Pages:
Author

Topic: Son 2 yılın en durgun zamanını yaşıyoruz - page 2. (Read 567 times)

member
Activity: 336
Merit: 10
Evet maalesef öyle ,800 milyar dolara kadar çıkan kripto pazarı şimdilerde ise 200 milyar dolar seviyelerinde resmen sürünüyor ,eskisi gibi işlem hacimleri yok son derece düşük seyrediyor günlük hacimler ,bunu arttıracak gelişmelerden de maalesef uzak piyasa.
member
Activity: 574
Merit: 14
durgunluk bir yerde kırılır ve hacim artmaya başlar. iyi tarafından bakalıp aylardır bir yerde tutunuyor. orayı da aşağı yönlü kırıp gitmiyor. ama ilerde gidebilir de. durgunluk zamanlarında eğer ralli başlayacaksa eğer hacmi artırmadan toplayanlar olur. senaryolardan bir tanesi tabi.
jr. member
Activity: 448
Merit: 2
Şu an ayı dönemindeyiz mtgox döneminden sonraki en büyük ayı dönemi hem de. O dönemden sonraki çıkış hepimizin malumu. İniş ne kadar uzun sürerse çıkış da o kadar sert olur.
member
Activity: 392
Uzun süren düşüş trendinin arkasında böyle durgunluklar normal ayı ve boğalarda mecal kalmamıştır.Smiley Yükseliş ve düşüşü belirleyecek somut veri, haber, gelişme yok. Haliyle bekleyeceğiz.
jr. member
Activity: 490
Merit: 4
aşırı derecede popüler olduğu için elbette ki hala daha satış yapılması bekleniyor olabilir. holddan başka yapacak bir şey yok şu piyasada.
jr. member
Activity: 154
Merit: 1
Sanki fırtına öncesi sessizlik olur ya işte bunu da ona benzetiyorum ben. Her durgunluğun arkasında bir hareketlilik bir canlanma olacaktır inşallah.
jr. member
Activity: 322
Tamam belki şu an gerçekten de en durgun zamanıdır ama bu bu piyasada ilk defa olan bir şey değil her sene durgun zamanları oluyor.
member
Activity: 728
Trphy.io
Bu tempo devam ederse seneye de son 3 yılın en durgun zamanı deriz. Piyasada hiçbir hareket yok desek yeridir, bu durgunluk içerisinde fiyatların yükselmesini beklemek de hayalcilik..
jr. member
Activity: 378
Merit: 3
Bir planları illa ki vardır da senin benim tahminimden ileri bir plan olduğunu düşünüyorum. Ayrıca her şey kendi ellerinde değil normalde. Şu anlık kendi ellerinde olduğu için fiyat umurlarında olmadan miktar arttırıyorlar.
full member
Merit: 124
bu durgunluk 2 sene öncelerine bakılırsa oralarda da görülebilir gibi biz aslında daha çok gecen seneki yükselişlerle biraz o şekilde ilerlemesine fazlaca alıştık ve bu his biraz daha oradan geliyor.
member
Activity: 546
hocam geçen sene durgunluk mu var, ralli yılıydı. durgunluk bu sene var. ikincisi ben çok pis bir dump için hazırlık yapıldığı kanaatindeyim. hani yatırım yapmayı planlayacak olsam ben vazgeçerdim. ralli yoksa o para bitcoine gitmeyecek, ralli olduğuna emin olucam %20 pahalısına alırım sorun değil. ama ralli yoksa ortada ki yok, o zaman sadece bounty kovalamak da fayda var.
Rdu
jr. member
Activity: 224
Piyasaya ben girdim ya stabil kalır tabi bende bu şanssızlık olduktan sonra Cheesy
Şaka bir yana da hakikaten bu yıl çok stabil oranlarda geçti, kimse kazanamadı neredeyse. Önümüzdeki yıl bu kadar durağan olmaz umarım. Yoksa çoğu kişi hayal kırıklığına uğramış olacaktır.
member
Activity: 420
Merit: 11
DAO Maker

uzun zamandır hiç bu kadar stabil olmamıştı, bitcoini cazip kılan volatile yok oluyor, piyasaya yön veren market maker yani balinanın yeni planı sizce nedir?

- SEC kararını verene kadar volatileyi minimum tutmak istiyor
- sene başından veri topladığı btclerin değerini korumak istiyor, 6k altına izin vermeyecek
- sabrımızı sınayıp 6k direncinin kendiliğinden kırılmasını bekliyor
- her yükselen trend de USD bazında zaten kar realizyonu yaptı bitcoin fiyatı artık umrunda değil.
- vs..
Volatilite yaratmazlar elbet. Çünkü bunun 2 temel sakıncası var; 1- Volatiliteyle bir kısım insanın canını belki yakabilirler, ancak bir kısım insan da onlarla aynı trende kar realizasyonlarıyla varlık fiyatlarını düşürüp( yani ortalamalarını düşürüp) Onların hesapladıkları karlılığı yakalayabilirler ki bu da satmayacakları, üstelik ellerindekini arttırdıkları anlamına gelir. 2- Büyük oynamalar büyük hırslar doğurur. Normalde satmak aklından geçse de yaratılan oynaklık hırsı arttırır, umudu çoğaltır. Umutlanan ya da hırslanan yatırımcı satmaz ki bu da işlerine gelmez.
 Sabrımızı deneyecekleri kesin hem de yeteri kadar BTC biriktirebildikleri zamana dek deneyecekler. Dayanın arkadaşlar. Başka ülkelerden çökenler beslesin piyasa yapıcıları, biz dayanalım. Yokluklara alışığız biz Türkler, parmakları delinmiş çorabıyla uçak kullananların torunlarıyız biz:)
member
Activity: 420
Merit: 11
DAO Maker
Balinaların amacı bize artık yükselişin olmayacağına, işlerin kötüye gideceğine inandırarak elimizdekileri sattırmak. Çok klişe gibi geliyor kulağa ama olay bu yeteri kadar düştüğüne ve insanların satıp çıktığına emin olmaları lazım.

Bizler balinaya tekme atmaya çalışan çılgın hamsileriz.

Hodl...
İzninizle bu muhteşem cümleyi kullanıcam. Çok hoş anlatıyor halimizi. Hamsi olmaktan gurur duyuyoruz ayrıca balina da neyin nesi:)...
jr. member
Activity: 364
Bitcoinin çıkmamamsı için bunların hepsi bahane ,eskiden sec mi vardı da ,şimdi seci bahane edip bitcoinin çıkışına izin verilmiyor ,kripto piyasasında piyasasının düşüşüne en büyük sebep vadeli işlem borsalarıdır.
member
Merit: 33
Balinaların amacı bize artık yükselişin olmayacağına, işlerin kötüye gideceğine inandırarak elimizdekileri sattırmak. Çok klişe gibi geliyor kulağa ama olay bu yeteri kadar düştüğüne ve insanların satıp çıktığına emin olmaları lazım.

Hodl...

Bu dediklerinize tamamen katılıyorum. Balinalar küçük yatırımcının moralini bozuk ucuzdan alma derdindeler. Zamanı geldiğinde yeniden bu piyasaya girip yükselteceklerdir. Umarım bu daha fazla uzun sürmez.
member
Activity: 322
Merit: 32

Hodl...
sr. member
Activity: 971
Merit: 292
6k bandını kırmadıkça felaket tellallığı yapmaya gerek yok diye düşünüyorum. İlla ki bir ralli gelecek.
Sec ten red gelse bile ralliye bağlayabilir diye düşünüyorum. Çünkü herkesin düşüncesinin tersine bir hareket var bu piyasada.
Balinalar ile aynı dşünceyi yakalamak önemli.
jr. member
Activity: 266
bu durgun gidişat sürpriz değil arkadaşlar. ortada henüz gerçekleşmemiş felaket senaryosunu gelecek görebiliriz. hani düşüşe iyice devam edip de bitcoin madenci cihazlarının artık kapatılmasını hedefliyorlar bilemem. bitcoindeki zayıflık 1000 dolara kadar bile gitme durumu var. 1000'e bu kadar yaklaşırlar mı?
full member
Activity: 742
Merit: 112
balinalar 26 ekim tarihinin gelmesini bekliyor. oradan çıkacak karara yönelik hamle yaparlar artık.

sec onayı ile ralli veya sec onayı gelmez ise ve artık ne zaman başlatırlar ise 6000'in altına doğru düşüş ben bekliyorum. kimse kendini kandırmasın, ortada ralli emarasi yok. böyle haberleri pompalayarak işlem hacimlerinde belki bitcoinleri iyice okutup, parada bekliyorlar.
Pages:
Jump to: