Pages:
Author

Topic: Seçim Sonrası Piyasaların İlk Tepkisi - page 2. (Read 145 times)

newbie
Activity: 70
Merit: 0
Kısa vadede olumlu etkilense de üretim konusunda gelişme olmadıkça gidişatın çok iyi olacağını düşünemiyorum. Teknoloji üretimi konusunda birşeyler yapılması gerekiyor artık.
full member
Activity: 518
Merit: 100
Tepki mepki yok gene aynı yere geldi zaten ben sanmıyorum artık uzun zaman doların 4 tl nın altına düşeceğini hala ohal deyız vsvs cok sebeb var neyse
member
Activity: 448
Merit: 10
Seçim sonrası piyasalar her ne kadar ilk etapta olumlu reaksiyon gösterseler de piyasasının ve ekonominin düzelmesi için hükümetin konu ile ilgili somut adımlar atması kesinlikle şart.
full member
Activity: 406
Merit: 189
kısa vadede piyasa pozitif tepki verecektir, beklenen adımlar atılmazsa dolar kaldığı yerden sazı eline alır. hepimizi öttürmeye devam eder.
member
Activity: 448
Merit: 12
Konu hepimizin ilgilendiği bir konu ama yanlış yere açmışsın. Kısa vadede istikrar ayağına olumlu veriler görmemiz normal ama bakalım uzun vadede milletçe aldığımız bu kadar ne kadar doğruymuş göreceğiz.
member
Activity: 360
Merit: 18
24 Haziran seçimleri Anadolu Ajansı verilerine göre sonuçlanmışken bu verilere göre mecliste var olan vekil çoğunluğunun ve Cumhurbaşkanı’nın aynı tarafta kalması ile birlikte piyasalar biraz da olsa olumlu tepki verdi.

Dolar Türk Lirası’na karşı yüzde 1,89 değer kaybederek 4,5907 seviyelerine gerilerken euro da yüzde 1,79 değer kaybetti ve 5,35 düzeylerinden işlem görüyor.

Borsa İstanbul da güne yükselişle başlarken BIST 100 güne yüzde 3,5’lik artışla başladı ve şu sıralar yüzde 1,86’lık artış ile 97,637 seviyelerinde seyrediyor.

Analistler erken seçimlerin açıklanması sonrası kayıplarını yüzde 15’e çıkaran BIST’in yeniden eski seviyelerine gelmesi için önemli reform hamlelerinin yapılması gerektiğine ve küresel piyasalardaki hareketlerin Türkiye’ye olumlu yansıması gerektiğine dikkat çekiyorlar.

2018 yılına 3,49 seviyelerinden giriş yapan USD/TL geride kalan zaman dilimi içerisinde yüzde 30‘un üzerinde yükselmiş durumda.

Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerden Brezilya’yı incelediğimizde de ise USD/BRL kurunun aynı dönem içerisinde 3,3125’ten 3,7861 seviyelerine yükseldiğini ve yüzde 14 değer kazandığını görüyoruz.

https://kriptokoin.in/secim-sonrasi-piyasalarin-ilk-tepkisi/
Pages:
Jump to: