Pages:
Author

Topic: Solo madencilik - page 2. (Read 5036 times)

legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
January 14, 2017, 11:45:28 AM
zorluk her coin'de artabilir ve azalabilir.sizinde bildiğiniz gibi sabit zorluk saçma olurdu.bunu biliyorum.ben sürekli artmadığını belirtmek istemiştim.
şimdi bir tekrar kontrol ettim dediğiniz doğru sürekli bir artış var majör asicsiz altcoinlerde.benim bilgiler biraz eskiydi Smiley

Zorluk artıyor ama kurda yukseliyor ortalama kazanc 3 asagı 5 yuksrı aynı

O dediginiz pek dogru degil.

Siz daha cok su sekilde dusunuyorsunuz, bir cok yeni baslayan gibi.

newbie
Activity: 22
Merit: 0
January 14, 2017, 11:15:00 AM
zorluk her coin'de artabilir ve azalabilir.sizinde bildiğiniz gibi sabit zorluk saçma olurdu.bunu biliyorum.ben sürekli artmadığını belirtmek istemiştim.
şimdi bir tekrar kontrol ettim dediğiniz doğru sürekli bir artış var majör asicsiz altcoinlerde.benim bilgiler biraz eskiydi Smiley

Zorluk artıyor ama kurda yukseliyor ortalama kazanc 3 asagı 5 yuksrı aynı
sr. member
Activity: 462
Merit: 250
Arianee:Smart-link Connecting Owners,Assets,Brands
January 12, 2017, 03:14:35 PM
sr. member
Activity: 448
January 12, 2017, 03:06:26 PM
ben de yeşillendireyim dedim,geçen ay solock 8 block oluşturdu dediniz,fakat zorluk bitcoinde sabit değil,
https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty

buradan artan zorluk seviyesini ve kazım gücünü inceleyebilirsiniz,2 aylık grafik bu.ama öncesinde de zorluk ve hashrate artışı vardı
gördüğünüz gibi son 2 ayda da var.ileride de olacaktır.yeni cihazlar üretiliyor yeni oyuncular işe giriyor vs vs.zorluk seviyesi arttıkça blok bulma olasılığınız da düşecek.bence bu bir risk.altcoinler için gpu rig toplamanızı öneririm.birçok seçeneğiniz oluyor çünkü ve sürekli artan bir zorluk yok.

Altcoinlerde de aynen bitcoin gibi zorluk derecesi var hocam. Ve talep doğrultusunda onlarda da aynen bitcoinde olduğu gibi artış oluyor sürekli.
sr. member
Activity: 462
Arianee:Smart-link Connecting Owners,Assets,Brands
January 12, 2017, 02:25:36 PM
ben de yeşillendireyim dedim,geçen ay solock 8 block oluşturdu dediniz,fakat zorluk bitcoinde sabit değil,
https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty

buradan artan zorluk seviyesini ve kazım gücünü inceleyebilirsiniz,2 aylık grafik bu.ama öncesinde de zorluk ve hashrate artışı vardı
gördüğünüz gibi son 2 ayda da var.ileride de olacaktır.yeni cihazlar üretiliyor yeni oyuncular işe giriyor vs vs.zorluk seviyesi arttıkça blok bulma olasılığınız da düşecek.bence bu bir risk.altcoinler için gpu rig toplamanızı öneririm.birçok seçeneğiniz oluyor çünkü ve sürekli artan bir zorluk yok.
newbie
January 12, 2017, 02:18:25 PM
Bu kadar büyük bir yatırımı sanal bir kura yatırmaktansa inşaat yapın RIO süresi 6 ay. 2 Haftada 400 Dolar oynayan bir sisteme onca para bağlamak hiç bir dilde mantıklı gelmiyor bana, forumda yeniyim ama ülkede bir elin parmağını geçmeyecek basit düzeyde geçerliliği olan bir işe bu yılda başlamak 1 milyon dolarla ... Benim ufkum dar sanırım ya da betonlaştı beynim.

Btc nin değeri sürekli oynarken, bunu çıkarmak için kullanılacak her birimin maliyeti sürekli artıyor. Zorluk seviyesinden Elektriğe kadar, kullanılan sistemin bakım masrafından kablosuna kadar. 1 yıl 1 ay rio öngürülen 300 adet minerin bozulan yanan çalınan vs öngörülemeyen giderlerle beraber sigorta yaptıramıyor oluşunuz bile başlı başına korkutmalı sizi ve burada bunu sorarak bu işe girmeyi düşünme cesaretinize hayran kaldığımı saygıyla belirtmek isterim ...

Oncelikle şunu belirtmek isterim ki sanal bir kur dediginiz para biriminin şuan piyasa da 10 milyar dolar civarında bir alım gücü oldugunu biliyorsunuzdur heralde.
Peki sizce herkesin bildigini iddaa ettigi inşaat işinden herkes para kazanabiliyor mu sanıyorsunuz siz?
Evet ben bitcoin ile ilgili çok fazla şey bilmiyorum ama araştırıyorum. Ama yıllardır ticaretin içindeyim ticareti biliyorum kaybetme ihtimalinide kazanma ihtimalini de.
Ama sizde şunu bilin para her zaman bir işin herkes tarafından kesin kazanç olarak görmedigi materyellerden kazanılır.
Ve size ilk başta çılgın ve cesaretine hayranım diyen insanlar başardığında ya şanslı yada dahi derler.

Roi süresi ile ilgili de solo da gecen ay SOLOCK adlı pool 8 adet bulmuş. Yaklasık olarak 2 ph gücleri varmış. Bizim kurmak istednigimiz güçde en az bukadar.
Ortalama bir hesapla 8 block 100 bitcoin ediyor. Oda şuan ki  kurla yaklaşık 80 bin dolar yapıyor.
Yine ortalama 20 bin dolar masraf ile 50-60 bin dolar kar hesaplıyoruz degişkenler dahil
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
January 12, 2017, 02:13:01 PM
Arkadaslar merhaba.
Bir suredir konu ile ilgili arastirmalar yapiyorum. Bulundugum sehirde yaklasik 30 cihaz ile (s7) madencilik yapan tecrubeli bir arkadasda var. ama sadece onun yonlendirmesi ile bu ise girmek istemiyorum. Konu ile ilgili bilgili arkadaslar lutfen yardim etsinler.
500bin dolar bir butce ile yaklasik 250 cihaz almayi dusunuyorum. Arkadas bu kadar cihaz sayisi ile solo madencilik oneriyor ve onun hesaplamariyla bakarsak 6 ay da bile sistem kendini amorti ediyor.
Siz ne dusunursunuz ?
Organize sanayi elektrigi kullaniyorum suanda zaten farkli bir sanayi tesisi calistiriyorum ve ortalama elektrik maliyetim 0.28 kurus
Eger bitcoin mining dogru karar derseniz. S9 mu r4 mu tavsiye edersiniz?
Baska bir arkadas ise ethereum daha mantikli dedi ve ayni cihazla diger madenleride cikarabilirsin dedi

Yardim lutfen ?

Kisa bir cevap verecegim
1, arkadasinizin dunyadan haberi yok
2, $500K 250 ile adet S9 alamazsiniz
3, Su anki zorluk derecesinde $750 kur sabiti ile amorti etmeniz 1 yil 158 gun suruyor ( ki devamli artan zorluk derecesine gore her gun bu sure daha da artacak.)

Ben uzun süredir asic mininge uzak kaldım diff zorluk arttı cihaz piyasası ne oldu bilemiyorum ama merak ettiğim
arkadaşın ne kadar sürede block buluyor ve şuana kadar kaç hash ile kaç block bulmuş bunları da söyledi mi?
6 ay roi demek 3 günde 1 block bulacağım demek..
500K usd 250 cihaz hesaplaman muhtemelen r4 için 2175ths yapar
Güncel zorluk seviyesi ile hesaplarsak
Ortalama block bulma süren 7 gün 16 saat tabi şansına bağlı olarak değişiklik gösterebilir ama genel ortalama budur.
Bu zorluk arttıkça yeni cihazlar geldikçe uzayacaktır roi süresi
karar sizin burada bir çok arkadaş bu saatten sonra girilmez diyecektir
bir iki sene önce aynılarını diyorlardı seneye yine aynısını söyleyecekler Smiley
sr. member
Activity: 434
Merit: 255
January 12, 2017, 12:17:51 PM
Bu kadar büyük bir yatırımı sanal bir kura yatırmaktansa inşaat yapın RIO süresi 6 ay. 2 Haftada 400 Dolar oynayan bir sisteme onca para bağlamak hiç bir dilde mantıklı gelmiyor bana, forumda yeniyim ama ülkede bir elin parmağını geçmeyecek basit düzeyde geçerliliği olan bir işe bu yılda başlamak 1 milyon dolarla ... Benim ufkum dar sanırım ya da betonlaştı beynim.

Btc nin değeri sürekli oynarken, bunu çıkarmak için kullanılacak her birimin maliyeti sürekli artıyor. Zorluk seviyesinden Elektriğe kadar, kullanılan sistemin bakım masrafından kablosuna kadar. 1 yıl 1 ay rio öngürülen 300 adet minerin bozulan yanan çalınan vs öngörülemeyen giderlerle beraber sigorta yaptıramıyor oluşunuz bile başlı başına korkutmalı sizi ve burada bunu sorarak bu işe girmeyi düşünme cesaretinize hayran kaldığımı saygıyla belirtmek isterim ...
newbie
January 12, 2017, 04:45:28 AM
Arkadaslar merhaba.
Bir suredir konu ile ilgili arastirmalar yapiyorum. Bulundugum sehirde yaklasik 30 cihaz ile (s7) madencilik yapan tecrubeli bir arkadasda var. ama sadece onun yonlendirmesi ile bu ise girmek istemiyorum. Konu ile ilgili bilgili arkadaslar lutfen yardim etsinler.
500bin dolar bir butce ile yaklasik 250 cihaz almayi dusunuyorum. Arkadas bu kadar cihaz sayisi ile solo madencilik oneriyor ve onun hesaplamariyla bakarsak 6 ay da bile sistem kendini amorti ediyor.
Siz ne dusunursunuz ?
Organize sanayi elektrigi kullaniyorum suanda zaten farkli bir sanayi tesisi calistiriyorum ve ortalama elektrik maliyetim 0.28 kurus
Baska bir arkadas ise ethereum daha mantikli dedi ve ayni cihazla diger madenleride cikarabilirsin dedi

Yardim lutfen ?

Kisa bir cevap verecegim
3, Su anki zorluk derecesinde $750 kur sabiti ile amorti etmeniz 1 yil 158 gun suruyor ( ki devamli artan zorluk derecesine gore her gun bu sure daha da artacak.)

Evet 750 dolar ile zor. 1000 dolar olursa o zaman 13 ayda amorti eder. PPS ile çalışma PPLNS ile çalışma ve SOLO çalışmayı öğrenin derim ben. 500 bin dolar ile 250 cihaz alınabilir Deep. Eğer Çin'e gidip gelmek ve gümrüksüz geçirmek şartı sağlanırsa. Bence Envr arkadaşınıza bir sorun elektriği kaçak mı? muhtemelen o onu hesaplıyordur. Ya da çok düşük ücret ödüyordur elektriğe

Bu cihazlarin agirligi 1.5 ton, arti guc kaynagida alinmasi gerekiyor, bir o kadarda o var, 350 KWatlik bir elektrik tesisati gerek, iklimlendirme gerek, 250 cihaz i tek tek kontrol edemezsiniz, bir sunucu altyapisi sart bunlar maliyete eklenen seyler. Bu yuzden 500K ya 250 cihaz alinamaz.

Deep adam sanayi tesisi çalıştırıyorum ve 0,28 kuruş demiş, bu demektirdi bir organize sanayi bölgesinde. bu çıkarımı yapabilirsin. Ama dediğin gibi bu sisteme 500K dolar yatıracak biri heralde sunucu altyapısını düşünmüştür. Eğer bunları hesaplamadınız ise yapmayın bence de. Aynı şey Ethereum içinde geçerli. Sadece bitcoini konuşmuyoruz.

Evet bir sanayi bölgesindeyim. Sanayii elektrigi kullanıyorum. Şuan bir tekstil firması çalıştırıyorum ve elektrik fiyatım uygun. Eger solo madencilikte başarılı olmak için gerekli cihaz sayısı 300 ise. Bu rakamı 1 milyon dolara kadar çıkarabilirim. Gerekli trafo zaten elimde var kablolama sunucu vs sorun degil. Ama dediğim gibi deger mi?
solo için yeterli bir sayı mı?
Önerileriniz ?
legendary
January 12, 2017, 03:56:20 AM
Arkadaslar merhaba.
Siz ne dusunursunuz ?

Yardim lutfen ?

Kisa bir cevap verecegim

Evet 750 dolar ile zor. 1000 dolar olursa o zaman 13 ayda amorti eder. PPS ile çalışma PPLNS ile çalışma ve SOLO çalışmayı öğrenin derim ben. 500 bin dolar ile 250 cihaz alınabilir Deep. Eğer Çin'e gidip gelmek ve gümrüksüz geçirmek şartı sağlanırsa. Bence Envr arkadaşınıza bir sorun elektriği kaçak mı? muhtemelen o onu hesaplıyordur. Ya da çok düşük ücret ödüyordur elektriğe

Bu cihazlarin agirligi 1.5 ton, arti guc kaynagida alinmasi gerekiyor, bir o kadarda o var, 350 KWatlik bir elektrik tesisati gerek, iklimlendirme gerek, 250 cihaz i tek tek kontrol edemezsiniz, bir sunucu altyapisi sart bunlar maliyete eklenen seyler. Bu yuzden 500K ya 250 cihaz alinamaz.
legendary
January 12, 2017, 03:53:14 AM
Arkadaslar merhaba.
Siz ne dusunursunuz ?

Yardim lutfen ?

Kisa bir cevap verecegim

R4 ler alınabiliyor 3 aşagı 5 yukarı diye konuştuk. Yapma mı diyorsunuz yani bu işi. Solo da mı kurtarmaz ?

Kesinlikle yapmayin diyorum.
100K sermaye yatirin, saglam programcilar bulun ve bir Turk altcoin exchange sitesi kurun daha fazla kazanirsiniz.  ( isin icinde TL yada baska Fiat yok yalnizca btc ve alt coinler)
newbie
January 12, 2017, 03:45:34 AM
Arkadaslar merhaba.
Siz ne dusunursunuz ?

Yardim lutfen ?

Kisa bir cevap verecegim

R4 ler alınabiliyor 3 aşagı 5 yukarı diye konuştuk. Yapma mı diyorsunuz yani bu işi. Solo da mı kurtarmaz ?
legendary
January 12, 2017, 03:41:26 AM
Arkadaslar merhaba.
Siz ne dusunursunuz ?

Yardim lutfen ?

Kisa bir cevap verecegim
newbie
January 12, 2017, 03:27:51 AM
Oncelikle verdiginiz detayli cevap icin cok tesekkur ederim. Durumumu biraz daha aciklarsam yol gosterebileceginizden eminim.
Ilk once yardimci olan arkadastan bahsedeyim. Kendisinin 20 tane s7 si var ve evde calisiyor. Burada universitede de arastirma gorevlisi. Kendisine ben ulastim ve yardim istedim. Yuzyuze gorusuyoruz. Sagolsun s7 lerininden birinide isi anlayabilmem icin bana hediye etti. Benden hicbir talebi yok. Ama kurulum vs yardimci olacagini soyledi. Bu kadar makine alacaksan kesinlikle solo yap da onun tavsiyesi.
Ama tabiiki ciddi sorularim var. biz bu isi iki ortak yapmayi dusunuyoruz ve 700 bin dolar kredi limitimiz var. dolarda faizde dusuk ama bu parayi kazanamazsak gercekten cok zorlaniriz. Buradako arkadasin tahmini hesaplamalari ile bukadar cihaz ile solo yaparsan 6 ayda bile roi olur diyor. Sizce dogru mudur ?
Bana tavsiyeleriniz nelerdir ?
Cok tesekkur ederim

newbie
January 11, 2017, 06:41:10 PM
Arkadaslar merhaba.
Siz ne dusunursunuz ?

Yardim lutfen ?
Pages:
Jump to: