Pages:
Author

Topic: Soğutuculu Sigma Kasalar üretiyoruz.... - page 2. (Read 1051 times)

jr. member
Activity: 39
Merit: 1
Kasalar çok güzel olmuş. Dc fanlar daha sesiz gibi geldi bana. Kullanan arkadaşlar burada deneyim paylaşabilirlerse bize, hangi ürünü seçeceğimiz konusunda yardımcı olurlar.
full member
Activity: 322
Merit: 100
Bu tür aletleri üretmeniz gerçekten harika olmuş olmayada devam edecektir bu toplumun böyle şeylere ihtiyacı var tebrik ediyorum sevindim sizin adınıza:)
newbie
Activity: 24
Merit: 0
Bunu AC DC diye değil, watt cinsinsinden yazmak lazım, 

AC Alternative Current
DC Direct Current

Bir cihazın ac ya da dc olmasının tükettiği elektrikle uzaktan yakından alakası yoktur çünkü

Kesinlikle katılıyorum bu yoruma. Alternatif Akım ile Doğru Akım arasındaki fark , farklı birer konu. İki fanın kullandığı amper seviyeleri aynı ise ikiside aynı gücü çekecektir.

Ayrıca DC fanların çalışması için AC/DC arasında ne kullanıyorsunuz. Sonuçta Kasanın dışında duran fanların 220 V şebeke elektriği ile çalıştığını söylediğinizden yola çıkıyorum.

DC Fanlar için psu dan güç alacak şekilde kabloluyoruz.
Kasa üzerinden on off anahtar ile kumanda edilebiliyor ayrıca.
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449

AC Alternative Current
DC Direct Current

Bir cihazın ac ya da dc olmasının tükettiği elektrikle uzaktan yakından alakası yoktur çünkü

Kesinlikle katılıyorum bu yoruma. Alternatif Akım ile Doğru Akım arasındaki fark , farklı birer konu. İki fanın kullandığı amper seviyeleri aynı ise ikiside aynı gücü çekecektir.

Ayrıca DC fanların çalışması için AC/DC arasında ne kullanıyorsunuz. Sonuçta Kasanın dışında duran fanların 220 V şebeke elektriği ile çalıştığını söylediğinizden yola çıkıyorum.

newbie

AC Alternative Current
DC Direct Current

Fan çeşitlerinin güç/akım/debi gibi verileri websitemizde detaylı olarak belirtilmiştir.

https://RigBu.com/fan
hero member
Activity: 1078
Merit: 696

AC Alternative Current
DC Direct Current

newbie
Ses yalıtımı olmaz, olamaz. Çünkü sonradan takılan bu fanlar ses yapıyor. Ekran kartlarının üzerindeki fanlar pek ses yapmaz.

Birde AC fan kullanmak mantıksız geldi. Daha yüksek elektrik tüketmez mi ? DC fan kullanılmasının nedeni elektriğin daha az tüketilmesi değil mi ? Ben öyle biliyorum.
Alacak kişiler DC fan istesin derim. Zaten firma da bu seçeneği sunuyor sizlere.

hayır akımın doğru akım olması ya da alternatif akım olması ile,  tüketilen enerjinin alakası yoktur,

aynı şekilde voltajında tüketilen elektrikle alakası yoktur,

çakmaklarda vs parmakla harcadığınız enerji ile. 1 basışta 2000 V a yakın gerilim oluşur, havadan kıvılcım atlaması için

Kullandığımız Fanlar dan dc akım ile çalışanlar düşük güç sarfiyatlidir. AC Fanlarin tükettiği güç kat kat fazladır fakat fan adedi yüksek olduğundan psu larin kapasitesini zorlamak istemeyenler tercih edebilir diye düşündük.

Ac Fanlar daki tüketimi dc Fanlar seviyesine çeken ec fanlari (ac Fanlar gibi psu dan degil direk 220v ile çalışır) da seçenekler arasına ekledik. Ancak bu fanlarin maliyetleri diğerlerine göre yükselir fakat maliyetini rahatlıkla kurtarır. Ayrıca biraz daha sessiz biraz daha debili ve biraz daha kalitelidir. Tüm teknik verilere websitemizden Fanlar menüsünden ulaşabilirsiniz.

RigBu.com
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
Ses yalıtımı olmaz, olamaz. Çünkü sonradan takılan bu fanlar ses yapıyor. Ekran kartlarının üzerindeki fanlar pek ses yapmaz.

Birde AC fan kullanmak mantıksız geldi. Daha yüksek elektrik tüketmez mi ? DC fan kullanılmasının nedeni elektriğin daha az tüketilmesi değil mi ? Ben öyle biliyorum.
Alacak kişiler DC fan istesin derim. Zaten firma da bu seçeneği sunuyor sizlere.

hayır akımın doğru akım olması ya da alternatif akım olması ile,  tüketilen enerjinin alakası yoktur,

aynı şekilde voltajında tüketilen elektrikle alakası yoktur,

çakmaklarda vs parmakla harcadığınız enerji ile. 1 basışta 2000 V a yakın gerilim oluşur, havadan kıvılcım atlaması için
hero member
Activity: 2030
Merit: 608
Online Security & Investment Corporation

full member
Activity: 350
EndChain - Complete Logistical Solution
kasalar benimde hoşuma gitti. kasanın içerisine aldıktan sonra saıcaklıkta herhangi bir artış oluyor mu acaba?

Hangi sıcaklık?  Kartların mi, ortamın mi?
Kartların sıcaklığı 10-15 derece düşüyor,
Ortamın sıcaklığı ise dış ortama tahliye edilmezse artar

Küçük kapalı ortamda kasa içinden bahsediyorum 10-15 Derece düşürmek geçrekten mükemmel en kötü ihtimal 5 derece düşürse bile kar aklıma gelen sorular şunlar

1) Kasa ne kadar elektrik tüketmekte TL ve KW cinsinden aylık.
2) Ekran kartlarının sesini ne kadar minimize edebiliyor yanı normal eski riglere göre sesi azaltabiliyormu.

Kapalı kasa fiyatını 100 TL mi yoksa sitedeki dehşet rakamlar mı merak ettim Smiley

umarım yeni rig kurduğumda satın alırım.

Merhaba,

1-Kasanın tükettiği elektrik seçeceğiniz fana ve fan adedine göre değişir. Ac ve ec Fanlar psu dan değil direk 220v olduğundan psu lari yormaz.
Fanlarin çektiği güç ve akımları websitemizde Fanlar kategorisinde bulabilirsiniz.

2- ekran kartlarının sesini azaltabilir belki ama fanlarin sesi ile ortam gürültüsü daha da artacaktır. Meskenlerde kullanımında rahatsız edebilir.

Son olarak sitedeki fiyatlar doğrudur. 100 TL ye açık sigma kasa bile bulabileceğinizi zannetmiyorum...

Güzel cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bence bir tık seviye ileriye gidip kasanın içini ısıtmayan ama ses yalıtımı yapıp fiyatıda ona göre oynama yapsanız çok iyi olur en azından bir tık daha satın alma sebebimiz olmuş olur . Bu önerimi düşünürseniz sevinirim..

Hayırlı satışlar diyelim Smiley
newbie
kasalar benimde hoşuma gitti. kasanın içerisine aldıktan sonra saıcaklıkta herhangi bir artış oluyor mu acaba?

Küçük kapalı ortamda kasa içinden bahsediyorum 10-15 Derece düşürmek geçrekten mükemmel en kötü ihtimal 5 derece düşürse bile kar aklıma gelen sorular şunlar

2) Ekran kartlarının sesini ne kadar minimize edebiliyor yanı normal eski riglere göre sesi azaltabiliyormu.

Kapalı kasa fiyatını 100 TL mi yoksa sitedeki dehşet rakamlar mı merak ettim Smiley

Merhaba,

1-Kasanın tükettiği elektrik seçeceğiniz fana ve fan adedine göre değişir. Ac ve ec Fanlar psu dan değil direk 220v olduğundan psu lari yormaz.
Fanlarin çektiği güç ve akımları websitemizde Fanlar kategorisinde bulabilirsiniz.

2- ekran kartlarının sesini azaltabilir belki ama fanlarin sesi ile ortam gürültüsü daha da artacaktır. Meskenlerde kullanımında rahatsız edebilir.

Son olarak sitedeki fiyatlar doğrudur. 100 TL ye açık sigma kasa bile bulabileceğinizi zannetmiyorum...

full member
Activity: 350
EndChain - Complete Logistical Solution

newbie
Yeni teslim ettiğimiz kapalı sigma kasalarimiz

https://i.hizliresim.com/LDgG0b.jpg

Detaylı bilgi için

rigbu.com/?r=bt
newbie

newbie
Activity: 37
newbie
Activity: 38
ortada güzel bir işçilik ve kaliteli malzeme olduğu aşikar anca çizgi elektronikdeki 2 psulu model 80 dolar civarında (3 fanlı A8 modeli ) . keşke biraz daha uygun olsaydı fiyatı.

A8 tek psu görünüyor ve ebat daha küçük. Montaj ve müdahalede etkili faktörler bunlar. Ayrıca 5 fanli soğutma ile 12fanli soğutma arasında fark cok büyük.

2.fan yeri metal plakalı açılmamış vaziyette. deneme maksatlı 3 rigime aldım bunlardan. aparat olarak oldukça iyi geldi bana. ancak haliyle geniş geniş dizdiğimiz ekran kartlarını buna sağdırmakta zorlandık. 2 psudan dolayı da kablolar çok sıkıştı. hacim daraldığı için daha serin çalışmaya başladı kartlar. ama sizin tasarımı da beğendim. deneme maksatlı almak için iletişime geçerim ilerleyen günlerde..
newbie
ortada güzel bir işçilik ve kaliteli malzeme olduğu aşikar anca çizgi elektronikdeki 2 psulu model 80 dolar civarında (3 fanlı A8 modeli ) . keşke biraz daha uygun olsaydı fiyatı.

A8 tek psu görünüyor ve ebat daha küçük. Montaj ve müdahalede etkili faktörler bunlar. Ayrıca 5 fanli soğutma ile 12fanli soğutma arasında fark cok büyük.
newbie
newbie
kasalar hiç de fena durmuyor. fiyatı nedir ? kapalı saç kasadan bahsediyorum.

Kapalı sigma kasalarin montajı  daha kolay ve fiyatı çok az daha uygun.  Sac kasalar Fanlar ve wattmetre hariç  65cm tek psu 118usd, 77cm 124usd. Yanliz bunlar tek adet fiyatları. Adetli fiyatlar için aşağıdaki ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz

https://i.hizliresim.com/BLJm5p.png

https://i.hizliresim.com/Z9vgPG.png

https://i.hizliresim.com/oOGPRb.png

https://i.hizliresim.com/2JLmVA.png
newbie
kasalar hiç de fena durmuyor. fiyatı nedir ? kapalı saç kasadan bahsediyorum.
Pages:
Jump to: