Pages:
Author

Topic: son btc kazıldığında btc ne olacak? - page 2. (Read 4255 times)

Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
September 21, 2015, 04:26:11 PM
Ben de bu durumun tam aksini düşünüyorum. Enerji verimliliği daha da yüksek yeni cihazlar üretilmek zorunda kalacak. Eğer tam tersi olursa da elinde eski cihazları bulunduranlar bu sefer işin kaymağını yer.

İsterse güneş enerjisiyle üretim maliyeti dışında sıfır masrafla çalışsın blok ödülü 1 BTC, zorluk da trilyonlarca olunca yeni cihazlar üreteceklerini sanmıyorum. Belli bir noktadan sonra üretim durmak zorunda kalacak.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1000
September 21, 2015, 04:11:58 PM
Olmayan şey değerlidir felsefesinden yola çıkar isek. O günün bir an önce gelmesini ümit ediyoruz. Ayrıca bir arkadaş demişki Son btc kazıldığı zaman minerlar satılacak diye. Son btc kazıldıktan sonra mineri kim niye alsın yav. Anca hurdacı alır.

100 sene içerisinde teknolojik olarak nelerin değişeceğini kestirmek pek mümkün değil. Madenciliğin kâr ettirmediği noktada yeni cihaz üretimi yapılmayacağı düşünülebilir.
Ben de bu durumun tam aksini düşünüyorum. Enerji verimliliği daha da yüksek yeni cihazlar üretilmek zorunda kalacak. Eğer tam tersi olursa da elinde eski cihazları bulunduranlar bu sefer işin kaymağını yer.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1422
September 21, 2015, 08:37:13 AM
Olmayan şey değerlidir felsefesinden yola çıkar isek. O günün bir an önce gelmesini ümit ediyoruz. Ayrıca bir arkadaş demişki Son btc kazıldığı zaman minerlar satılacak diye. Son btc kazıldıktan sonra mineri kim niye alsın yav. Anca hurdacı alır.

100 sene içerisinde teknolojik olarak nelerin değişeceğini kestirmek pek mümkün değil. Madenciliğin kâr ettirmediği noktada yeni cihaz üretimi yapılmayacağı düşünülebilir.
sr. member
Activity: 336
Merit: 250
September 20, 2015, 05:24:18 PM
legendary
Activity: 1064
Merit: 1000
September 20, 2015, 04:37:19 PM
Dünyanın içinde bulunduğu hali düşününce son BTC kazılana kadar kıyamet kopar gibi geliyor bana. Son birkaç jenerasyondan biri olabiliriz.
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
September 20, 2015, 04:07:31 PM
Son Bitcoin de kazıldıktan sonra madencilerin işlevini sürdürmesi için işlem ücretleri yeterli olacaktır. Zaten son coinlere kalmadan önce blok ödülü düşük bir seviyede olacağı için blok ödülünden kazanç sağlama işini 100 yılın altında hesaplamak lazım.

https://en.bitcoin.it/wiki/Controlled_supply#Projected_Bitcoins_Long_Term
Şu anki durumla blok yarılanması gerçekleşirse bir süre daha idare edebilir gibi. 12.5'tan sonra 6.25 BTC blok ödüllü bloklarda sıkıntıya girebilir madencilik.

son btc kazılınca gerekirse sayıyı artırırlar olur biter Smiley
Daha blok boyutuna karar verilemedi kaç aydır. Bitcoin miktarını artırma tartışması açılamaz bile. Teorik olarak böyle bir imkan olsa da pratikte mümkün değil.
full member
Activity: 210
Merit: 100
September 20, 2015, 03:46:11 PM
son btc kazılınca gerekirse sayıyı artırırlar olur biter Smiley
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
September 20, 2015, 03:31:08 PM
Son Bitcoin de kazıldıktan sonra madencilerin işlevini sürdürmesi için işlem ücretleri yeterli olacaktır. Zaten son coinlere kalmadan önce blok ödülü düşük bir seviyede olacağı için blok ödülünden kazanç sağlama işini 100 yılın altında hesaplamak lazım.
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
September 20, 2015, 01:56:33 PM
Hayal dünyanızda kurguladıklarınızı genel geçer kurallar gibi empoze etmeye çalışmayınız. Bugünkü bitcoin fiyatına bakıp 100 yıl sonrasını görmeye çalışmak da apayrı bir kafa gerektirir ya neyse.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
September 20, 2015, 12:05:56 PM
ben son btc nin kazıldığı günden çok blok  ödülü yarılanmasından sonra ki hareketini çok merak ediyorum, litecoin de kopan yaygarayı gördük , hareket sıfır, bitcoin in bir önceki yarılanlmasında da yanlışım yoksa ciddi bir pump olmamış, bakalım bu sefer neler olacak
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
September 20, 2015, 11:42:29 AM
Total hashrate'in azalmasıyla birlikte difficulty düşer;
1) insanlar elindeki minerları ve bitcoinleri satmaya başlar, btc fiyatı düşer.
2) birçok kişi altcoinlere yönelir, genel olarak tüm altcoinlerin hacmi artar ve daha çok çöpcoin ortaya çıkar, btc fiyatı yine düşer.
ikisinden biri gerçekleşebilir, tabi başka ihtimaller de var.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
September 20, 2015, 11:32:05 AM
 Son bitcoinin kazıldığı günü şu forumdaki insanlardan hiçbiri göremeyecek(100 yıl üzeri yaşamaz ise). Henüz bu bir sorun teşkil etmediği için şu an konuşulması gereken bir konu değil. Belki işlem ücretleri yeterli olur, belki başka bir teşvik bulunur. Sonuçta açık kaynak kodlu bir yazılım , değiştirilemez değil.

Uydu düğümler oluşturma çabaları da vardı. http://www.bitcoinhaber.com/bitcoin-nano-uydulari-2016da-yorungede-olabilir/ . Bu ve buna benzer bir sürü yenilik olacaktır. Ayrıca bitcoin'e tüccar gözüyle bakmaktan artık vazgeçelim. Bitcoin, insanlara para kazandırdığı için değil teknolojisi için ilgi odağı oluyor.
hero member
Activity: 784
Merit: 500
September 20, 2015, 11:13:57 AM
bence ne kadar çok işlem yapılırsa yapılsın cezbedici olmayacaktır.her halükarda kazanların sayısı azalacaktır.buda sistemi %51 saldırısına açık hale getirecektir.belki de sistemin tamamına hakim olurlar.
legendary
Activity: 952
Merit: 1006
September 20, 2015, 11:11:00 AM
Hocam bu ihtimaller konuşuldu. Madencilere verilecek bitcoin'in işlem ücretleri ile karşılanması düşünülüyor. İlginin artacağını düşünürsek eğer işlemler artacaktır. Yani böyle bir düşünce var.
hero member
Activity: 784
Merit: 500
September 20, 2015, 11:06:47 AM
son btc kazıldığında insanların yatırım maksadıyla btc ye olan ilgileri azalacağından btc nin fiyatı çökecektir.şu an bu fiyatlarda olmasını sağlayan bitcoinin kendi ekonomisini yaratmasıdır.btc ye yatırım yapmak için btc ile cihaz veya hash alma gibi.bu btc ye talep yaratıyor , o da fiyatı yükseltiyor.bu talep bittiğinde btc nin fiyatı ciddi olarak düşecektir.aynı şekilde kimse işlem ücretlerini almak için kazmaya tenezzül etmeyecektir , eğer hala kazanlar alacak olursa. buda işlemlerin doğrulanmasında sıkıntı yaratacaktır. yaşanacak sıkıntılar güvensizlik getirecek btc ye. o da fiyatı vuracaktır.benim düşüncem bu şekilde .bilgi hatalarını bilen arkadaşlar  düzeltirse ve fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
Pages:
Jump to: