Pages:
Author

Topic: Seçme şansınız olsa mesleğiniz dışında hangi mesleği yapmak isterdiniz? - page 2. (Read 205 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Bilim insanı olmak isterdim bilimsel deneyler çalışmalar hep ilgimi çekmiştir. Şansım hiç olmadığı için hayal bile etmiyorum. Her zaman dediğim gibi ya sevdiğiniz işi yapın yada yaptığınız işi sevin yoksa bu hayat çekilmez.
legendary
Activity: 1946
Merit: 1310
esnaf olmak istemezdim üvey evlat muamelesi görülmekten sıkıldım devlete atardım kendimi aktif olarak günde 5 saat bile çalışmıyorlar geri kalıyor 19 saat off şu zamana bakarmısınız geri kalan zamanda her türlü aktiviteyi yapabilirsiniz kendinizi geliştirebilir,  spor yapabilir abi 19 saat nedir?

Şimdi esnaflık kötü mü demeyin hayır değil ama uğraştırıcı kirası elektriği stoğu müşterisi hepsi ayrı ilgi istiyor kazandığın para ile bir memurun  harcadığı emeğe bakınca para değil ki. günde ortalama 12-15 saat arası çalışıyorsun
member
Activity: 378
Merit: 11
Ben aile hekimi olmak isterdim çok gerekli bir meslek grubu olduğunu düşünmüyorum hem masa başı gelen kişilerle sohbet muhabbet ederdim hem de zaten gelenlerin amacı iki ilaç yazdırmak oluyor onları yazar gönderirdim pandemi döneminde bile ben çok fazla iş yüklerinin olduğunu sanmıyorum, yanlış da olmasın o mesleğe sahip olurken elbette binbir zorluk çekiyorlar ama daha aktif kullanmalarını isterim aile hekimlerinin doktorluk becerilerini
full member
Activity: 492
Merit: 139
1 cent = 1 satoshi
Muhtemelen F1 pilotu olmak isterdim. Her şeyi zirvede yaşadığın daha klas bir meslek olamaz herhalde.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
Ben futbolcu olmak isterdim, hem keyifle yaptığın bir spor hem de bu işten para kazanılması, yapılması hayal olunan mesleklere boşuna koydurmuyor kendini Smiley
jr. member
Activity: 42
Merit: 32
Soruya bir de nerede yapmak isterdiniz diye bir seçenek sunulmalıydı bencem malum ülkemizde hangi mesleği yaparsanız yapın hakettiğiniz değeri göremiyorsunuz ve göremeyince de yaptığınız işten memnun kalamıyorsunuz. Şahsen ben öğretmenlik yapmak isterdim ki formasyon alarak bunu yapabilme imkanım var ve bunu nefesim ve enerjim yeterse gerçekleştireceğim. Bunun nedeni ise ilkokul arkadaşlarımla hala görüşmekteyim ve hemen hemen hepsi bir baltaya sap olamamış insanlar oldu ve keşke bize doğru dürüst yol gösteren öğretmenlerimiz olsaydı diye hayıflanıyorlar. Birçoğunun ciddi anlamda farklı farklı yetenekleri vardı ve bunlar heba olup gitti. Belki bizimde kaderimizde geleceğe yön veren öğretmen olmakta olur belki...

Bende düşüncemi yazayim. Lise yıllarında öğretmenlik çok istiyordum. Özelliklede ingilizce öğretmenliği. Hoş hayatımın 2-3 yılı öğretmenlik mesleğini kısmen icrada ettim. Dediginiz gibi günümüzde idealist öğretmen sayısı çok ama çok azaldı. Böyle olunca yeni nesil çok da gelecek vaat etmiyor
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
Soruya bir de nerede yapmak isterdiniz diye bir seçenek sunulmalıydı bencem malum ülkemizde hangi mesleği yaparsanız yapın hakettiğiniz değeri göremiyorsunuz ve göremeyince de yaptığınız işten memnun kalamıyorsunuz. Şahsen ben öğretmenlik yapmak isterdim ki formasyon alarak bunu yapabilme imkanım var ve bunu nefesim ve enerjim yeterse gerçekleştireceğim. Bunun nedeni ise ilkokul arkadaşlarımla hala görüşmekteyim ve hemen hemen hepsi bir baltaya sap olamamış insanlar oldu ve keşke bize doğru dürüst yol gösteren öğretmenlerimiz olsaydı diye hayıflanıyorlar. Birçoğunun ciddi anlamda farklı farklı yetenekleri vardı ve bunlar heba olup gitti. Belki bizimde kaderimizde geleceğe yön veren öğretmen olmakta olur belki...
jr. member
Activity: 42
Merit: 32
Malum hemen hepimizin bir mesleği var  ama bir çoğumuz sevdiğimizden ziyade zorunluluktan yada şartlardan dolayı farklı meslekler icra ediyoruz. Çocukken çoğumuzun bir hayali olurken maalesef gerçekler bambaşka oluyor. 

Peki siz bir şans sunulsa, o mesleği yapacak şartları da sağlıyor olsanız hangi mesleği yapmak isterdiniz?
Pages:
Jump to: