Pages:
Author

Topic: stampd.io - Document Blockchain Stamping - page 2. (Read 4673 times)

legendary
Activity: 1036
Merit: 1000
February 20, 2015, 05:19:53 AM
#8
STAMP ME BLOCKCHAIN ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΜΗ ΣΕ BTC
Μαλλον πρεπει να το ξαναδειτε...
επισης για μη γνωστες πρεπει να εχει περισοτερες πληροφοριες για το Bitcoin και τι ειναι το
blockchain.
επισης η αμοιβη πως εγινε να ειναι ενα ευρω και οχι 10 η 300 πχ.
τιμολογιακη πολιτικη δεν υπαρχει , ετησια συμβολαια με εταιριες δεν υπαρχουν,
δειτε το

παντως μπραβο καλη σκεψη και δουλεια!!!
newbie
Activity: 18
Merit: 0
February 18, 2015, 09:05:34 AM
#7
ευχαριστώ πολύ για το feedback,

θα κοιτάξουμε το θέμα με το font - μάλλον σχετίζεται με αυτό που λες ότι δεν ειναι διαθέσιμο σε κάποιους browsers.

legendary
Activity: 910
Merit: 1000
February 18, 2015, 08:57:06 AM
#6
Ως concept νομίζω ότι είναι αρκετά καλό!

Σε ό,τι έχει να κάνει με τις γραμματοσειρές που λέει ο zoro, μάλλον πρέπει να φταίει η Lato που χρησιμοποιείτε (και δεν είναι διαθέσιμη σε όλους τους browsers?)

Εμένα μου τα εμφανίζει κανονικά εκτός από τα γράμματα t & f από τα οποία κόβει την οριζόντια παύλα

δες λίγο το screenshot

newbie
Activity: 18
Merit: 0
February 18, 2015, 06:57:15 AM
#5
Έχουμε την πεποίθηση ότι η εφαρμογή αυτής της ιδέας απευθύνεται σε πολύ ευρύ κοινό και επί αυτής της βάσεως θέλαμε σε πρώτη φάση να επιτρέψουμε την χρήση και από κάποιον που ενδεχομένως να μην διαθέτει cryptocurrencies.

Σύντομα νομίζω θα προβλέψουμε στο stampd και εναλλακτική δυνατότητα πληρωμής με bitcoin αντί για paypal. Εξάλλου τέτοια δυνατότητα υπάρχει ήδη μέσω άλλων εφαρμογών, π.χ. το PoE.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
February 18, 2015, 06:45:59 AM
#4
Γιατί να δέχεστε paypal και όχι bitcoin?
newbie
Activity: 18
Merit: 0
February 18, 2015, 06:17:34 AM
#3
περίεργο, έχουμε δοκιμάσει πρόσβαση από όλους τους browsers και δουλεύει κανονικά. Από windows μπαίνεις?

Ποια ειναι η γνώμη σου γενικά για το concept?

thnx!
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
February 18, 2015, 03:17:46 AM
#2
καλοο φαινεται.
ομως στο firefox δεν βλεπω τα αρχικα στις πρωτες λεξεις. π.χ "pply a blockchain stamp to your document."
στη opera και chrome δεν φαινονται καθολου τα γραμματα!
newbie
Activity: 18
Merit: 0
February 17, 2015, 06:39:56 PM
#1
Καλησπέρα

Στήσαμε με κάποιους φίλους ενα web app για καταχώρηση time stamping εγγράφων στο blockchain. Πρόκειται για κάτι αντίστοιχο με αυτό που γίνεται από το PoE μόνο που προσπαθήσαμε να το προχωρήσουμε λίγο περισσότερο επιτρέποντας το stamping μέσω χρέωσης Paypal και ταυτόχρονα προβλέποντας την έκδοση ενός PDF certificate το οποίο επιτρέπει στον χρήστη να αποδείξει το timestamping στο μέλλον όταν θα του χρειαστεί.

http://stampd.io

Check it out, οποιαδήποτε σχόλια είναι ευπρόσδεκτα!
Pages:
Jump to: