Pages:
Author

Topic: Slovenija (Slovenia) - page 9. (Read 1003454 times)

jr. member
Activity: 504
Merit: 3
February 27, 2018, 10:03:52 AM
Ja, brezveze se sekirat za take majhne vsote. Je pa res, da se lahko zgodi, da ravno iz tebe naredijo izjemo in mučenika za v poduk drugim. Tako kot tistega, ko ga je 10 kepsov po televiziji vleklo iz lastne hiše, ker je imel zapadle obveznosti za 100€, hahaha.
hero member
Activity: 1276
Merit: 622
February 27, 2018, 09:45:59 AM

To je že eno leto stara fora. Še kar niso specificirali kaj je občasno in kaj je dejavnost. Zeh.

Mate vsi milijone, da se tolk sekirate? A se dejansko bojite, da vas bo FURS za jurja lovil?

Sej če maš miljone, se ne rabiš sekirat pa lahka mojitote sipaš na Bora Bora, medtem ko te v Sloveniji tvoj odvetnik iz dreka vleče. Cheesy

Itak. Ne vem kako je s folkom tukaj, ampak mene sta že vsa panična spraševala kolega, ki mata mogoče za 500€ vsega skupaj.

In samo debelo izpod čela gledam kaj zaboga ju skrbi...
jr. member
Activity: 504
Merit: 3
February 27, 2018, 09:34:27 AM

To je že eno leto stara fora. Še kar niso specificirali kaj je občasno in kaj je dejavnost. Zeh.

Mate vsi milijone, da se tolk sekirate? A se dejansko bojite, da vas bo FURS za jurja lovil?

Sej če maš miljone, se ne rabiš sekirat pa lahka mojitote sipaš na Bora Bora, medtem ko te v Sloveniji tvoj odvetnik iz dreka vleče. Cheesy
full member
Activity: 1064
Merit: 101
February 27, 2018, 06:33:16 AM
Hvala Jaka za fajn odgovor, za service del foruma se sploh prej nisem zavedal. Če bi imel merit, bi ti jih par stisnil, haha. Za nek bounty sem se prijavil, baje naj bi tedensko izplačevali svoje kovance za 10 kvalitetnih post-ov na forumu. Drugače pa mislim, da se te spomnem iz Telegrama. Mislim, da sva enkrat govorila glede SportyCo (takrat je imel še drug ime). Dobra ideja in všeč mi je projekt, saj dejansko rešujete neke "real-life" probleme.

Pri signature kampanjah (oz. pri vseh kampanjah) je dobro, da prej mal raziščeš projekte, idejo, ekipo, prisotnost na družabnih omrežjih ipd. in tako dobiš nek površinski občutek o njihovem potencialu. To ključno vpliva na to, ali boš za nagrado v denarnico prejel totalno neuporabne žetone ali pa "zlato". Če te zanima še kaj glede drugih kampanj (twitter, fb, prevodi ipd.) le vprašaj, js se z njimi jajčkam že slabo leto  Grin
hero member
Activity: 1276
Merit: 622
February 27, 2018, 03:17:18 AM

To je že eno leto stara fora. Še kar niso specificirali kaj je občasno in kaj je dejavnost. Zeh.

Mate vsi milijone, da se tolk sekirate? A se dejansko bojite, da vas bo FURS za jurja lovil?
jr. member
Activity: 504
Merit: 3
February 26, 2018, 06:34:36 PM
Zanimivo. Kdo od vas bo odprl s.p.?  Grin
jr. member
Activity: 504
Merit: 3
February 26, 2018, 11:45:51 AM
Hvala Jaka za fajn odgovor, za service del foruma se sploh prej nisem zavedal. Če bi imel merit, bi ti jih par stisnil, haha. Za nek bounty sem se prijavil, baje naj bi tedensko izplačevali svoje kovance za 10 kvalitetnih post-ov na forumu. Drugače pa mislim, da se te spomnem iz Telegrama. Mislim, da sva enkrat govorila glede SportyCo (takrat je imel še drug ime). Dobra ideja in všeč mi je projekt, saj dejansko rešujete neke "real-life" probleme.
sr. member
Activity: 628
Merit: 276
BTC, ETH, XMR, LTC
February 26, 2018, 08:06:17 AM
Hvala za razjasnitve. Sam trenutno bolj iščem platforme, kjer bi lahko z vloženim delom dobil kompenzacijo v obliki tokenov (ki imajo že neko vrednost). Sem pa nameraval tudi kakšne bounty-je delat. Lahko kdo priporoča kakšen bounty, ki je šele dodobra začel? Sploh kdo od vas to dela?

Imaš že na tem forumu veliko raznoraznih bountyev in ponudb za service. Poglej naslednje boarde, lahko pa še sam raziščeš malo.
https://bitcointalk.org/index.php?board=238.0
https://bitcointalk.org/index.php?board=85.0
https://bitcointalk.org/index.php?board=52.0
Jaz sem sodeloval v parih signature camapignih, sem zelo zadovoljen.
Moraš pa se zavedati da je možnost scamov in drugih zapletov zelo velika.

Lep pozdrav vsem skupaj. Sem se en nov clan, ki se je spustil v te vode Smiley - upam, da me ne bo kak vihar odnesel ze takoj in da lahko racunam na vas, za kaksno koordinato svetilnika, ce se zgubim Smiley Hvala vnaprej Smiley

Pozdrav, super, smo veseli vseh ki jih zanimajo take stvari, še bolj veseli pa smo če te ne zanima samo hiter zaslužek.
Že v naprej ti povem, da na razna vprašanja "Pozna kdo xy ICO?", "Kam naj vložim x BTC-ja", "Jaz rudarim kriptovalute, kaj priporočate?" ne boš dobil pametnih odgovorov. Najprej sam razišči zadevo poglej kaj se že ve na tem področju potem pa vprašaj (z vsemi linki in tvojimi poizvedbami) pa boš mogoče dobil kakšen pameten odgovor. Vedno najprej vprašaj Google.


Bi pa ob tej priložnosti še na kratko predstavil projekt SportyCo, ker vidim da še ni bil predstavljen na tem delu foruma (sem del ekipe, community manager).

Čisto na kratko: Naš cilj je s pomočjo blochchaina/pametnih pogodb neposredno povezati športnike, športne klube in športne organizacije na eni stani ter navijače, športne navdušence in investitorje na drugi strani.  V decembru smo že uspešno zaključili ICO, do konca prvega četrtletja 2018 bo donacijski del platforme že deloval. Podpira nas veliko znanih ljudi: Roberto Carlos, Ronaldinho Gaúcho, Charlie Shrem, Phillip Nunn, Robby Schwertner, Peter Prevc, Jakov Fak, Jernej Damjan, Dejan Zavec...

Vljudno vas vabim, da si preberete kaj več o projektu in v primeru vprašanj seveda tudi kaj vprašate:
Bitcointalk announcement: https://bitcointalksearch.org/topic/ann-ico-spf-sportyco-decentralized-sports-investment-funding-ecosystem-2211728 (v kratkem bo announcement posodobljen z bolj aktualnimi podatki)
Reddit post (z vsemi pomembnimi informacijami, linki): https://www.reddit.com/r/SportyCo/comments/7ue4hk/useful_information_about_sportyco/
Spletna stran: https://sportyco.io
Telegram skupina: https://t.me/SportyCo_official
newbie
Activity: 1
Merit: 0
February 24, 2018, 07:53:37 AM
Lep pozdrav vsem skupaj. Sem se en nov clan, ki se je spustil v te vode Smiley - upam, da me ne bo kak vihar odnesel ze takoj in da lahko racunam na vas, za kaksno koordinato svetilnika, ce se zgubim Smiley Hvala vnaprej Smiley
jr. member
Activity: 504
Merit: 3
February 23, 2018, 07:06:17 PM
Hvala za razjasnitve. Sam trenutno bolj iščem platforme, kjer bi lahko z vloženim delom dobil kompenzacijo v obliki tokenov (ki imajo že neko vrednost). Sem pa nameraval tudi kakšne bounty-je delat. Lahko kdo priporoča kakšen bounty, ki je šele dodobra začel? Sploh kdo od vas to dela?
newbie
Activity: 16
Merit: 0
February 23, 2018, 04:13:39 AM
In kaj to pomeni, da so pametni tokeni? Se opravičujem, če se vam zdi, da sprašujem bedarije. Lahko bi sicer samo pogooglal, ampak raje slišim laično iz prve roke.  Cheesy

Bancor ponuja likvidnost žetonov (tokens). Za to se kot rezervni žetoni uporabljajo žetoni Bancor.
Vsi pametni žetoni se lahko v vsakem trenutku pretvorijo v žetone Bancor - brez posrednika oziroma prodajalca (samo na podlagi zdaržanega ali rezerviranega razmerja, ki je določeno v pametni pogodbi.). Pametni žeton zagotavlja likvidnost preko dveh vrst zaloge. Ena je dinamična, druga pa fiksna...
hero member
Activity: 1276
Merit: 622
February 23, 2018, 03:53:14 AM
Mi lahko nekdo pove tako po domače, kaj točno je Bancor oz. Bancor protocol?

V osnovi je to standard za kreiranje smart tokenov. Se pravi, da vsak lahko kreira svoj ERC20 token.

S tem da so tokeni kreirani na Bancor protokolu pametni tokeni.

Res je, smart token = pametni token. Se opravičujem ker sem bil nejasen  Tongue Uporabljam angleške izraze, ker so splošno sprejeti in prepoznani. Z uporabo slovenskih ti google ne najde kaj pametnega.

In kaj to pomeni, da so pametni tokeni? Se opravičujem, če se vam zdi, da sprašujem bedarije. Lahko bi sicer samo pogooglal, ampak raje slišim laično iz prve roke.  Cheesy

Kaj pa je to? Token, ki je ustvarjen iz smart contract (pametne pogodbe, recimo). Se pravi isto kot vsak ERC20 token, ki temlji na Ethereum platformi. Vsi so bili ustvarjeni na podlagi contracta. Pametni so pa točno toliko kot je pametno spisana skripta za contract. Beri: v veliki večino so precej glupi.

Koliko je pa vse skupaj uporabno za laično uporabo, sem pa skeptičen.
newbie
Activity: 66
Merit: 0
February 22, 2018, 07:06:43 PM
Zanimivo, jst se tudi ravno spoznavam s tem.. a ma kdo kak mining narjen delate kej?
jr. member
Activity: 504
Merit: 3
February 22, 2018, 06:16:32 PM
In kaj to pomeni, da so pametni tokeni? Se opravičujem, če se vam zdi, da sprašujem bedarije. Lahko bi sicer samo pogooglal, ampak raje slišim laično iz prve roke.  Cheesy
newbie
Activity: 16
Merit: 0
February 22, 2018, 12:48:05 PM
Mi lahko nekdo pove tako po domače, kaj točno je Bancor oz. Bancor protocol?

V osnovi je to standard za kreiranje smart tokenov. Se pravi, da vsak lahko kreira svoj ERC20 token.

S tem da so tokeni kreirani na Bancor protokolu pametni tokeni.
hero member
Activity: 1276
Merit: 622
February 21, 2018, 03:57:38 AM
Mi lahko nekdo pove tako po domače, kaj točno je Bancor oz. Bancor protocol?

V osnovi je to standard za kreiranje smart tokenov. Se pravi, da vsak lahko kreira svoj ERC20 token.
jr. member
Activity: 504
Merit: 3
February 20, 2018, 07:03:42 PM
Mi lahko nekdo pove tako po domače, kaj točno je Bancor oz. Bancor protocol?
jr. member
Activity: 504
Merit: 3
February 20, 2018, 02:54:57 PM
Živjo. Tudi sama sem razmišljala, da bi se lahko vsi malo potrudili oživeti ta slovenski topic, tukaj na bitcoin talk-u. Vsi znamo angleško, res je... vendar bi bilo čudovito, da bi lahko pri bounty nagradah, zaslužili tudi s prevodom v slovenski jezik.. toda dokler bo ta slovenski topic tok mrtev kot je zdaj, mislim da nihče ne bo niti ponudil prevoda whitepaper-ja in ANN-ja v slovenščino, ker verjeno mislijo, da se to za manjšino ljudi sploh ne splača.  Smiley Smiley Smiley Smiley

Živijo, tudi jaz se strinjam glede oživitve topica. Nevem sicer o čem v glavnem teče tu debata (nisem še prebral celega topica), vendar lahko začnem s tem, da vas vprašam klasično vprašanje. Katere altcoine kaj držite in kateri bojo v 2018 letu uspešni po vašem mnenju? V katerih denarnicah jih imate in katere exchangerje uporabljate? Takšne informacije bi mi prišle prav, da dobim feedback tudi od slovenskega communityja. Sam se sicer malce še lovim, s kriptoti sem začel šele par mesecev nazaj.

Res je tudi glede prevodov. Lahko bi dobili svoj sub-board in s tem previco do prevajanja v naš jezik. Saj navsezadnje vsak dan poslušam, da smo Slovenci glede blockchain tehnologij oh in sploh med prvimi na svetu.
hero member
Activity: 1276
Merit: 622
February 15, 2018, 09:44:17 AM
To je bilo misljeno kot odpiranje ANN threadov v tem sub-forumu: https://bitcointalk.org/index.php?board=11.0

To že... Ampak se ne bodo mogli izognit mojemu teženju, če bo ANN prevode dajali tukaj  Grin
Pages:
Jump to: