Pages:
Author

Topic: stable coin staking - page 3. (Read 784 times)

hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
July 23, 2021, 01:04:24 PM
#11
A dobro, krenut cu s nekom manjom svotom pa lako dodam.
Prodao sam dosta ETH na 4k pa mi samo stoji USDC na ledgeru, volio i da se gomila do sljedeceg bull runa

@casperBGD sibni mi na PM ili na telegram svoj ref link pa da dobijes onih $40 u BTC

poslao sam ti ref link za Celsius na PM

dobro si odabrao trenutak za prodaju ETH Smiley
tako sam i ja, krenuo po malo, pa cu videti kako dalje, mozda je i opcija u vise servisa da stavis dobra (valjda nece sve da hakuju u isto vreme Smiley )
sve sto moze da se stejka/lend-a, treba stavljati, ako nista drugo, kad dodje sledeci bull (nekako mislim da ni ovaj nije gotov), bice vise kripta


Ma nije gotov definitivno, samo eto, sideway action bi mogo potrajat jos do kraja ljeta, pa zasto ne bi ubrao 2 mjeseca kamata
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
July 23, 2021, 07:35:33 AM
#10
A dobro, krenut cu s nekom manjom svotom pa lako dodam.
Prodao sam dosta ETH na 4k pa mi samo stoji USDC na ledgeru, volio i da se gomila do sljedeceg bull runa

@casperBGD sibni mi na PM ili na telegram svoj ref link pa da dobijes onih $40 u BTC

poslao sam ti ref link za Celsius na PM

dobro si odabrao trenutak za prodaju ETH Smiley
tako sam i ja, krenuo po malo, pa cu videti kako dalje, mozda je i opcija u vise servisa da stavis dobra (valjda nece sve da hakuju u isto vreme Smiley )
sve sto moze da se stejka/lend-a, treba stavljati, ako nista drugo, kad dodje sledeci bull (nekako mislim da ni ovaj nije gotov), bice vise kripta
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
July 23, 2021, 07:03:25 AM
#9
A dobro, krenut cu s nekom manjom svotom pa lako dodam.
Prodao sam dosta ETH na 4k pa mi samo stoji USDC na ledgeru, volio i da se gomila do sljedeceg bull runa

@casperBGD sibni mi na PM ili na telegram svoj ref link pa da dobijes onih $40 u BTC
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
July 23, 2021, 06:58:40 AM
#8
~snip

Kakva su tvoja iskustva sa Celsiusom? Sto se tice sigurnosti i svega?
Kazem, stavio bi vecu svotu unutra da se gomila, pa me malo i trta, jer hackovi is pasteta iskacu svaki drugi dan

sto se tice sigurnosti do sada, deluju prilicno sigurno, svakako moras uraditi KYC
reward leze ponedeljkom, za period subota-petak, i tako svake nedelje

imas opciju HODL, gde prakticno sa dodatnom sifrom zakljucas nalog, i nemas opciju podizanja sredstava bez tog broja (sto je po meni odlicna opcija za duzi HODL), jer je aplikacija na mobilnom (username/password) i PIN zastita, tako da je hack moguc ukoliko izgubis telefon, a ovako imas dodatni broj za HODL, koji drzis na sigurnom

zakonski, nova regulativa u SRB predvidja da HODL (pa i reward) ne stvara obavezu, pa je to plus, obaveza placanja poreza je tek kod prelaska u fiat (ne znam kako je u HR)

i ja razmisljam da povecam ulog da se gomila, ili uplacujem mesecno, ili neku opciju, ali nisam jos prelomio, pogotovo sad kad prelaze u Delaware, ne znam sta da ti kazem
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
July 23, 2021, 06:35:59 AM
#7
Pa Celsius ima 8.88% APY na USDC lending. Jedan od najvecih koje sam vidio,  a Celsius sam po sebi bi trebao biti siguran. Također APY se penje na nekih 12% ako hoces kamatu u CEL tokenima.

Ja si cak razmisljam jedno $50k stavit tamo. To mi je oko $300 mjesecno, sto je u biti super pasivna zarada

Celsius je ocigledno pod pritiskom regulatora, kao korisnik (imam BTC u CEL novcaniku) dobijam poruke, prvo je bio UK ban

a sada sele poslovanje u Delaware, pa ce sve biti vodjeno od strane Celsius Network LLC - jer su ih nagazili i u USA
svi korisnici imaju do 05.08. da potpisu novi sporazum, ili gube pravo na reward u buducnosti

sto se tice CEL, kamate zavise da li ih hoces primati u valuti koju si stavio na lending ili CEL, i koliki ti je procenat CEL od ukupnog stanja na racunu, za preko 5 do 25% dobijas jos vecu kamatu, preko 25% CEL u novcaniku je maksimalna kamata

ono sto je najpozitivnije kod Celsius platforme je da nemas fee za withdraw, tako da mozes mesecno skidati kamatu bez razmisljanja o naknadama i automatski compound (kad legne "reward" u ponedeljak, odmah dobijas reward na njega sledeci ponedeljak, ako ga nisi podigao)

Kakva su tvoja iskustva sa Celsiusom? Sto se tice sigurnosti i svega?
Kazem, stavio bi vecu svotu unutra da se gomila, pa me malo i trta, jer hackovi is pasteta iskacu svaki drugi dan
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
July 23, 2021, 04:49:31 AM
#6
Pa Celsius ima 8.88% APY na USDC lending. Jedan od najvecih koje sam vidio,  a Celsius sam po sebi bi trebao biti siguran. Također APY se penje na nekih 12% ako hoces kamatu u CEL tokenima.

Ja si cak razmisljam jedno $50k stavit tamo. To mi je oko $300 mjesecno, sto je u biti super pasivna zarada

Celsius je ocigledno pod pritiskom regulatora, kao korisnik (imam BTC u CEL novcaniku) dobijam poruke, prvo je bio UK ban

a sada sele poslovanje u Delaware, pa ce sve biti vodjeno od strane Celsius Network LLC - jer su ih nagazili i u USA
svi korisnici imaju do 05.08. da potpisu novi sporazum, ili gube pravo na reward u buducnosti

sto se tice CEL, kamate zavise da li ih hoces primati u valuti koju si stavio na lending ili CEL, i koliki ti je procenat CEL od ukupnog stanja na racunu, za preko 5 do 25% dobijas jos vecu kamatu, preko 25% CEL u novcaniku je maksimalna kamata

ono sto je najpozitivnije kod Celsius platforme je da nemas fee za withdraw, tako da mozes mesecno skidati kamatu bez razmisljanja o naknadama i automatski compound (kad legne "reward" u ponedeljak, odmah dobijas reward na njega sledeci ponedeljak, ako ga nisi podigao)
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
July 23, 2021, 04:38:05 AM
#5
Pa Celsius ima 8.88% APY na USDC lending. Jedan od najvecih koje sam vidio,  a Celsius sam po sebi bi trebao biti siguran. Također APY se penje na nekih 12% ako hoces kamatu u CEL tokenima.

Ja si cak razmisljam jedno $50k stavit tamo. To mi je oko $300 mjesecno, sto je u biti super pasivna zarada

Da, ali ja sam govorio o raznim projektima koji nude 100% i veći APY. Doduše, nisam to baš viđao za stablecoine. Ali kvaka je u tome da je kamata tako visoka vrlo kratko (npr. kao kod farmanja gdje je kamata visoka dok nema puno ljudi koji farmaju) ili je neodrživa pa projekt na kraju propadne.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
July 23, 2021, 04:06:25 AM
#4
Pa Celsius ima 8.88% APY na USDC lending. Jedan od najvecih koje sam vidio,  a Celsius sam po sebi bi trebao biti siguran. Također APY se penje na nekih 12% ako hoces kamatu u CEL tokenima.

Ja si cak razmisljam jedno $50k stavit tamo. To mi je oko $300 mjesecno, sto je u biti super pasivna zarada
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
July 23, 2021, 02:28:16 AM
#3
Moze netko napisati ili makar staviti neki dobar link gdje "najsigurnije i najvise zaraditi" stejkanjem stable coina (nije bitno koji, lako promjenim, trenutacno drzim usdc).
Unaprijed hvala!

Samo jedna mala opaska... Najsigurnije i najviša zarada su dva potpuno suprotna pojma, barem i kriptu. Tu mislim na razne platforme koje obećavaju ogroman povrat (sve iznad 10% je teško održivo) i onda se nakon nekog vremena jednostavno ugase i poberu svu lovu. Tako da pazi gdje ćeš ulagati i nemoj ići tamo gdje je najveći postotak jer kod jako visokog postotka uvijek ima neki "catch".
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
July 22, 2021, 06:14:46 AM
#2
Moze netko napisati ili makar staviti neki dobar link gdje "najsigurnije i najvise zaraditi" stejkanjem stable coina (nije bitno koji, lako promjenim, trenutacno drzim usdc).
Unaprijed hvala!

Stable coinovi nemaju staking kao takav, nego ih lendas platformi kao zajam. Mislim tehnikalije, al eto, cisto da se zna da to nije staking.
E sad, moja preporuka su da ides na sigurno
- compound
- aave
- nexo
- blockfi

Uglavnom, pogledaj ovdje https://defirate.com/lend/

I naravno, uvijek postoji rizik od hacka
member
Activity: 535
Merit: 43
July 22, 2021, 06:05:21 AM
#1
Moze netko napisati ili makar staviti neki dobar link gdje "najsigurnije i najvise zaraditi" stejkanjem stable coina (nije bitno koji, lako promjenim, trenutacno drzim usdc).
Unaprijed hvala!
Pages:
Jump to: