Pages:
Author

Topic: Sıfırdan Başlamak. - page 2. (Read 535 times)

legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
July 01, 2018, 01:51:12 PM
Her gün çeşitli kaynaklardan bir şeyler okuduğunuz sürece bu birikim zamanla işinize yarayacaktır. Şimdi çok fazla terim var gibi görünebilir ama aslında temel kavramları öğrendikten sonra işler çok daha kolay oluyor. Şu anda hiç bilmediğiniz bir sektöre giriş yaptığınız için zorlanıyorsunuz. Zamanla bunu atlatırsınız. Bilgi arttıkça para da kazanabilirsiniz.
copper member
Activity: 224
Merit: 1
July 01, 2018, 10:16:56 AM
Bende sıfırdan başlıyorum. Hiç para yatırmadan 2018 sonuna kadar bakalım ne kadar kazanabileceğim? Hedefim bounty airdrop. Oradan kazandıklarımla borsalarda alım satıma yöneleceğim. bakalım ne kadar başarı sağlayabileceğim.

Aynı zamanda madencilik yaparakta belli bir miktar para kazanabilirsiniz. Sadece bounty veya airdrop ile pek bişey kazanacağınızı düşünmüyorum. Eğer elinizde ekran kartı güçlü olan bir oyun bilgisayarı varsa küçük küçük denemeler yaparak madenciliğe giriş yapabilirsiniz.

Cevabınız ve öneriniz için çok teşekkür ederim. Lakin ne o donanıma sahib,m nede o donanımı alacak param var. Akşamları bir saat uğraşıyorum. Ekstra gelir mi diye. Deneyeceğim bakalım ne olacak..
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
July 01, 2018, 07:37:05 AM
Önce git youtube da alp ışıkmı ne eleman var bitane onun videolarını izleyerek bitcoin nedir ethereum erc20 nedir blockchain nedir onları öğren sonra bu işin bountysine ico suna bakarsın.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
July 01, 2018, 04:42:31 AM
Bende sıfırdan başlıyorum. Hiç para yatırmadan 2018 sonuna kadar bakalım ne kadar kazanabileceğim? Hedefim bounty airdrop. Oradan kazandıklarımla borsalarda alım satıma yöneleceğim. bakalım ne kadar başarı sağlayabileceğim.

Aynı zamanda madencilik yaparakta belli bir miktar para kazanabilirsiniz. Sadece bounty veya airdrop ile pek bişey kazanacağınızı düşünmüyorum. Eğer elinizde ekran kartı güçlü olan bir oyun bilgisayarı varsa küçük küçük denemeler yaparak madenciliğe giriş yapabilirsiniz.
copper member
Activity: 224
Merit: 1
June 29, 2018, 04:54:07 PM
newbie
Activity: 32
Merit: 0
June 28, 2018, 10:16:32 PM
İlk baş insan gerçekten hiçbirşey anlayamıyor sonradan konuları gezip bilgi edindikçe kafasında oluşmaya baslıyor birşeyler
newbie
Activity: 2
June 19, 2018, 05:15:52 AM
Güzel bir konu olmuş linklere baktım forum içinde bilgiye sahip oldum bounty olarak şuan pek bişey anlayamadım ama önce alt coinlere ve tokenlere bakmam lazm teşekküler Smiley
newbie
Activity: 56
June 18, 2018, 04:29:03 PM
Teşekkür ederim, evet sanırım ilk gün ile bugun arasında baya bi fark var, okudukça biraz daha geliştirmeye başladım kendimi, bounty denilen şeye de baktım ancak 1 rütbe eksik, 2 girsem bile zaten bazı konularda mantıklı açıklamalar yapmalıyım ki en azından yaptığım iş birşeye benzesin, değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Bounty konusunu es geçme hocam. Rütben az bile olsa bazı bounty ler de hatırı sayılır token alabiliyorsun. Özellik le borsa yı öğrenene kadar az çok gelir getirir.
İnanırmısın, bounty konusunda şimdiye kadar ilk olumlu yorumu senden aldım. Gerçekten ayrıca teşekkür ederim arada motiveyede ihtiyaç oluyor Smiley
Saygılarımla..
newbie
June 18, 2018, 04:27:01 PM
Faydalı bir konu olmuş bende bakıyorum şimdi dediğiniz konulara. Bounty neymiş ilk onu çözelim Smiley
newbie
Activity: 75
June 18, 2018, 04:09:37 PM
Konu güzel yorumlar daha güzel Cheesy
sr. member
Activity: 616
Merit: 281
June 17, 2018, 06:53:57 PM
Teşekkür ederim, evet sanırım ilk gün ile bugun arasında baya bi fark var, okudukça biraz daha geliştirmeye başladım kendimi, bounty denilen şeye de baktım ancak 1 rütbe eksik, 2 girsem bile zaten bazı konularda mantıklı açıklamalar yapmalıyım ki en azından yaptığım iş birşeye benzesin, değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Bounty konusunu es geçme hocam. Rütben az bile olsa bazı bounty ler de hatırı sayılır token alabiliyorsun. Özellik le borsa yı öğrenene kadar az çok gelir getirir.
newbie
Activity: 70
June 17, 2018, 11:33:08 AM
Sanırım neye başlayacağınıza da karar vermeniz lazım.

Alış/satış(Trade) mı yapacaksınız?
Yatırımlık alıp düşse de bekleyecek misiniz(HODL)?
Kazım(Mining) mı yapacaksınız?
Arbitraj mı yapacaksınız?
Blokzincir (Blockchain) teknolojisi ile bir şeyler mi geliştireceksiniz (ICO, Exchange vs....)?

Ico  ve hold , bounty, airdrop gibi temel terimleri öğren blockchain vs.
newbie
June 15, 2018, 02:16:19 PM
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
June 15, 2018, 05:46:45 AM
Günde 1-2 saat ayırarak 1 hafta içerisinde yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz. Forumda okuyup araştırma yapacak birine benziyorsunuz, derdi bounty kampanyalarından para kazanmak olanlardan değil gibisiniz. Bu durumda 1 ay içerisinde birçok şeye hakim hale gelebilirsiniz.
Öncelikle bütün sabit konuları okuyun, devamı zaten gelecektir. Acele etmeyin, günlerce okuduğunuz şeylerden sonra yatırım yaparken cüzdan adresi yazımı sırasında yapacağınız tek harflik yanlışlık bütün maddi birikiminizin kaybolmasına neden olur.
newbie
June 13, 2018, 12:12:00 PM
Öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Umarım yavaş yavaş bile olsa bir gelişme kaydedeceğim. Okuyorum araştırıyorum her vakit bulduğumda, iş hayatım yorucu ve mesailerim uzun olduğu için net bir zaman bulamıyorum. Ancak başlıkları inceleyeceğim kendimi geliştirmek adına.
Tekrardan değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
Sanırım gerekli olan herşey forumda mevcut. Geriye sadece bulmak araştırmak kalıyor.
Hızlı anlayan birisiyim ancak mevcut olan bu süreç ne kadar sürecektir ? Yani işin piiri olmak değil de orta halli btc denince mantıklı açıklamalarda bulunabilecek birisi olmam ve işleyişi hakkında bilgiye sahip olmam, kazanç elde etmem vb. bunun için günde 1 yada 2 saatimi ayırmaya çalışıyorum. Başlangıç noktası olarak sıkıntı yaşıyordum şimdi onlara da bakacağım.
Hepinize bol şans BTCBTC Smiley
sr. member
Activity: 868
Monetizing Mobile Engagement Data
June 13, 2018, 04:46:54 AM
Bu işe sıfırdan başlayanlara tavsiyem şudur; en az 10.000 TL ile kripto para piyasasına girmelisiniz. Eğer yatırım yaptığınız kripto para artarsa dişe dokunur bir kazanç elde edebilirsiniz. Yoksa çok az bir kazanç elde edersiniz. Şansınız yaver giderse Bitcoin'in 20.000 Dolar seviyesine çıktığı zaman ki gibi bir pompaya denk gelirseniz ciddi ölçülerde kazanç sağlayabilirsiniz. Tabi bütün paranızı Bitcoin'e yatırmayın. Mesela yarısıyla da beğendiğiniz bir altcoin alabilirsiniz. Böylelikle çift taraflı bir kazanç elde edebilmeniz mümkündür.
member
Activity: 378
Merit: 55
June 13, 2018, 04:35:27 AM
hoşgelmişsin kardeşim.
Blockchain sistemi çok büyük sadece blockchainde değil kriptoparalarda giriyor işin içine. Daha sonra trade, token, coin, altcoin, boğa, ayı derken hepsi birbirine giriyor. Durumunu gayet iyi anlayabiliyorum. O yüzden adım adım gitmen gerekiyor sonrası çorap söküğü gibi geliyor.
Ben sana doğrudan konuların linkini değilde ana başlıklarını vereceğim onlarla ilgili okursan yavaş yavaş temelini oturtursun.

ilk araştırman gereken blockchain. Öyle herşeyini değil ana hatlarıyla araştırsan yeterli olur. En azından kafanda bazı şeyler oturur.
Bitcoin doğmuş da neden doğmuş nasıl doğmuş mantığı ne?
ekonomik sisteme yeni bir düzen diyorlarda bunu nasıl beceriyor normal ödeme yöntemlerinden farkı ne bu bitcoinin?
Adres ne cüzdanlar ne ne işe yarıyor bunlar. gönderiliyorda nasıl gönderiliyor?
hangi çeşit cüzdanlar var?
bitcoin haricinde başka coinler var onlar hangileri oluyor? (eth, neo gibi)
bazısına token diyorlar bazısına coin bunların farkı ne oluyor?
bu madencilik hadisesi ne?
ico diyorlar o ne oluyor?
trade işlemi ne oluyor? hangi borsalarda işlem yapılabilir? borsaların avantajı dezavantajı ne? borsalarda işlemler nasıl yapılır?

bunları azar azar kafanı yormadan araştırarak güzel bir temel oturtursun. Terimlere ve konuya hakim olduktan sonra sıkıntı yok artık. Kafana bir şey takıldığı zaman anlayabilme hızın çok artar.

Yeni üye olduğun için benden sana tavsiye. Bountylerden ilk etapta uzak dur kafanı karıştırmasına izin verme. Bountylerden 3 5 token kazanma derdine düşüp öğrenebileceğin herşeyi elinin tersi ile itebilirsin. Emin ol öğrenmeye başladıktan sonra daha çok kazançlı çıkacaksın.
sr. member
Activity: 629
June 13, 2018, 04:20:28 AM
Başlamak için çok güzel bir portaldasın bunun değerini bil. Bol bol okuman gerekiyor, yardımcı bir cok baslık var, önce soruları bulman lazım soruları bulmak için de  dogru baslıklardan başlamalısın;

https://bitcointalksearch.org/topic/yeni-uyeler-cin-hzlandrlm-forum-turu-760809
https://bitcointalksearch.org/topic/satoshi-nakamotonun-bitcoin-makalesinin-turkcesi-633292
https://bitcointalksearch.org/topic/merit-sistemi-2818404

iyi okumalar kolay gelsin..
sr. member
Activity: 616
Merit: 281
June 13, 2018, 02:58:40 AM
merhabalar arkadaşlar.
Sıfırdan başlamak tam olarak içinde bulunduğum durum. Okuyorum evet çok fazla şey okuyorum ama ne olduğunu anlayamadığım birçok terim var ve inanın nereden başlayacağımı bilmiyorum.
Yani tam olarak seviye atlamayı sonrasında ise kazanç sağlamayı yada kişisel olarak kendimi konular ve başlıklar ile geliştirmeyi hedefliyorum, şüphesiz hepimizin hedefi bu. Ancak tam olarak işe nasıl başlamalıyım ?
Destekleriniz için şimdiden teşekkürler Smiley

Önce Google a "BITCOIN nedir?" yazmaktan başlamalısın. Sonra "Ethereum nedir?" . Sonra "Altcoin nedir?" . Bunları iyice öğrendikten sonra gerisi gelir.
jr. member
Activity: 90
Merit: 3
June 12, 2018, 05:46:03 PM
Sanırım neye başlayacağınıza da karar vermeniz lazım.

Alış/satış(Trade) mı yapacaksınız?
Yatırımlık alıp düşse de bekleyecek misiniz(HODL)?
Kazım(Mining) mı yapacaksınız?
Arbitraj mı yapacaksınız?
Blokzincir (Blockchain) teknolojisi ile bir şeyler mi geliştireceksiniz (ICO, Exchange vs....)?

Pages:
Jump to: