topic: Seçim anketinden bir ayrıntı dikkatimi çekti. - page 2. (Read 253 times)

full member
Activity: 672
Merit: 110
yav arkadas akepelı bır bakan mıydı mılletvekılıymıydı  neydı bı kere demıstı ya ^  egitim sevıyesı arttıkca akepenın oyları dusuyor dıye. akepelılere sadece gerızzekalılar oy verır...
ornek tayyıp bugun ne demıstı. chp zıhnıyetı yaptıgımız fabrıkalara goz dıktı  dedı.
be arkadas sız cumhurıyetın yaptıgı  butun fabrıkaları satmadınız mı ? ne seker fabrıkası kaldı ne de baska bısey.
sanırsam koprulerı yolları bu gerızekalılar fabrıka zannedıyor
newbie
Activity: 42
Merit: 0
Hersey icin hayirlisi olsun diyelim
jr. member
Activity: 140
Merit: 8
Herkes bunun farkinda hocam. Oy aldigi yas araligi genelde 40 yas ustu ve onlarinda bir cogu eskiden okumamis insanlar ve eskiden olaylarin nasil oldugunu biliyorlar bu yuzden biraz olsun duzelen refah seviyesini tayyibe bagliyorlar. Fakat alakasi yok onla. Bunu anlatmak lazim.
jr. member
Activity: 168
Merit: 1
Iste bu yuzden ulkemizde egitim sistemi kotu insanlarin gozunu acmasini istemiyor AKP cunku gozu acilan insanlari oyuna getirmek kolay degil.
member
Activity: 336
Merit: 11
böyle basit ve ucuz ithamlarda bulunma bence. Nihayetinde adamların siyasi görüşleri ile bizim görüşlerimiz uyuşmuyor olabilir. Ama bu onlara terbiyesizlik yapacağımız anlamına gelmez dostum

bu basit veya ucuz bir itham değil ki. kendileride dile getiriyorlar bunu devamlı eğitim seviyesi yükseldikçe bizim oy oranımız düşüyor diye.

https://www.youtube.com/watch?v=hrz53vbrRcg
jr. member
Activity: 139
Merit: 1
böyle basit ve ucuz ithamlarda bulunma bence. Nihayetinde adamların siyasi görüşleri ile bizim görüşlerimiz uyuşmuyor olabilir. Ama bu onlara terbiyesizlik yapacağımız anlamına gelmez dostum

Arkadaş gerçek verileri ortaya koymuş ve sonuna kendi yorumunu eklemiş. Ne bir hakaret, ne bir küfür var. Eğitim seviyesi düşük insanların diğerlerinde daha kolay kandırılacağı fikrine katılmıyorsan senin görüşündür. Yani terbiyesizlik olacak bir davranış yok ortada.
hero member
Activity: 736
Merit: 504

Ortada basit ya da ucuz olan bir şey bulunmuyor zira adam istatistiki veri olarak bunu ortaya koymuş durumda kaldı ki gerçekten de biz onlara koyun dedikçe 'koyun dediler koyduk' cevabı veren sadece yenen tarafta olmak için oy veren ve fanatizm içinde zevkten 4 köşe olan insanlarla diğer insanların oyunun bir olmaması gerekiyor.

Eğer gerçek demokrasiye ulaşılmak isteniyorsa kesinlikle her insanın 1 oy hakkı olmaması gerekiyor. Demokrasi denilen uydurma sistem tamamen kitleleri yönlendirmek amacıyla yapılmış bir ilizyondan başka bir şey değil. Oy katsayısı olmalı, eğitim durumuna göre oy veren kişinin oyu katsayı ile çarpılmalı zira bu ülkede 1 paket kömüre 40 takla atan çok.
full member
Activity: 686
Merit: 111
hero member
Activity: 1532
Merit: 560
AKP sevicilerinin büyük bir bölümü lise mezunu veya eğitim seviyesi düşük kitlelerden oluşuyor dikkatimi çekti, bu da eğitimsiz insanların çok kolay kandırılabildiği ve yönetilebildiği gerçeğini ıspatlar nitelikte.

Pages:
Jump to: