Pages:
Author

Topic: Sokak Hayvaları ve Çocuklar - page 2. (Read 230 times)

jr. member
Activity: 168
Merit: 1
June 05, 2018, 09:34:48 AM
Çocukların eğitim almaya başladığı ilk yer aile ve cocuklar ailesindeki bireyleri model alıyor bu yuzden ebeveynlerin hayvanları korkulması gereken canlılar değil dostlarımız olarak anlatmasi ve gostermesi gerekiyor cocuklara.
newbie
Activity: 168
Merit: 0
June 05, 2018, 09:11:44 AM
Günümüzde ne yazık ki hayvanlara türlü işkenceler yapıldığını görüyoruz ve bu çok kötü bir durum. Ilerde de bu tarz şeylerin en azından azalması için cocuklara bu konuda doğru eğitimin verilmesi gerekiyor.
jr. member
Activity: 140
Merit: 8
June 05, 2018, 08:48:24 AM
Maalesef bu olay kucuklukten asilanacak bir olay. Herkesin bu konuda bilincli olmasi gerekiyor fakat insanlar oldukca bencil ve hayvanlarin yasama hakkini cok kolay bir sekilde ellerinden alabiliyorlar. Umarim gencler cocuk sahibi dostlarim cocuklarina bunu kucuk yasta ogretirler.
jr. member
Activity: 140
Merit: 3
June 05, 2018, 08:29:00 AM
Hayvanlar bizim dostlarımız ve cocuklara kesinlikle kücükken bunu aşılamamız gerekiyor. Ne insanlar goruyoruz hayvanlara eziyet eden bunların engellenmesi için yeni nesilde bu sekilde kotu seyler olmamasi icin cocuklarimiza hayvan sevgisini asilamaliyiz.
sr. member
Activity: 672
Merit: 251
June 05, 2018, 06:27:41 AM
Bir eğitimci olarak, Çocukların sokak hayvanlarına sevgi beslemesi ,onları sevgi dolu bir yetişkin olarak yetiştirmede en önemli olgulardan biri olduğunu şiddetle savunuyorum. Hayvanlara iyi davranan bir birey insanlara da iyi davranır. Bu sebeple , kesinlikle çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamalıyız.
member
Activity: 448
Merit: 12
June 05, 2018, 02:45:43 AM
Çocuk aslında merhameti sokak hayvanlarına karşı öğreteceğimiz davranışlarıyla öğrenir.
Çünkü bu hayvanlar vereceğiniz en küçük bir sevgiye misliyle karşılık vereceği için insanlara iyiliği ve verdiği güzel duyguları öğretirler..
full member
Activity: 322
Merit: 158
Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---
June 05, 2018, 02:26:43 AM
               Arkadaşlar aileniz de küçük çocuk varsa lütfen onlara hayvan sevgisi aşılayın çünkü ilerleyen yaşlarda bu sevgiyi aşılamak çok zor.

Kendi mahallemde çocukların aileleri ile kavga etmemek için kendimi zor tutuyorum sebebiyse nerede bir canlı görseler kedi köpek kirpi(evimin önü resmi devlet binası bahçesi ve ağaçlık yeşillik) vs. sürekli eziyet ediyorlar hayvanlara... Çocuklar hayvanlar için yerleştirdiğim su ve mama kablarına resmen nişan alıp top atıyor özellikle nasıl bir keyf alıyorlarsa bundan uyarmama rağmen devam da ediyorlar 2 karış dil var hepsinde cevap da veriyorlar yani terbiye ve eğitim sıfır. Kirpi su arıyor taş atıyorlar hayvana, kedi mama yemeye geliyor üzerine koşup tekme atıyorlar, köpek geliyor bağrış çağrış peşinden koşuyorlar hayvanın aileler tabi ki bunları görmüyor.

Bunun yanı sıra hayvanları kovalıyorlar yavru kedi görmesinler ellerinde oyuncak olup perti çıkana kadar hayvanlara eziyet diyorlar ve geçen gün yine bir yavru kedi çocukların elinde öldü... Eğer bilinçlenme olmazsa ölmeye de devam edecekler... Hayır şimdi gidip dövsen sövsen bu sefer aileleri de sen çocuğumuza dokunamazsın laf edemezsin dese haklı olacaklar çünkü asıl dayağı hak eden kendileri de ne yazık ki ülkemizde hayvan hakları tam olarak uygulanmıyor ve hayvanları korumak bir müdafa şekli olarak geçmiyor karakolda adliyede... Normal uyarsan bakın çocuklar yapmayın onlarda canlı canları acıyor üzülüyorlar rahatsız edilmek istemiyorlar sadece huzurlu bir şekilde dinlenebilecekleri yerler ve huzurlu bir şekilde yiyebilecekleri yemek içebilecekleri su arıyorlar desem ki çok denedim bunu tamam abi deyip ben uzaklaşınca tam gaz devam illallah ettim.

Tabi çocukların birde yetişkin versiyonları var geçerken mama kaplarına tekme atanımı ararsın ; besleme alanını çöplüğe çevirip bulduğu her yemek artığını düzensiz bir şekilde getirip oraya dökeni mi ararsın (örneğin adam gelip 1 tencere makarnayı yolun ortasına döküyor hiç bir kap kullanmadan) hepsi ayrı bir tür.

Yani kısacası arkadaşlar lütfen ailemizde ki çocukların doğada hayatta kalmaya çalışan hayvanlar ve çevre düzeni konusunda eğitimine önem verelim ve görmezden gelmeyelim...

Herkese şimdiden teşekkür ederim...
Pages:
Jump to: