Pages:
Author

Topic: SistemKoin Hakkında - page 2. (Read 352 times)

full member
Activity: 406
Merit: 189
September 11, 2018, 07:00:26 AM
botlarla hacim şişirme olayı artık sıradanlanlaştı, ne derse desinler az aklı başında biri hangi hacimlerin gerçek hangisinin wash trade olduğunu anlıyor.
sistemkoin özellikle altcoinlere yönelmesi ve yurtdışı kullanıcıyıda hedeflemesi bakımından başarılı buluyorum. hacim kısmı şişirme yapacak bişey yok.
member
Activity: 309
Merit: 15
September 11, 2018, 03:27:29 AM
Birçok borsa gibi sahte işlemlerle hacim yükseltiyorlar, al sat arasındaki sınıra işlem emri verdiğinizde bu miktar 1 cent bile olsa hacim bir anda duruyor. CMC'de görünen kripto paraların 190 milyar dolar üzerinde toplam hacme sahip olduğu gözküküyor mesela. Açıkçası bu mkitarın 10 da biri olmayan bir sektör olduğunu düşünüyorum. Bu sahte hacimlerden dolayı.

Haha yok yaa. Sistemkoin, sistemi kurmuş dünyaya hizmet ediyor canım. Dün CMC'ye baktığımda tam Bittrex ile Poloniex arasında idi. Polo yu geçmiş Bittrex'i geçememiş idi. Bugun tekrar baktım ve gördüm ki gururumuz yerli ve milli borsamız Polo'nun 1 sıra altına düşmüş. Polo ile kıyasıya bir rekabet içerisindeler. Birazcık bot kolunu ileri alın, gaza basın hacmi artırın olmuyo böyle. Kıçı kırık Poloniex e geçilmek de ne demek?
newbie
Activity: 10
Merit: 0
September 09, 2018, 04:41:26 AM
Birçok borsa gibi sahte işlemlerle hacim yükseltiyorlar, al sat arasındaki sınıra işlem emri verdiğinizde bu miktar 1 cent bile olsa hacim bir anda duruyor. CMC'de görünen kripto paraların 190 milyar dolar üzerinde toplam hacme sahip olduğu gözküküyor mesela. Açıkçası bu mkitarın 10 da biri olmayan bir sektör olduğunu düşünüyorum. Bu sahte hacimlerden dolayı.
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
September 09, 2018, 04:17:46 AM
Çoğu borsa fake işlemler ile hacimlerini artırıyorlar.
Bu alım satımı botlarla o kadar hızlı yapıyorlar ki belirli aralıklarla yetişmek mümkün değil.
Yani çok korkulacak birşey değil.
Borsaların kendi hacimlerini şişirme çabaları
Bu arada btctürk uzun yıllardır bu piyasada
İlk türk borsasıdır
Tabiki kıyaslanamaz
copper member
Activity: 52
Merit: 2
September 09, 2018, 02:59:40 AM
Arkadaşlar merhabalar, bir kaç gündür Coin Market Cap ve Sistem Koin'in kendi sitesinden işlemleri takip ediyorum. Sözde site olarak Türkiye'nin en büyük hacmine sahipler. Bu hacim o kadar büyük ki, BtcTurk 200-300 BTC, Paribu 300-350 BTC hacim yaparken sistem koin aynı günde 800den yüksek BTC hacmi gösteriyor. Sadece BTC değil diğer altkoinlerde de hacimler çok yüksek.

Şimdi diyebilirsiniz ki, ne var bunda adamlarda ticaret hızlı akıyordur. O noktada da bir kaç araştırma yaptım. Sosyal medyada ve internette kimse Sistem Koin hakkında konuşmuyor. Ekşi sözlükte hakkında 7 adet giriş var. Bitcoin talk konusu sadece 6 sayfa. Twitter'da 1831 takipçileri var. Pagerank ile sayfa değerlerine baktığımda ise, Google skoru 4/10, cPR 3.8/10. Alexa küresel sıralama 156882, erişim sıralaması ise 148308.

Aynı veriler BtcTurk ve Paribu için incelendiğinde Sistemkoinden kat kat daha iyi oldukları görülüyor. Sadece ekşi sözlükte 55 sayfa BtcTurk içeriği (bakın giriş değil SAYFA), BitcoinTalk konusu ise 182 sayfa. Twitter'da ise 20K takipçileri var. Paribu için de 55 sayfa ekşi içeriği, 66 sayfa Bitcoin Talk içeriği, 11K da twitter takipçisi görünüyor.

Şimdi tüm bu bilgilerin ışığında SistemKoin kullanıcı sayısının bu diğer iki borsadan çok daha az olduğunu tahmin etmek zor değil. Buna rağmen hacim olarak ikisinin toplamının iki katından fazla hacim gösteriyorlar.

Bu noktada merak ettiğim, neden böyle bir şey yaptıkları? Kendilerini de Türkiye'nin en büyük bitcoin ve altcoin borsası olarak reklam ediyorlar.

Daha detaylı bilgiye sahip olan varsa aydınlatırsa sevinirim.
Pages:
Jump to: